Jump to content

Miloš Kapor i teorija nastanka sveta


Препоручена порука

Pa ko je stavio ovu gusku na TV, majko moja??

Evo jos bisera

http://youtu.be/rFG9hNz1Kck?t=5m40s

 

  • Волим 1

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A bog je inače tamna materija koja je napočetku jedina postojala, i koja je činila jezgro galaksije i iz koje je nastalo sve

 

Pogledaj jos jedared, pazljivije da ne zapadnes u prelest. Tamna materija se zgusnula u protone koji su tvorili jezgro galaksije koje tek tada zakljucuje (misaono odlucuje) da postane bog. 14 min Izlaganja IMA Teorije g. M. Kapora.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa u istoj emisiji je gostovao i onaj sungayzer, kako se zove sad, Mikika tako nesto :lol:

 

edit: ju al sam glupav pa Cybermikan lol

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма зезајте се ви, али овде је лоова бато... За ово треба таленат. :)

 

I pravi se nevest, https://www.pouke.org/forum/topic/27199-milo%C5%A1-kapor-i-teorija-nastanka-sveta/#entry875041 , mozda treba porcitati njegovu knjigu! Alo, bre Miki, daj nam fore da odgledamo video prvo, pa cemo da krenemo sa pitanjima, a ne odma knjige, polako!

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

totalno je raskrinkao zvaničnu nauku... kako to da je plima i na najbližoj i na najdaljoj tački od Meseca... nema tu logike... a Kaporova genijalnost leži baš u tome što niko nikad pre njega nije primetio tako očigledan problem... i da nije bilo njega, ne bismo to nikad ni primetili... a oni i dalje uče decu u školama da Mesec stvara plime!!!

 

Без зезања,од малена сам себи постављао то питање. Како тако мали Месец који није успео ни своју атмосферу да задржи, па чак ни астронауте не успева да спечи да лагано скакућу по њему, може да привлачи огромне водене басене густе воде на Земљи ? И то на оба краја Земље. Или по некима чак повећава крварење, када је "пун". 

 

Шта ако плиму изазива нешто друго.

 

И Тесли су се смејали... ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Без зезања,од малена сам себи постављао то питање. Како тако мали Месец који није успео ни своју атмосферу да задржи, па чак ни астронауте не успева да спечи да лагано скакућу по њему, може да привлачи огромне водене басене густе воде на Земљи ? И то на оба краја Земље. Или по некима чак повећава крварење, када је "пун". 

 

Шта ако плиму изазива нешто друго.

 

И Тесли су се смејали... ;)

 

Pre svega uzmi u obzir da to privlačenje uopšte nije toliko veliko. Nekoliko metara nama jeste mnogo ali u kosmičkim razmerama, pa i u razmerama prosečne dubine vode je prava sitnica.

 

Činjenica koju ovaj tip ističe kao paradoksalnu i neobjašnjivu za nauku je objasnio još Njutn. Ukratko, plima postoji na mestu najbližem Mesecu zato što je tu privlačenje najjače, kao i na mestu najdaljem Mesecu jer je tu privlačenje najslabije.

 

Feynman to ovde detaljnije objašnjava:

 

 

Meni ovo sve baš lepo ilustruje kako tipovi poput ovog Kapora zamišljaju sebe kao genijalce a totalni su kreteni. Razumljivo je da neko može da primeti navedenu okolnost i da mu deluje paradoksalno... ali normalan čovek neće pomisliti da tako jednostavna i očigledna okolnost nikom nikad nije pala na pamet i da se ni jedan naučnik nije time pozabavio... a naročito neće odlučiti da ne potraži odgovor (a danas možeš da ga nađeš na internetu za 3 minuta) već uzme lepo i utvrdi da nauka nema odgovor na taj "problem" (samo zato što on ne zna odgovor).

  • Волим 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Duša to su ustvari jedra ćelija koja kada umremo izlaze u obliku grudvice iz tela i zadržavaju se u atmosferi

A bog je inače tamna materija koja je napočetku jedina postojala, i koja je činila jezgro galaksije i iz koje je nastalo sve 

 

Cela teorija g. Kapora mi zvuči više vizionarski nego naučno iako se sve vreme služi naučnim polugama.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...