Jump to content

Московска патријаршија: Истополни бракови би могли довести до пада западне цивилизације

Оцени ову тему


Препоручена порука

vsevold-istopolni-brakovi.jpg?w=529

 

Предсједник Одјељења за однесе између Цркве и друштва при Московској патријаршији, протојереј Всеволд Чаплин, сматра да би легализација истополних бракова могла довести до пада западне цивилазицје у наредних педесет година.

 

„Главна ствар у животу и у међународним односима није економија, није политика, већ да ли се одређена група придржава вјечних моралних принципа или покушава да их побије“, казао је он. „Русија има фантастичну прилику да цијелом свијету каже да су истополни бракови и покушаји легализације инцеста и педофилије смрт и самоубиство“.

 

Без хришћанских идеала, по ријечима о. Всеволда „Русија и Европа неће постојати. Западна цивилизације без њих неће трајати још педесет година“.

 

Представник Московске патријаршије је, такође, изразио снажно противљење усвајању дјеце од стране парова из иностранства и хомосексуалних парова.

http://radiosvetigora.wordpress.com/2013/06/11/%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%80%D1%88%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B1%D1%80/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Представник Московске патријаршије је, такође, изразио снажно противљење усвајању дјеце од стране парова из иностранства и хомосексуалних парова.

 

И после се људе кад им кажу да су фашисти. :)

 

Следеће године организујем параду ”парова из иностранства”.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не капирам, шта има фашистичко у томе што руску децу не треба да усвајају амерички парови...

За мене је већи фашизам кад неко напусти своју земљу или ожени странкињу, па замрзи свој народ веру, све...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не капирам,шта има фашистичко у томе што руску децу не треба да усвајају амерички  парови...

 

Ако не видиш шта је ту фаштистичко, заиста ти не могу помоћи. Ајде добро, да не улазимо сад у расправу око термина. Можда и није фашистичко, али зверски свакако јесте.

 

па замрзи свој народ веру, све...

 

То стварно није лепо. Гарантовано му је ташта бацила вуду чини...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па то је руска срамота што су свој народ довели до толике беде да продају децу, није америчка...

 

Ево син мог пријатеља усваја дете из неког сиротишта у Бугарској које кажу да зову "Аушвиц", што довољно говори о томе какви су услови. Овде ће живети у изобиљу, са породицом која једва чека да га чува (јер не могу да имају деце). Не знам стварно шта у томе има "лоше".

  • Волим 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па то је руска срамота што су свој народ довели до толике беде да продају децу, није америчка...

 

Ево син мог пријатеља усваја дете из неког сиротишта у Бугарској које кажу да зову "Аушвиц", што довољно говори о томе какви су услови. Овде ће живети у изобиљу, са породицом која једва чека да га чува (јер не могу да имају деце). Не знам стварно шта у томе има "лоше".

 

А зашто би живело у изобиљу, јер ти мислиш да је сан свакога човека да има вилу, безен, ауто парк???

Дете пре свега треба да буде у честитој и поштеној породици, да постане човек, а не паразит!

Као друго ти што живе у изобиљу обично имају и изопачене жеље. Добро, нећу сад да генерелизујем ствар, али није далеко од истине...

Слажем се да руска власт па и црква треба нешто да ураде по том питању, а не да кукумавче...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је брате једна веома честита и поштена породица ма коју би сви могли да се угледамо. Кад кажем "у изобиљу" мислим да има нормално да једе, да се школује, све што треба за нормалан живот, не неко луксузирање.

  • Волим 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је брате једна веома честита и поштена породица ма коју би сви могли да се угледамо. Кад кажем "у изобиљу" мислим да има нормално да једе, да се школује, све што треба за нормалан живот, не неко луксузирање.

 

А што он да једе, кад многа друга деца немају да једу?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, чисто да не буде да Руси бране усвајање без икаквог разлога :

 

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299.html:420798-SAD-Batinama-usmrtili-trogodisnjaka-iz-Rusije

 

Наравно, не мислим да је општа забрана најбоље решење, али далеко од тога да то раде јер им се тако ћефнуло. У тексту пише да је 20 (!) деце руске погинуло.

  • Волим 1

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто људи из САД усвајају децу из иностранства када и у САД има толико деце за усвајање? Бар према ономе што сам нашао на нету, с обзиром на развијеност САД, ситуација није баш ружичаста... Додуше, не знам колико ови подаци говоре, погледао сам само пар сајтова...

 

http://www.childrensrights.org/issues-resources/foster-care/facts-about-foster-care/

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...