Jump to content

Ердоган: Хришћанска Византија је тамно поглавље у историји

Оцени ову тему


Препоручена порука

Интересантно! 0409_feel Значи, појединац мора бити тотално неук, болесно пристрасан па и талентовано глуп, да би испунио политички упитник и показао потребне политичке предиспозиције и квалификације те тако постао председник Турске...сад су ми јасније неке ствари.

 

Нису ни ови наши ништа бољи...у ствари, ни један једини политичар на тренутној политичкој светској и домаћој сцени, није нормалан...дефинитивно!!!

 

Ne, nego oni su normalni i postavljaju norme i zakone normalnosti, a svi ostali su nenormalni, jes da su zgadija ali su normalni :lol:

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нису ни ови наши ништа бољи...у ствари, ни један једини политичар на тренутној политичкој светској и домаћој сцени, није нормалан...дефинитивно!!!
 

 

Mislim da bese starac Jefrem Svetogorski onaj koji je rekao: Ako se politicari ne pokaju, ni pakao ih nece primiti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lele, znaci zagarantovana im je vecna skupstina :lol:

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

demokratija-je-kada.jpg

 

demokratija.jpg

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali definitivno, koliko covek mora da bude zaslepljen tim nekim sopstvenim ludilom, pa da jednu od najznacajnijih i najvecih civilizacija u istoriji covecanstva ladno proglasi mrakom?! Ako je i od Turaka - mnogo je...

 

 

Zasto je preterivanje? U pitanju je prosto jedna od velikih i veoma znacajnih drevnih civilizacija. Sta tu nije tacno?

 

Ako drugo ne zato sto ni sam nisi siguran da je to tako. :) Prvo kazes jedna od najznacajnih i najvecih a onda jedan od velikih i veoma  znacajnih. A sto se samog razloga tice dovoljno je reci da neko ko zatvara Platonovu akademiju i progoni filozofe u startu gubi pravo na titulu najbiloshat u civlizacijskom kontekstu. Da je velika i veoma znacajna civlizacija to niko razuman ne spori ali da moze ponese prefiks naj to nece da moze ako zelimo biti objektivni.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Šta se toliko čudite i iasčuđavate nad tim? Svaki Cigo sfvojeg konja... šta? Svojeg konja HVALIIIII! Jeste zapamtili to? A ne mora to biti ni tamo neki Cigo ili Rom, može to bit i efendija Erdogan. A ne moraju to bit ni konji, mogu to ladno bit i janjičari. Pa jeste li vi pri sebi, ljudi Božiji? Neće valjda reći da je na Vizantiju navalila banda lumpova, fanatičnih krvoloka, piromana i koljača? Naravno da ne, bili su to ustvari sve fino vaspitanii i uljudni mladi turski gentlemani, načitani i vrlo iškolovani momci sa smislom za umetnost, nauku, literaturu, filozofiju, film, pozorište, moderni balet, slikarstvo, humor, sport, golf, kriket i sve ostalo. Isto to si je i mislio i govorio i Adolf Hitler, na primjer, on je svuda proglašavao javno da je Vajmarska poversajska međuratna Njemačka  najcrnjim i nasramnijim razdobljem i poglavljem u njemačkoj istoriji EVER i da je nacionalsocijalistička Njemačka koju je stvorio on nešto najljepše što ih je moglo snaći. A i dan danas ima Njemaca koji si to tako isto misle kao i on. Da bi se nešto prikazalo dovoljno bijelim i svijetlim mora se to drugo prikazati dovoljno crnim, tamnim i mračnom, detalji su potom ljepše vidjet pri kontrastu..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

da je na Vizantiju navalila banda lumpova, fanatičnih krvoloka, piromana i koljača?

 

А кажете да Ердоган претјерује. Ако ишта, Турци су били мудри освајачи који су искористили слабост Византије која је након дужег времена постала нестабилна и на крају град-држава. Јесте, Ердоган је претјерао, али не морамо сада и ми да узвраћамо истом мјером. Када се против поплаве бориш водом, добијеш још већу поплаву.

 

Chill out man, take a break and eat a Kit Kat :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali definitivno, koliko covek mora da bude zaslepljen tim nekim sopstvenim ludilom, pa da jednu od najznacajnijih i najvecih civilizacija u istoriji covecanstva ladno proglasi mrakom?! Ako je i od Turaka - mnogo je...

[/quote

 

Iz straha i svoje kao i kolektivne nemoci da prosvetle sami sebe. Smeta im Svetlost ide im pravo u oci dok govore o svom mraku.

To se i pokazalo jer retko koriste reci mir i ljubav prema drugim religijama. Sto meni govori da se mrste na Svetlost kao da gledaju u sunce.

  • Волим 1

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ето, друг Ердоган је потврдио тезу неких философа постмодерне да истина има политичко порекло! С обзиром да је муслиман (а није другачије ни код протестаната - амеро-еуропејаца) није ни чудо да је у том фазону.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako drugo ne zato sto ni sam nisi siguran da je to tako. :) Prvo kazes jedna od najznacajnih i najvecih a onda jedan od velikih i veoma  znacajnih. A sto se samog razloga tice dovoljno je reci da neko ko zatvara Platonovu akademiju i progoni filozofe u startu gubi pravo na titulu najbiloshat u civlizacijskom kontekstu. Da je velika i veoma znacajna civlizacija to niko razuman ne spori ali da moze ponese prefiks naj to nece da moze ako zelimo biti objektivni.

 

Kako nisam siguran? Kakva je razlika izmedju "jedna od velikih" i "jedna od najvecih"?

Koliko starih civilizacija znamo uopste? Pa nema ih `iljadu.

 

I pre svega, ja sam mislio uopste na grcko-rimsko carstvo kao jedno od naj u istoriji sveta uopste: naj po trajanju, naj po dostignutoj kulturi i umetnosti, itd., a koje je na svoj nacin - ne bez mana, naravno - konacno kulminiralo hriscanskom Vizantijom, a koja opet toliko svrbi Erdogana i njemu slicne.

 

Mozda nisam upotrebio najspretniju kombinaciju reci, ali razumeli ste valjda sta sam `teo da kazem.

Dakle, sigurno jeste jedna od naj civlizacija, odnosno jedna od onih zaista velikih... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А кажете да Ердоган претјерује. Ако ишта, Турци су били мудри освајачи који су искористили слабост Византије која је након дужег времена постала нестабилна и на крају град-држава. Јесте, Ердоган је претјерао, али не морамо сада и ми да узвраћамо истом мјером. Када се против поплаве бориш водом, добијеш још већу поплаву.

 

Chill out man, take a break and eat a Kit Kat :)

 

Zanimlljivo, to sve isto tako si tvrde i kosovski Albanci, oni čak kažu da nisu ni nikakvi osvajači, već mirni i NEDUŽNI susjedi i plemeniti i časni sugrađani Srba koje su do zuba naouružani Srbi kukavički podmuklo i krvoločno napali i poskakali na njih nenaoružane a oni su samo braneći svoje gole živote i porodice mudro iskoristili tadašnju momentalnu vojnostratešku i diplomatsku slabost Srbije. Kit Kat ja ne jedem, ne sviđa mi se.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...