Jump to content

"Да те питам... немој да ме прекидаш! А шта мис&#108

Оцени ову тему


Тавита

Препоручена порука

Само да похвалим ''моду'' што модератори и остали постављају своје слике за аватаре.

То је уједно и најбољи аватар који неко може да стави.

Ем се не чујемо, ем не видимо, овако, барем се видимо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знао сам ја да је ово наше "трчкарало" једна права "милица",без које би овај форум поседовао све осим једног...нежности,осећања и кретаивности које само женско зна да пружи.Зато,хвала Богу на нашим дамама...а поготово на Тавити  amin-nas

Што мени овај Соломон личи на једног Д. кога знам од раније ...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

МОЈЕ ИМЕ ЈЕ >>>>>>>>>>>>>>>>> ИВАН ЦВЕТКОВИЋ

Постављена слика

Када је настала прва идеја о оснивању форума ЖРУ ? Мислим да је добро да одговорим најпре одакле уопште ја у овоме. Морам да признам да сам и ја затечен у свему овоме. Нисам ни сањао да ћу се овим бавити . Иначе, одувек су ме привлачили телевизори, касетофони, синтисајзери . Тако да се и данас добро сећам свих чувених марки радио касетофона (Elwis, Sonashi...) и остале апаратуре доступне сваком активном посетиоцу бувљака , али компјутер је за мене био појам, тако да сам се изузетно  проналазио у песми Рамба Амадеуса "Три пут сам на телевизији видео компјутер..."

Е, како  онда ја у овоме? Ето, мука  ме је натерала  :smiley: Идеја за покретање интернет сајта се код мене родила сасвим неочекивано , чак сам се и ја изненадио. Но, с' обзиром да сам неко ко не чека да се идеја охлади, покренуо сам први сајт који сам сам направио , Жао ми је што тренутно немам да вам покажем тај сајт,  вероватно је то најчуднија креација коју сте у животу видели.  Био је сав шарен, исцепкане фотографије позадина из Windows XP-а,  све наптрпано једно преко другог . Сајт је постављен са доменом svetijakov.org по храму светог ап. Јакова, цркви у којој служим (и данас је активан тај домен). Био сам пресрећан кад сам видео да сам за месец дана имао читавих 50 посета, од којих су 43 биле моје, но, ускоро сам сајт показао једном мом пријатељу који видевши мој ентузијазам помаже да дођем до првог професионалног сајта. Иначе, како сам био приличан дудук за компјутере, завршио сам неколико професионални курсева (Web design, Photoshop). Данас, оно што ми непрестано даје инспирацију је невероватна креативност чланова форума, да се увек и изнова одушевим невероватним, несвакидашњим и оргиналним идејама које врве на овом нашем радосном и другачијем православном форуму (од оних на које смо навикли)

Сајт раде моји пријатељи из Инфобизниса, и ускоро бива постављена друга верзија сајта  СветиЈаков.орг . Мало по мало , почињу да се рађају нове идеје, па је једна  од идеја била и увођење Диптиха (Помјаника) на сајт , где је сваки  посетилац могао да упише имена својих ближњих које сам помињао на Литургији . То је довело доста посетилаца те сам, хтео- не хтео био у ситуацији да непрестано постављам нове ствари, али никако нисам хтео да то "ново" буде форум . Но, ускоро сам на позив мојих пријатеља који су водили један велики јагодински портал почео да пишем на њиховом форуму, на коме се окупљао велики број младих људи, схватио да се невероватно мало пажње посвећује управо њима- младим људима, жељним Живе речи, речи свештеника који је спреман да се поистовети са њима (што јесте и подвиг и радост) ,  Како сам се као момак бавио музиком (свирајући у зилион бендова) , искористио сам и моје (квази)познавање музике да по светом ап. Павлу: будем свима све, не би ли кога придобио за Христа.  Ова идеја ме, заправо никада није напустила . Ми заиста требамо бити све да би придобили некога за Христа, али најпре да будемо људи . Мало потом, добио сам и позив од администратора форума Видовдан.орг, свештеника Горана Живковића, чувеног Алефшина, да пишем на том форуму. Прихаватио сам позив, и тема на којој сам писао је достигла велику популарност за врло кратко време ( http://forum.vidovdan.org/viewtopic.php?f=48&t=5326 ) . Тема се звала "свештеник на парохији" и после неког времена сам привукао још неколико браће свештеника да пишу . Елем, о. Горан ми је предложио да ми покренемо један форум где ћемо окупити људе који су заиста спремни да буду свима све не би ли кога придобили за Христа. Морам да признам да нисам пристао . После много, много разговора и заједничких консултација , на крају смо се договорили да ипак покренемо форум, и то са једним врло необичним именом,  Живе Речи Утехе

Који су називи били поред "Живе Речи Утехе" , и шта је било пресудно да се поменути назив усвоји?

Назив Живе Речи Утехе је настао сасвим случајно,готово и не размишљајући о томе негде сам, пишући одговор на неко питање, рекао нешто као "живе речи утехе" и умислио да је то мноооого добра реченица, па сам почео да је форсирам, тек онако , било је и других предлога , већ милион пута "прежваканих", тако да је овај лако непамтљив, наочиглед патетичан и безвезан назив остао. Иначе, највећа дела управо тако и настају, случајно. 

Како мисионарити ? Само са Христом , никако сам. Увек форсирати заједницу, никако индивидуализам који је погубан и знати "да љубави немаш- ништа си"

Оно што ме љути.. злоба и немање осећаја за другога.

Човек је срећан ако...   има пријатеље, када воли и када је вољен

Свако би требао прочитати .. све од Достојевског , Славомира Настасијевића, Владике Игнатија и Митрополита пергамског Јована Зизјуласа.

Скоро сам  погледао филм...Shuter Island

Желим видети...све нас у Царству небеском:)  -на Литургији

Причешће је.. егзистенција сваког православног хришћанина, без које не може, те се зато сваке Литургије причешћује. Ко крене тим путем, не постоји сила која ће га зауставити. Поента овог форума је управо то; причешћивање у литургијским заједницама у вашем месту

Размишљам о..... својој смрти доста често, и какав ћу одговор дати Господу

Данас сам..служио Свету Литургију и одспавао два и по сата после

Свако је  буђење... за мене услишана молитва да ми "постеља неће бити гроб" и још један дан да служим Богу и људима

Служити Богу... је позив љубави и слободе, највећа част и радост

Не разумем људе кад... седе испред задруге, причају о политици и псују Бога, [12:05:37 AM] svestenik Ivan Cvetkovic: а после наздраве и кажу: Ај' Боже помози

Радује ме..  помисао да смо овим нашим радом некоме бар мао помогли помогли да схвати Ко је Бог и шта је Црква

Link to comment
Подели на овим сајтовима

W.A.Mozart : Не знам шта да Ти кажем, човек који ми непрестано даје огромну инспирацију и вољу да се овим са још већом преданошћу бавим. Обавезно читам сваку његову поруку

karadjordje : Ходајућа енциклопедија свих потребних и непотребних информација, човек заљубљен у Христа. Човек који води једну од најпосећенијих области на сајту: Библиотека. Иначе, не сам не знам кад пре напакује огроман број материјала, могуће да ич не спава.

Оль ..Искрен пријатељ, вредна, одговорна. Дивно Божије створење, пријатељ моје породице

O.Ugrin Свештеник који никога не оставља равнодушним. Разбија сваку илузију о Цркви, врло скроман и прави пастир свога стада. Изузетно ми је драго што је он један од мојих најближих сарадника, јер сам од њега пуно тога научио.

Smile Прави теолог. Пажљиво и снажно уводи у тајне наше вере

Aлександар Ако Бог да, будући професор теологије. Све што ми не знамо- Аца зна. Изузетно га волим и поштујем његову реч.

deda Мој Јагодинац, жишка :) Одличан теолог и познавалац филмова. Воли "Кума", наследник редитеља ђакона Ненада Илића

Solomon Kane Човек који ме је истински одушевио смирењем, културом, прави ерудита. Философ и теолог, а поред тога врло скроман и посвећен својој Цркви и породици. На форуму изузетно прецизан и тачан у одговорима.

Жељко : Поред Бате, човек чије постове прочитам од почетка до краја, имао сам част  да га лично упознам. Исти је као на слици. Иначе, посвећен раду, својим стилом је многе људе одушевио, а ко не верује нека погледа тему: "Ово вреди прочитати" ПОред Моцартових ,треба да стоји

Дејан Наш телохранитељ. Јак и телесно и духовно, обећао да нам среди бесплатне карте за Egzit Увек расположен за ватрене дискусије

Zoran Зоки се не чује на форуму. Он само слуша и вредно ради. Главни "кривац" за све вести на форуму, за изглед насловне странице. Уредник информативног дела сајта.

миш Мицко  Дивна православна душица, девојка која заиста схвата да без природе нема ни вечног постојања човека. Са њом и са о. Љубом (Агапијем) правим бенд ЖРУ.

Aga pije mleko о.ЉУба је моја десна рука. Мислим да је све јасно.

Меда Брутал ја заиста немам речи за овога човека. Било шта да кажем, покварио би. Могу само да кажем да је Меда једно огромно православно срце у коме има места за свакога. У то сам се лично много пута уверио

Тавита

Када сам је позвао на форум, ни сањао нисам какав бисер имамо. Вулкан креативности! Богу хвала, сада је утврђена као прави литургијски хришћанин, што сматрам нашим највећим заједнички успехом.

Злата

Весела девојка, из које избија радост живота у Цркви. Дивно је са њом разговарати, дивно је бити у њеном друштву, дивно је што је са нама и што чини ову нашу виртуелну фамилију конкретних личности

Рибар;

Кум имена портала  Поуке.орг. Мој пријатељ, омиљени учитељ у школи, када оде да пеца нема га два месеца на форуму. Иначе, човек препун идеја, подршка из сенке.

Покајник83

Лафчина. Заљубљен у Христа, шири радост где год  се појави. Задужен за спортске вести  и  организационе активности.  

Ивица Стојковић:

Наш брат у правом смислу речи, одушевљен Литургијом. Најнормалнији  од свих нас J Прочитајте његове поруке исве ће вам бити јасно.

Шалом:

Глобални модератор  који је то заслужио својим радом. Иначе, што пре идем код њега у Котор. Такође, литургијски утемељен момак, заједно са Карађорђем најбољи познавалац неправославних учења на форуму.

Тања:

Ја засита немам  речи за Тању, којим бих могао  да је опишем. Невероватна особа, свака  њена песма ми невре сузе на очи, живи Литургијом и то непрестано избија из ње. Духовно ч(у)едо о. Угрина. Због ње сам почео да пишем хаику поезију.

Марио:

Марко Весић  је дечко пред којим је сјајна будућност. Сигурно, један од најбољих познавалаца  Старог Завета на форуму, мој пријатељ и брат. Ватрени бранилац литургијског живота. Част је имати га за пријатеља.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...