Jump to content

НЕОБИЧНА СУДБИНА: Бивши глумац и гитариста групе 'Канда, Коџа и Небојша' нови игуман манастира Драганац

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

  • Гости

8f2f128324e67c952be26580ab214bad.jpg

 

Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски Теодосије (Шибалић) поставио је дечанског јеромонаха Илариона (Лупуловића) за вршиоца дужности настојатеља манастира Драганац, недалеко од Гњилана, у Косовском поморављу, саопштила је епархијска Информативна служба.

Јеромонах Иларион (Растко Лупуловић) рођен је 1974. године у Београду. Љубитељима филмске умјетности остао је, између осталог, упамћен по филмовима "Биће боље" и "Пакет аранжман", док га обожаваоци позоришта памте не само по сјајним улогама, већ и по награди за глумачку бравуру "Зоран Радмиловић" коју је добио на Стеријином позорју у Новом Саду 1996. године.

Отац Иларион, некадашња велика нада и изузетан таленат српског глумишта, како филмског тако и позоришног, али и бивши гитариста београдске рок групе "Канда, Коџа и Небојша", прије више од једне деценије одлучио је да живот заувијек посвети Богу. На изненађење колега у позоришту Атеље 212, гдје је био ангажован, и пријатеља из рок групе, без икаквих јавних наговјештаја, напустио је свјетовни начин живота и августа 1996. отишао у манастир Високи Дечани, гдје се потом закалуђерио.

Јеромонах Кирило замонашио се у манастиру Високи Дечани 1995. Веома је поштован у Косовском поморављу и познат као неимар који је обновио некад запуштени манастир Драганац, који је посвећен Светом Архангелу Гаврилу и први пут се помиње у повељи Светог Кнеза Лазара из 1381. године.
Кум Воје Брајовића

Отац Иларион у монаштву је научио иконопис и годинама се успјешно бавио иконописањем у Високим Дечанима. У манастиру Високи Дечани прије три године, приликом крштења глумачког барда Воје Брајовића, који је у то вријеме био министар културе Србије, јероминах Иларион (Лупуловић) био му је кум.

(Независне, БЛИН МАГАЗИН/ма)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Те јесени, ако се добро сећам-новембар месец је био, вест о Растковом одласку у манастир је "одјекнула" Београдом. И почели су многи, махом нецрквени и неутврђени у вери, да "анализирају", зашто је и због чега отишао у манастир, те разочарао се, те ово-оно... Сећам се тада да је Јоца Ћирилов у недељнику "Време", написао једну праву малу апологију Расткове одлуке да напусти глуму и уопште дотадашњи начин живота и да се посвети молитви и тиховању... Жао ми што тај текст не могу наћи на мрежи нигде, да га поделим са вама... 

 

За подсећање, мени омиљена песма од ККН-а, са последњег албума у чијем је стварању и Растко учествовао, пре него што је "постао" отац Иларион...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прелепо ! Сетих се и дивног монаха Арсенија, који је након бурног живота (скоро да нема тога шта није пробао и себе свим и свачим лутајући као млад човек израњавао) спознао Истину и одлучио да оде.

Дух дише где хоће ... Предивно !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У емисији ''Експлозив'' на Првој је била репортажа о оцу Илариону.
Можете погледати овде: http://www.prva.rs/sr/video/info/explosive/mediaSet/8308/EXploziv+08.10.2013.

citat.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У емисији ''Експлозив'' на Првој је била репортажа о оцу Илариону.

Можете погледати овде: http://www.prva.rs/sr/video/info/explosive/mediaSet/8308/EXploziv+08.10.2013.

 

Милане, прелепо је, хвала за диван видео, ово нисам гледала.

Предиван Отац Иларион. Топлина и љубав, правог, истинског духовног Оца.

Хвала за ово. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оца Илариона се сећам са снимања серије Отворена врата, где сам и сам као клинац глумио.

 

Човек је и тада пленио нечим посебним. Сећам се да ми је Ана Софреновић рекла - Ово ће бити велики, значајан човек.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе, постоји једна занимљивост. Када је Растко постао Иларион, то нимало није било једноставно.

 

Он је у Бг-у имао мноооштво обожаватељки, које се нису устезале да долазе и до Дечана и да га буквално прогањају, не би ли га убедиле да се врати. Братство му је успешно помогло у скривању и чини ми се да је то довело да буде још чвршћи у одлуци да се посвети монашком животу.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе, постоји једна занимљивост. Када је Растко постао Иларион, то нимало није било једноставно.

 

Он је у Бг-у имао мноооштво обожаватељки, које се нису устезале да долазе и до Дечана и да га буквално прогањају, не би ли га убедиле да се врати. Братство му је успешно помогло у скривању и чини ми се да је то довело да буде још чвршћи у одлуци да се посвети монашком животу.

Lako je biti pošten, kada nemaš priliku da ukradeš!

Neka blagi Gospod, ukrepi oca Ilariona i da mu snage da izdrži na svom putu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...