Jump to content

Добра одлука или културни скандал у Новом Саду?

Оцени ову тему


Дејан

Препоручена порука

Samo bi prvo trebao da imas ispred sebe umetnicko delo .... pa da ga tumacis ....

Vidim, ljubomoran si što se jedan ateista dosetio kako da tumači ovo umetničko delo da bude u skladu sa hrišćanstvom.  :bendoff:

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To samo govori o tvom primitivnom shvatanju umetnosti, njenih ciljeva i jednom opstem odstustvu smisla za estetiku.

Ako je za tebe pornografija estetika a ja sam primitivan onda neka tako bude. Ja cu ostati primitivan, ono sto je za tebe primitivno za nekoga moze biti progresivno. Leonardo i Mikelandjelo su umjetnici koji su pretvorili Hriscansku evropu u danasnju Sodomu i Gomoru. Hvala bogu sto sam balkanac a ne evropljanin.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Leonardo i Mikelandjelo su umjetnici koji su pretvorili Hriscansku evropu u danasnju Sodomu i Gomoru. Hvala bogu sto sam balkanac a ne evropljanin.

Тешко да је то тако.

Европа је сама себе претворила у то што је данас. 

Ова двојица су били пре свега даровити и вредни људи, а о њиховим делима не треба ми да судимо.

Микеланђело је колико сам читао био итекако верујућ човек и борио се са својим склоностима, које изгледа није својом кривицом стекао.

Зашто је онда папа дозволио да Сикстинска капела изгледа како изгледа, а то је била хришћанска Европа?

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Teško grešiš. A ko prstom na druge pokazuje, tri prsta istovremenom pokazuju na njega. Budi dostojan tvojih reči i baci kompjuter, baci televizor, gramofon, harmoniku, trompetu, narodnjake, Bjelo dugme, Studenicu, Žiču, Sopoćani i Dečani i uopšte moravsku školu... Nemaš pojma o čemu govoriš osim što lupaš jeftine populističke i jako glupe parole.

 

Cekaj malo, ja prste ne pokazujem na nikoga kao prvo. A drugo nisam reko da sva umjetnost ne valja nego da ne valja golotinja. Bijelo dugme i narodnjaci imaju svoje dobro i svoje lose isto tako, i ko si ti da meni kazes sta da bacam kad iz svega ovoga sto si naveo ja samo koristim kompjuter. Ne poznas me a odma si poceo napadati na licnoj osnovi i ti si taj koji je pokazao prst prema meni i smatram da je to malodusno. Ja sam skrenio paznju prema laznoj umjetnosti i satanizmu, ovakav satanizam od izlozbe me licno vredja i to je moj stav! Ja ne trazim od tebe da mjenjas svoj ali postuj moje misljenje ako si pravoslavac. Ti meni kazi da sam glup a ja tebi necu, oprosticu ti, jer vidim da nisi svatio jos da nista na ovom svijetu nije glupo.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako je za tebe pornografija estetika a ja sam primitivan onda neka tako bude. Ja cu ostati primitivan, ono sto je za tebe primitivno za nekoga moze biti progresivno. Leonardo i Mikelandjelo su umjetnici koji su pretvorili Hriscansku evropu u danasnju Sodomu i Gomoru. Hvala bogu sto sam balkanac a ne evropljanin.

 

Ako ti ne umes da gledas u sliku golog ljudskog bica bez seksualnih i pornografskih ideja i motiva onda je to samo jos jedna potvrda tvog primitivizma. Nisi otvorio i pripremio svoj um za estetska saznjanja, ne dozvoljavas da na delo stvaraoca gledas drugacije do ocima zivotinje, prosto nagonski. Tako da ti ostaje samo suvi puritanizam da ti daje neke smernice. Kada bi znao da gledas i vidis umetnos, jer to nije isto, video bi da su dela Mikelandjela i Leonarda vodjena pravom Voljom i da su zivo Bozije nadahnuce na platnu. Ako jednog dana ipak naucis gledati i videti verujem da ce te biti sramota ovoga sto si sada napisao.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cekaj malo, ja prste ne pokazujem na nikoga kao prvo. A drugo nisam reko da sva umjetnost ne valja nego da ne valja golotinja. Bijelo dugme i narodnjaci imaju svoje dobro i svoje lose isto tako, i ko si ti da meni kazes sta da bacam kad iz svega ovoga sto si naveo ja samo koristim kompjuter. Ne poznas me a odma si poceo napadati na licnoj osnovi i ti si taj koji je pokazao prst prema meni i smatram da je to malodusno. Ja sam skrenio paznju prema laznoj umjetnosti i satanizmu, ovakav satanizam od izlozbe me licno vredja i to je moj stav! Ja ne trazim od tebe da mjenjas svoj ali postuj moje misljenje ako si pravoslavac. Ti meni kazi da sam glup a ja tebi necu, oprosticu ti, jer vidim da nisi svatio jos da nista na ovom svijetu nije glupo.

Brate ti se prvo izgleda ne razumiješ u estetsku strukturu ženskog smrežuranog dupeta,jer si seljačina ko i ja ,zato odustani,razapeće te preko sred foruma,nisi stručan ,mani to :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kada bi znao da gledas i vidis umetnos, jer to nije isto, video bi da su dela Mikelandjela i Leonarda vodjena pravom Voljom i da su zivo Bozije nadahnuce na platnu. Ako jednog dana ipak naucis gledati i videti verujem da ce te biti sramota ovoga sto si sada napisao.

У вези тога, онај плакат за филм "Параду" , мени је тежак бљак! Исмева се и Бог и човек. Искрикирано Микеланђелово дело.

Зар није предивна та сцена, Бог ствара човека, удахњује му живот! (оригинал, не плакат за филм)

Сад се мислим шта ли би Достојевски рекао за Микеланђела?

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

estetsku strukturu ženskog smrežuranog dupeta

Каква ли је онда неестетска структура истог? 

 

Мени је ова изложба (о којој је тема) све само не уметност и све само не поштовање. Чак мислим да је провокација. И да тога има превише. 

А Микеланђело и Леонардо да се пореде са овим "квазиуметницима"?

То ми је ..... врх брате! 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako ti ne umes da gledas u sliku golog ljudskog bica bez seksualnih i pornografskih ideja i motiva onda je to samo jos jedna potvrda tvog primitivizma. Nisi otvorio i pripremio svoj um za estetska saznjanja, ne dozvoljavas da na delo stvaraoca gledas drugacije do ocima zivotinje, prosto nagonski. Tako da ti ostaje samo suvi puritanizam da ti daje neke smernice. Kada bi znao da gledas i vidis umetnos, jer to nije isto, video bi da su dela Mikelandjela i Leonarda vodjena pravom Voljom i da su zivo Bozije nadahnuce na platnu. Ako jednog dana ipak naucis gledati i videti verujem da ce te biti sramota ovoga sto si sada napisao.

Kao sto sam reko, ja jesam primitivan. Sveto pismo i oci su vise puta upozoravali da pazimo sta nam oci gledaju. Mi ljudi smo skloni grehu jer smo u palom stanju. Tu tvoju estetiku lucifer lukavo koristi protiv ljudi i manipulise.

Poslanica Rimljanima: 8:5

5 Jer koji su po telu telesno misle, a koji su po duhu duhovno misle.

6 Jer telesno mudrovanje smrt je, a duhovno mudrovanje život je i mir.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Каква ли је онда неестетска структура истог? 

 

Мени је ова изложба (о којој је тема) све само не уметност и све само не поштовање. Чак мислим да је провокација. И да тога има превише. 

А Микеланђело и Леонардо да се пореде са овим "квазиуметницима"?

То ми је ..... врх брате! 

Ja sam prije par dana zakačio jedan mikelanđelov rad na jednoj temi,jer mi je predivan,što sam tamo i napisao,ali ne treba razapinjati dečka ako on misli drugačije,ja ga mogu razumijeti,ali vas ne mogu koji idete sad da ga ponizite tu zbog njegovog stava,jel vam lijepo rekao čovijek da je to njegov stav,ne treba sad od toga da se pravi poniženje,ja ppoštujem njegov stav

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a ono što si rekao o renesansi i umetnosti je prava sitnica u odnosu na diletantsko i drsko citiranje stihova iz Novog zaveta u cilju opravdanja sebe, tvrdoglavo srljajući... ne zaboravi, i djavo može da citira bibliju za svoje potrebe - ne tvrdim da si ti djavo, govorim o duhu... i Duhu

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam prije par dana zakačio jedan mikelanđelov rad na jednoj temi,jer mi je predivan,što sam tamo i napisao,ali ne treba razapinjati dečka ako on misli drugačije,ja ga mogu razumijeti,ali vas ne mogu koji idete sad da ga ponizite tu zbog njegovog stava,jel vam lijepo rekao čovijek da je to njegov stav,ne treba sad od toga da se pravi poniženje,ja ppoštujem njegov stav

Ko га понижава?

Чиме сам га понизио? Својим мишљењем? 

Молим те реци ми

Ко га је распињао?

Немојте људи тај општи "плурал" да користите. Имам ја шефицу која тако "сви ово сви оно" док је не упитам који су то сви?

(иначе не улазим у овакве расправе ал не знам шта ми би :)

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...