Jump to content

Православни пост – сврха, смисао, избор хране и разлози за придржавање правила поста

Оцени ову тему


Препоручена порука

@Randy

Klasično bildanje nije prevaziđeno, tačni upravo postoji jedna takmičarska kategorija bodibilding klasik koja akcenat stavlja na proporcije a ne na surovu masu.

Kada govoriš o paverliftingu ciljevi su drugačiji, ide se na rekorde, isto kao Bolt u trčanju, tu je cilj da podigneš što više možeš, a ne da izgledaš lepo i naravno kao i u svakom vrhunskom profesionalnom sportu postoje opasnosti.

Postoje i bilderi naturalci (koje veoma cenim) koji naravno jedu meso ali ne koriste steroide, kao i natural paverlifting asocijacije (ista pravila)

Steroidi su velika prevara i baš u tom sportu se to najviše oseti.

(Ne moram ti napominjati da nema profesionalnog sporta bez hemije)

Uopšte ako se baviš vrhunskim sportom to je nespojivo sa pravoslavnim postom, ako ti rezulatati u onome čime se baviš nisu važni, onda možeš i da postiš, tu se vidiš slažem s tobom.

Inaće u mojoj teretani treniraju svetski rekorderi u paverliftingu (naturalci)

metabolizam se ujednačava i salo se topi i ako jedeš meso, evo ja sam gore pomenuo da sam jednom probao mesnu dijetu i za mesec dana sam skinuo 14 kila.

Uostalom nemojte tako pouzdano govoriti o nečemu što niste probali.

"Sad je tren velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi!"
soliver_mouseover.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Znači u istu ravan stavljaš moju tvrdnju da su proteini životinjskog porekla mnogo kvalitetniji od onih biljnog, i da kesa oko struka topi masti sa stomaka...

(za one koji ne znaju, salo sa stomaka ne tope gomila urađenih trbušnjaka, nego dijeta i trčanje)

Апсолутно исту.

Nema mi druge nego da te ostavim u tvojoj zabludi, vidim uporan si.

:)

Obaveštenje za one koji čitaju ovu temu: ne slušajte ovog mladića jer ne zna šta čini.

Или ако их стварно занима нешто о томе да нађу неку књигу. Ево ја имам једну да препоручим

http://www.datastatu...?knjigaid=53452

Вреди сваки динар.

Из више разлога: не постоји начин да се природним путем, било каквим природним радом постигне таква мишићна маса. Даље, таква мишићна маса не мора да значи и већу снагу.

Већи мишићни попречни пресек значи већу снагу.

A и зависи од тога да ли је у питању развој саркоплазматске хипертрофије или хипертрофије миофирбрида.

Добар инфо: http://en.wikipedia....cle_hypertrophy

Хоћу да кажеш да класично билдање је концепт који је одавно превазиђен, обично је штетан по здравље, а ствара ружан ефект по изглед мушкарца.

А шта сматраш под класично билдање? Рађење са тежинама никако није нит превазиђено нит бескорисно нит штетно по здравље.

Са друге стране оно шибање креатина, превелике количине протеина да би се набацила бог зна каква маса која је шкодљива по кости је безвезе...

А по неком мом мишљењу рађење само са тежинама је безвезе уколико немаш циљ да ојачаш неке мишиће за одређену моторну фунцкију.

Да ти не причам брате о ликовима који пеглају по теретанама и имају толики бицепс да не могу своје раме да дотакну... :)

@Randy

Uostalom nemojte tako pouzdano govoriti o nečemu što niste probali.

А па тачно се види да си ти теретана образовање о тим стварима. :)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Статус члана Церски вук заслужује тему...



Помаже Бог, браћо. Сутра као што знамо почиње Божићни пост. Ја имам намеру да постим целих 40 дана па ако неко може да ми објасни, пошто би ми то био први пост како то све иде. Да ли се први дан поста иде у цркву и када се за време поста иде у цркву? Искрен да будем стидим се што не знам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најбољи одговор ћеш добити од свог парохијског свештеника, човека који те лично познаје, који зна којим послом се бавиш, тј. да ли је можда физички тежак посао разлог да ти да благослов да постиш на "јачој" посној храни.

Болест такође може бити разлог да се пост ублажи.

Чињеница да први пут постиш такође је значајна.

Такође на свештенику је и да одреди да ли ће ти препоручити одређене молитве током поста.

Дакле, овде ћеш сигурно чути добре одговоре али ће ти ипак твој свештеник, који те познаје, због те чињенице највише помоћи, а на крају крајева његова реч / благослов има посебан значај за тебе лично?

Срећан почетак!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли се први дан поста иде у цркву и када се за време поста иде у цркву? Искрен да будем стидим се што не знам.

а што се тиче ових питања, које сам некако превидео у одговору,

нема потребе ничега да се стидиш кад желиш да научиш...

За време поста као и ван њега одлазак у цркву је првенствено одлазак на Литургију, наравно и вечерње службе, бденија су ту због свих нас али је Литургија, тј. Причешће центар.

Оним данима када се служи литургија у цркви у твом месту тад иди, ако си у могућности.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Церски вуче, Иван ти је дао савршен одговор, а од мене добијаш искрену добродошлицу dobrodosli и веееелики bighugbighug :anim_57:

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Iskrena da budem ni ja ne znam kako da postim ;) evo baš sam sa mamom pričala šta ćemo ove sedmice od hrane... Ah ta hrana :D!

Malo šale za dobrodošlicu i od mene! smajolik78 Nego, ako nešto zapne tu smo svi, naročito ovi eksperti na temu religije i posta! :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

E suma sumarum kaže- kuvani pirinač, po želji kasnije dodati so ili šećer sa cimetom ;), kuvana pšenica, razne vrste džemova, pečeni krompir iz rerne (sve skupa sa korom, samo ga oprati pre ubacivanja), turšija, kupus, rendana jabuka i šargarepa sa šećerom... hm i voće! :D

Ako ima neko još neku zanimljivu kombinaciju bila bih zahvalna :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dole na temi sam takodje postavio pitanje,da li bi po pitanju posta trebali da se ugledamo na način posta Isusa Hrista?

Malo bolje objasni pitanje...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...