Jump to content

Vučić: Srbija jeste pred bankrotom

Оцени ову тему


Ignjatije

Препоручена порука

Vučić: Srbija jeste pred bankrotom

IZVOR: BETA, TANJUG, TV PRVA

Beograd -- Prvi potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da država jeste pred bankrotom, ali da će biti urađeno sve što je potrebno da se to ne dogodi.

 
163594642452514e15d14fc031713436_640x476
 
Aleksandar Vučić (Tanjug, arhiva)

Gostujući na TV Prva, Vučić je najavio da će mere za ekonomski oporavak biti teške, a ne populističke.

"Kapitalizam znači da nije posao države da nalazi posao, nego da to ne onemogući onom ko može da nađe posao. Nećemo nikome ništa da mažemo na hleb, to je stvar svakoga pojedinačno, a naše je da ne ukidamo mogućnost da hleb i džem dohvate na polici", rekao je Vučić.

Fratni Vučićev savetnik

Vučić je izjavio i da će jedan od njegovih savetnika biti Franko Fratini, bivši italijanski šef diplomatije.

On je rekao da u Srbiji ne postoji odgovornost prema zemlji, državi i narodu. 

"Ne, postoji samo 'da ne radim ništa i ne diraj mi u stečena prava'", rekao je Vučić. 

Vučić je podsetio da je za veoma kratko vreme napravljeno nekoliko dobrih aranžmana i da su dogovorene nove velike strane investicije, koji će dati rezultat, a prvi vidljiv, rekao je, biće promotivni let "Er Srbije" za Abu Dabi 26. oktobra. 

"Biće možda bolji enterijer i usluga nego u Lufthansi. Kritikuju aranžman sa 'Etihadom' koji nam čini, a 'Er Srbija' postaje najjača 

kompanija u regionu i uzeće poslove i drugim moćnim kompanijama, među njima i nemačkim", rekao je Vučić. 

Vučić je, odgovarajući na opasku voditelja emisije "Stav Srbije" da se govori o utisku da se samo priča, a da nema rezultata, rekao da se ne mogu velike firme dovesti za 15 dana, da se radi najbolje što se može i što je moguće pa je tako sa "Etihadom" posao završen za 10 meseci. 

On je podsetio da je "Jat" godinama građane koštao 40 do 50 milona evra godišnje, a da će to sada biti profitabilna firma i lider u regionu. 

Vučić je ukazao i na dva velika posla sa "Mubadalom", prvo izgradnju istraživačkog centra, a zatim i fabrike čipova, kao i fabrike avio delova koje će snabdevati "Erbas" i "Boing", ističući da bi realizacija samo jednog od ta dva projekta bila velika stvar za Srbiju. 

Prema njegovim rečima, ti poslovi kao i dolazak "Boša" koji je okarakterisao kao najmoćniju nemačku firmu i "Mercedesa", jesu snažna poruka da možemo napraviti velike rezultate. 

Prvi potpredsednik je podsetio i da stižu prvih 100 miliona evra od investitora iz UAE za navodnjavanje sa niskom kamatom a na rok od 25 godina. 

Problem je, rekao je Vučić, što Srbija nema projekte koje može da ponudi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

loš domaćin neće sam da uradi pa zove:  Majstor za krečenje

                                                                 Majstor za bojler

                                                                 Majstor za vodu

                                                                 Majstor da okači sliku na zid

 

i odjednom puna kuća majstorske dece

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitam se pitam ko ju je doveo do bankrota? Da nisu slucajno politicari?

 

Ма неееее...

Него безобразни народ који се презадуживао и поред опомене поштених политичара да се кредитно не задужују, јер ни политичари то не чине, него да развуку плату као и они...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како лупета овај Вучић...а народ му још и верује...

„Многи од нас себе зову „либералима“. И тачно је да је реч „либерал“ некада означавала особе које су поштовале појединца и зазирале од служења масовним принудама. Али левичари су сада загадили тај некада поносан назив означавујћи њиме себе и свој програм већег владиног власништва над имовином и контроле над појединцима. И сада, као резултат, они од нас који верују у слободу морамо објашњавати како, када називамо себе либералима, заправо мислимо на либерале у класичном незагађеном смислу. Ово је у најбољем случају мучно и подложно неразумевању. Ево предлога: хајде да ми, који волимо слободу, заштитимо и за своје коришћење задржимо добру и часну реч „либертаријанац“.“

(Дин Расел)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znaš na šta mene ovo podseća. Kao kad me komšije zovnu da im popravi računar, ja kad dođem šta got da je počnem da pričam kako ne znam da li ću moći. Ko zna šta mu je moram da proverim, kako nije lako, pričam kao da moram novi računar da pravim. I onda šta got uradio oni se zahvaljujz, izvinjavaju što su smetali itd. A uglavnom se sve svodi na reinstalaciju OSa.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Занимљива и тачна шема..

„Многи од нас себе зову „либералима“. И тачно је да је реч „либерал“ некада означавала особе које су поштовале појединца и зазирале од служења масовним принудама. Али левичари су сада загадили тај некада поносан назив означавујћи њиме себе и свој програм већег владиног власништва над имовином и контроле над појединцима. И сада, као резултат, они од нас који верују у слободу морамо објашњавати како, када називамо себе либералима, заправо мислимо на либерале у класичном незагађеном смислу. Ово је у најбољем случају мучно и подложно неразумевању. Ево предлога: хајде да ми, који волимо слободу, заштитимо и за своје коришћење задржимо добру и часну реч „либертаријанац“.“

(Дин Расел)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

" Vučić: Srbija jeste

pred bankrotom"

Izleteo se covek pa rekao istinu.

Mozda bi za nas najbolje i bilo da proglase bankrot,pa sve iz pocetka. ;)

Da, ali ne sa tom ekipom.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sjasi kurta da uzjase.. kurta... taman kad su demokrate oterale Dinkica (kad su skapirale sta radi) dodje Murta pa je kurta (Dinkic opet uzjahao) al ga ovi kasno provalili - pozurili da uzjasu stolice... ko i svi drugi uostalom.. pa je bilo daj sta das, moze i murta opet...

 

Al sto je najgore sada doso murta junior direkt sa jelja da nam prodaje obamine fore i odrzava raspalu ekonomiju. Nama brale murta juniore ne treba odravzavanje.. mi smo pohobala mahina, nama treba restauracija... nismo u voznom stanju.

 

A Vucic ko Vucic, pesme i igara. U njegovom sluchaju price, i to ne pouke vec basne, bajke i romatizam. Samo tako Vuki, de li ti je papir resenja za bankrot nase zemlje? Verovatno u drugom odelu, onom gde ti je ostao i Seseljev bedz... ko i svi drugi papiri..

 

Valjda ce ovaj narod i tebe da pita -  gde ti je pecat.

 

Sva sreca za Tadica, pa ne mozete da se bavite pokradenim izborima - imate bankrot, on je aktuelni problem.. a i lepo zvuci za novine "bankrot" kratko, jasno, ubitacno -  da se smrznes..pored ovog miholjskog leta koje stize... 

 

Da je država pred bankrotom je kapitalistička parola da trebaju da se rasprodaju javna preduzeća i javna dobra! ("državno srebro" što se npr. u Austriji kaže) nezavisno od toga da li javna preduzeća i dobra imaju dobitak ili gubitak

 

 

Vecina drzavnih preduzeca radi sa ekstremnim gubicima. Naprimer kompletna elektroprivreda Srbije i sva njihova preduzeca rade sa velikim gubicima.

 

Hajde da se prodaje domaćim preduzetnicima - ali ne, najmanje bi bilo domaćih preduzetnika nego bi se uglavnom prodavalo stranim.. Dakle, ni domaći preduzetnici nemaju koristi od moguće prodaje javnih preduzeća i javnih dobra. 

 

 

A kojim domacim preduzetnicima? Tajkunima i bivsim dacicevim sranackim drugarima? Miskovicu i njemu slichnima? Posto ne postoje drugi domaci preduzetnici koji imaju pare da kupe preduzeca.

 

Strancima nego sta. Oni znaju kako se radi poso. 

 

O "podeli akcija radnicima" pa da "radnici vode preduzece" necu ni da pricam, vecina takvih preduzeca propalo a ako nisu - tek ce da propadnu.

 

Jugoprevoz krusevac je naprimer otkupljen od strane radnika. Ned'o ti bog da se vozish njihovim autobusima. Posle toga pakao nece tesko da ti padne.. u sluchaju da si mnogo gresan... 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нити једна држава без јаке индустрије нема шта да тражи...у свету.

Ми је немамо...а када ће мо је добити...ко зна...

Ово све, је вјештачко одржавање Србије за рачун США из мени непознатог разлога..(арапи и ови стручњаци)

„Многи од нас себе зову „либералима“. И тачно је да је реч „либерал“ некада означавала особе које су поштовале појединца и зазирале од служења масовним принудама. Али левичари су сада загадили тај некада поносан назив означавујћи њиме себе и свој програм већег владиног власништва над имовином и контроле над појединцима. И сада, као резултат, они од нас који верују у слободу морамо објашњавати како, када називамо себе либералима, заправо мислимо на либерале у класичном незагађеном смислу. Ово је у најбољем случају мучно и подложно неразумевању. Ево предлога: хајде да ми, који волимо слободу, заштитимо и за своје коришћење задржимо добру и часну реч „либертаријанац“.“

(Дин Расел)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...