Jump to content

Зашто се хришћани не представљају крштеним именом у свакој прилици?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Предпостављам да је већина учесника овог форума крштена, али се мало ко представља својим крштеним именом. Да ли се то људи стиде свог крштеног имена или се плаше нечега, па се представљају разним псеудонимима или туђим именима?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jeste plasim se i stidim, kako si pogodio?! Mora da si prozorljiv...

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па било би нормалније да људи пишу под својим именом и са својом сликом. Ал добро има неких који то не могу из одређених разлога.

Мада мислим да већина може.

Него је ствар у форми форума он је старији од фејса и дозвољава ту опцију да људи пишу и дискутују и некоме псују све по списку а под неким чудним ник нејмом и са неком апстрактном сликом место фотографије.

 

Био је неки лик на форуму Видовдан који се представљао као Јосип Броз и занимљиво је да су људи на форуму иако знајући да то није никакав Јосип нити Броз ипак му се обраћали као Титу. То је баш било интересантно, неки четници су га искритиковали, неки су чак и псовали и викали му "зликовче" и сл. а неки су питали неке озбиљне ствари о геоплотици, о несврстанима.

Јако занимљива појава, људи иако свесни обмане ипак су се у њу радо укључили.

 

Тако да Матићу - да, имамо препоруку са више инстанце да се потрудимо да приволимо форумаше да пишу под својим именом, али као што видиш нисмо нешто успешни.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене прате...

 

Па добро али ти си макар ставио своју слику...

 

4chsmu1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja nedam svoj nik.

a ja sam ustvari: Marko Mikic i nemam neku moju fotografiju a da je odbojna pa da se plasim da me zenski deo foruma ignorishe :)

i tako to sve u tom pravcu ali jedna stvar je zanimljiva: ako ja recimo stavim nik Marko Mikic neki drugi pravoslavni brat koji bi takodje voleo da stavi nik Marko Mikic nece uspeti u tome a da ne dodaje neke kodove.

Pa ako cemo sa kodovima bolje da i ne stavljamo.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa lično ime je ta najveća maska koja postoji na svijetu uopšte. Koliko je ovdje ljudi koji recimo bi pod svojim ličnim imenom iz nekih ne dali nekom za pravo, ne podržali ga u nečem što je vrlo diskutabilnio, pod nickom to učine ali pod svojim imenom to učinili ne bi i obrnuto a sve to iz nekih obzira? Kršteno ili lično ime je također maska a to dobro velika i doslovno i i metaforički. Doslovno tako ako sam ja Josip onda to ne znači da sam pravedni Josif zaručnik Bogorodičin već samo nosim to takvo ime. Ako sam Jovan to ne znači da sam sad Jovan Krstitelj, samo sam po njemu prozvan. To je znači ta prva doslovna verbalna maska. Ta druga je psihička, naravno. Ne postoji čivjek bez maske, mi tih maski imamo mnogo a ne samo jednu, psihičkih, profesionalnih, dežurni osmijeh na primjer, na nama su u mnogobrojnim slojevima a po potrebi ih mjenjamo kako se gdje nađemo. puno to ne bi pomoglo, više odmoglo, mnogi ne bi htjeli uopšte dalje pisat ni učestvovat kad bi lme iz lične karte bilo uslov. ja sam imao nick Zayron pa svoje ime Josip Bibiž pa sam morao vratit na nick jer si me svi dalje oslovovali uvijek samo sa Zayron i napravila se samo veća pometnja s tim. Nije bitno kako se ko zove već to šta kaže. Ne postoji na svijetu čovjek bez maske, svaki s nekakvim tim svojim maskama živi od rođenja, samo ih s vremena na vrijeme pokušavamo s više ili manje uspjeha skinut recimo na ispovijedi. A kad izađemo s ispovijedi odmah je ta maska na nama ponovo. A ona je ustvari potrebna i neophodna. kao što se tijelo sakriva za odijelo da ne bude golo, ranjivo, izloženo stifi pred tuđim pogledima tako se i duša za tim maskama skriva da ne bude ranjiva i uznemiravana svačim i svvakim, skidamo je samo povremeno pred Bogom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisu svi, ja te zovem Bibi! 0110_hahaha

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa lično ime je ta najveća maska koja postoji na svijetu uopšte. Koliko je ovdje ljudi koji recimo bi pod svojim ličnim imenom iz nekih ne dali nekom za pravo, ne podržali ga u nečem što je vrlo diskutabilnio, pod nickom to učine ali pod svojim imenom to učinili ne bi i obrnuto a sve to iz nekih obzira? Kršteno ili lično ime je također maska a to dobro velika i doslovno i i metaforički. doslovno tako akio sam ja Josip onda to ne znači da sam pravedni Josif zaručnik Bogorodičin već samo nosim to takvo ime. Ako sam Jovan to ne znači da sam sad Jovan Krstitelj. To je znači ta prva doslovna verbalna maska. Ta druga je psihička, naravno. Ne postoji čivjek bez maski, mi tih maski imamo mnogo, psihičkih, profesionalnih, dežurni osmijeh na primjer, na nama su u mnogobrojnim slojevima a po potrebi ih mjenjamo kako se gdje nađemo. puno to ne bi pomoglo, više odmoglo, mnogi ne bi htjeli uopšte dalje pisat ni učestvovat kad bi lme iz lične karte bilo uslov. ja sam imao nick Zayron pa svoje ime Josip Bibiž pa sam morao vratit na nick jer si me svi dalje oslovovali uvijek samo sa Zayron i napravila se samo veća pometnja s tim. Nije bitno kako se ko zove već to šta kaže. Ne postoji na svijetu čovjek bez maske, svaki s nekakvim tim svojim maskama živi od rođenja, samo ih s vremena na vrijeme pokušavamo s više ili manje uspjeha skinut recimo na ispovijedi. A kad izađemo s ispovijedi odmah je ta maska na nama ponovo. A ona je ustvari potrebna i neophodna. kao što se tijelo sakriva za odijelo da ne bude golo, ranjivo, izloženo stifi pred tuđim pogledima tako se i duša za tim maskama skriva da ne bude ranjiva i uznemiravana svačim i svvakim, skidamo je samo povremeno pred Bogom.

 

Inace, ime Zayron je skroz Sci-Fi ime, kao iz stripa.

Ako nekad budem pisao neki Star Wars roman, glavni negativac zvace se Darth Zayron...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisu svi, ja te zovem Bibi! 0110_hahaha

 

pa dobro me onda i zoveš tako mene zovu ustvari još od orvog razreda srednje škole, prije toga su me zvali Zeko, dječiji nadimak, zbog zuba ko u zeca, ahahahaha. Ta djeca znaju izglledat strašno, svakako nekako dok malo ne poodrastu, poslije se to kako sam bio stariji spravilo samo od sebe i nisu mi više zubi štrčali van napolje ko u kralika, zeca. a zvalu su me potom Bibi. Sad mi i nećaka, od sestre ćerka ima isto takve zube, pa sam morao sestru smirivat da će se to samo od sebe popravit. Evo ovako otprilike to izgleda. ma ništa, samo malo zubići vire a djeca, ko djeca od toga naprave cirkus, poslije se glava rastom po pubertetu uveća a s njim čeljust i usta pa se zubi potom ni ne primjećuju, sve dođe na svoje mjesto. Znam jednu takvu koja je izgledala zubata u djetinjstvu a sad je od nje takva lijepa ženska ko vrhunska modelka.

 

229019-stock-photo-human-being-child-gir

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hm. Lično nemam čega da se plašim i sidim čak se i ponosim svojim imenom i prezimenom Stefan Lazarević. Ne znam zašto, mislio sam koji nik da stavim i samo mi je došlo Žedan da se o veri zbori. :) .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...