Jump to content

Шта по вама треба да садржи један озбиљан епархијски сајт?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Ne znam jel najbolji crkveni sajt na srpskom jeziku, ali mislim da jeste najbolji eparhijski sajt. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, најбољи епархијски сајт, ако не и најбољи црквени.

 

Међу епархијским дефинитивно најбољи.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Njabolji eparhijski su - po svemu - krusevacki i niski, pa onda jedno 10 praznih mesta, pa onda ostali. To sto sajt ima na sebi nesto (informacije, priloge i ostalo) jos je daleko od toga da ga cini najboljim (sto bi znacilo pre svega najfunkcionalnijim u svakom pogledu).

 

Krusevacki i Niski imaju jednu izuzetnu i izuzetno dobro i pregledno organizovanu podelu na kategorije, sto je veoma vazno, a i estetski su veoma ubedljivi. Sajt ep. sumadijske tu kvalitetnu oganizaciju po kategorijama prosto nema, vizuelno je skroz spartanski uradjen (sa veoma neadekvatno odabranim kljucnim bojama), neretko ume da bude konfuzan pri pregledanju, narocito za one koji ga redje posecuju (na takve posetioce se nije mislilo dovoljno, to je ocigledno - skroz drugo je kad je neko uhodan, pa zna gde se sta nalazi), a ima i neke prosto neverovatne gafove (npr. slike u albumima/galerijama ne mogu da se preuzimaju (!?), nema opcije "save", sto je prilicno apsurdno), itd.

 

I ovo sve kazem jer se i sam bavim pomalo web dizajnom, ne prosto kao puki korisnik...

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба да има шах.

 

Да корисник одигра једну партију док чека да му неко одговори на поруку.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ускоро ћу да одрадим сајт једне епархије онако како ја видим да један сајт треба да изгледа и које опције треба да има. Веома ми је помогло ово што сте ми рекли и мислим да фали макар мало интеракције па макар и "одложене" (тј. поруке на одобрењу), Такође, потреба је повезаност са друштвеним мрежама и наравно преко потребни feedback. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Један озбиљан епархијски сајт не треба да се бави и да буде обојен политичким темама. Један озбиљан епархијски сајт треба да говори о људима и о бризи за њих. Један озбиљан епархијски сајт не сме бити цензурисан. Ако неко мисли да се упорно цензуром и прећуткивањем могу сакрити и заобићи дешавања у Цркви вара се. Смешно. Данас се ништа не може сакрити, сви знају све и више ништа није тајна поготово на интернету. Један озбиљан епархијски сајт треба да буде права оаза смирења, љубави и памети. Један озбиљан епархијски сајт мора упорно мисионарити путем интернета уз помоћ свих модерних информационих технологија. Један озбиљан епархијски сајт мора да изазове интересовање нецрквених људи, а не само црквених.

Иначе, постоји посебан круг пакла за људе који мешају "ЈЕР" и "ЈЕЛ'"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

@,

 

Слажем се у великој мери са тобом, али ипак један епархијски сајт не сме да дозволи било каквих неурачунљивим људима да пишу и коментаришу... али да треба да буде разнолик са индформацијама- ту се слажем. И да- да буде оргиналан. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Njabolji eparhijski su - po svemu - krusevacki i niski, pa onda jedno 10 praznih mesta, pa onda ostali. To sto sajt ima na sebi nesto (informacije, priloge i ostalo) jos je daleko od toga da ga cini najboljim (sto bi znacilo pre svega najfunkcionalnijim u svakom pogledu).

 

Krusevacki i Niski imaju jednu izuzetnu i izuzetno dobro i pregledno organizovanu podelu na kategorije, sto je veoma vazno, a i estetski su veoma ubedljivi. Sajt ep. sumadijske tu kvalitetnu oganizaciju po kategorijama prosto nema, vizuelno je skroz spartanski uradjen (sa veoma neadekvatno odabranim kljucnim bojama), neretko ume da bude konfuzan pri pregledanju, narocito za one koji ga redje posecuju (na takve posetioce se nije mislilo dovoljno, to je ocigledno - skroz drugo je kad je neko uhodan, pa zna gde se sta nalazi), a ima i neke prosto neverovatne gafove (npr. slike u albumima/galerijama ne mogu da se preuzimaju (!?), nema opcije "save", sto je prilicno apsurdno), itd.

 

I ovo sve kazem jer se i sam bavim pomalo web dizajnom, ne prosto kao puki korisnik...

 

Slabo se bavis web dizajnom ako ne znas da preuzmes fotke sa sajta eparhije sumadijske, posto je to u rangu pocetnika u koriscenju racunara. 

 

Jedino estetski nije uradjen dobro, ali za razliku od nabrojanih koji se ISKLJUCIVO bave episkopom i time sta on radi, sajt eparhije sumadijske je zaista EPARHIJSKI jer donosi vesti iz citave eparhije. Sam naziv teme je sta treba da sadrzi eparhijski sajt, sto bi znacilo da je primarno da sadrzi informacije vezane za eparhiju a sumadijski je najbolji po tom pitanju. Sumadijski ima i najbolju internet prodavnicu, a nisu zanemarljive i vec pomenute emisije - radijske i tv, kao i casopis. Niski je verovatno u misionaraskom smislu dosta dobar, ali se slabo azurira.

 

Dakle, eparhijski sajt bi trebao da prenosi informacije svih vrsta vezanih za eparhiju, a ne samo da izgleda kao rubrika - gde je, sta radi episkop. 

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Sumadijski ima i najbolju internet prodavnicu

 

Ово око интернет продавнице ми је веома занимљиво. Чуо сам да нико сем Патријаршије не може да има интернет продавницу, али видим да то није случај више. Многе епархије има. Једини разлог због којега Поуке нису отвориле продавницу ( и ако се сналазим како знам и умем да сакупим сваки месец за хостинг, софтвер, одржавање...) је једино овај.

 

Иначе, слажем се да епархија шумадијска има одличну продавницу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slabo se bavis web dizajnom ako ne znas da preuzmes fotke sa sajta eparhije sumadijske, posto je to u rangu pocetnika u koriscenju racunara.

 

Pa eto, ako je tako prosto, molim te pokazi da vidimo i mi ostali.

 

21wj5s.jpg

 

Nedostajanje jedne proste opcije "save" ili "Save image as" je kardinalan propust onog ko je radio sajt. Meni nije tesko da preuzmem slike, ali vecina korisnika ce da se smori trazeci nacin da to uradi. Dakle, opcija da se svaka slika pojedinacno moze preuzme prosto mora da bude ne jednom ma i prosecnom sajtu, i mora da bude potpuno lako dostupna i ocigledna.

 

...

 

A nesto ne videh da se ova druga dva bave samo episkopom (narocito sajt niske eparhije), + dodaj na to da su tek nastali i da tek ima da rastu. Sajt sumadijske je podugo aktivan, ali je i dalje potpuno isti kao i pre, bez ijednog uradjenog upgrade-a...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Album se otvori tako sto se kursorom oznaci album ispod tekst, a onda desnim klikom izabere opcija "otvori u novoj kartici". Na taj nacin ce otvarati slike preko citave strane, a ne u ovome sto si ti objavio ovde. Fotografije ne moraju da se pojedinacno otvaraju iznova na isti nacin, vec promenom broja fotografije.

 

Prvih deset vesti na sajtu niske ne samo sto se tice episkopa, vec ga imaju i na fotografiji koja govori o odredjenom dogadaju iz eparhije.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

За мене је поред садржаја веома битан и дизајн сајта... Дизајн сајта који будемо радили ће бити модеран и једноставан са квалитетним опцијама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда не би било лоше да стоје и линкови ка православним образовним институцијама, као на страници Епархије бачке.

 

Неки су вероватно променили адресе, па линкови нису исправни, али то све може да се среди.

http://www.eparhija-backa.rs/linkovi/pravoslavne-obrazovne-institucije

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Међу бољим био је и сајт Митополије аустралијске док га нису хаковали,

 

на сајту је имало све па чак и списак свештеника који су у клиру епархије а налазе се ван Аустралије, као и спискове свих студената и богослова.

 

Сад колико видим , због свих тих недаћа споро се опоравља али надам се да ће временом бити онакав какав је пре хаковања био!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...