Jump to content

На данашњи дан: НАТО убио 60 путника аутобуса "Ниш-експреса"

Оцени ову тему


Препоручена порука

На данашњи дан 1999. године у путничком аутобусу "Ниш-експреса", преполовљеном пројектилом из НАТО авиона док је прелазио мост у Лужанима, 18 километара северно од Приштине, убијено је најмање 60 људи, укључујући 15 деце. Мост није уништен, а напад је изведен око поднева, при потпуно ведром времену, што значи да су пилоти јасно видели шта гађају. Возила хитне помоћи гађана су око 50 минута потом и при том је тешко рањен један лекар.

 

nato-bombardovanje-nis-ekspres_660x330.j

http://www.rtv.rs/sr_ci/drustvo/vremeplov/vremeplov:-nato-ubio-60-putnika-autobusa-nis-ekspresa_389333.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je jedan od primera teroristickog napada natoa. Kada su videli da su efekti bombardovanja na Srpsku vojsku ravni nuli ( za tri meseca su unistili 14 oklopnih voizila, znaci manje od jednog po drzavi ucesnici bombardovanja ) poceli su da gadjaju civilne ciljeve i da time ucenjuju Srbiju sto su na kraju i uspeli te se Srbija, vojno neporazena, a radi zastite civil i povukla sa Kosmeta. I u tom je uspela i da izvuce onu rezoluciju 1244.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тежак ратни злочин. Фрустрира што нико неће никад одговарати за овакве чудовишне, нацистичке злочине... И што се бар чешће ствари ен називају правим именом.

  • Волим 1

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Džejmi Šej: Sramno ubijanje civila u NATO bombardovanju

NATO je 1999. godine verovao da će operacija bombardovanja Savezne Republike Jugoslavije trajati svega 48 sati, a ne 78 dana, izjavio je strateg NATO-a i portparol Alijanse u vreme bombardovanja Džejmi Šej.

 

jpeg

 

Šej - poznat i kao tvorac fraze "kolateralna šteta" - smatra da je ta akcija NATO bila uspešna, iako je mogla biti i uspešnija, a danas žali zbog grešaka, odnosno civilnih žrtava, rečima da su "takve stvari za žaljenje i sramne".

"Odbacujem odlučno da je bilo kakakv takav napad bio nameran. To su bile stravične greške. Imamo problema da iz vazduha uvek savršeno identifikujemo ciljeve", rekao je on u intervjuu bečkom dnevniku "Prese".

Kao portparol, kaže, morao je brzo da objasni šta se dogodilo, ali je često predugo trajalo dok je od vojske dobio potrebne informacije, ponekad i nekoliko dana. "U jednom modernom medijskom svetu to je presporo. Morali smo biti bolje pripremljeni na tako dugu NATO operaciju, ali na kraju smo bili profesionalniji nego na početku intervencije", dodao je.

Po njegovom mišljenju, bilo je puno stvari koje su dobro prošle i na Kosovu je brzo intervenisano, a "strava u Bosni" predugo je gledana s distance. "Izvukli smo pouke iz Srebrenice i na Kosovu nismo prazno pretili kao prethodno u Bosni. Da li je Kosovo bio savršena intervencija - ne. Ali je bila bolja od Bosne", uveren je Šej.

Po njegovim rečima, masovna proterivanja na terenu počela su još pre NATO intervencije, a 100.000 ljudi je interno raseljeno. Srpske snage su, tvrdi, pre NATO intervencije započele proterivanja, pa bi broj žrtava na Kosovu bio mnogo veći bez NATO operacije, zaključuje Šej.

"Ako neko kao Slobodan Milošević kontroliše događanja na terenu onda se ne može diktirati šta se događa. Morali smo predvideti kako će Milošević reagovati na NATO intervenciju. On je proterao kosovske Albance i niko nije bio pripremljen na navalu izbeglica. To je bila ogromna kriza za Makedoniju i Albaniju", rekao je.

Šej je dodao da je sada poznato da je iza kulisa bilo razgovora između više zemalja o mogućoj kopnenoj intervenciji, koja bi bila logičan dalji korak, ali da u NATO nije bilo takve zvanične odluke.

"Verujem da je Milošević strahovao od kopnene intervencije. On je verovao da je bolje da napusti Kosovo sa većinskim delom netaknutom vojskom, nego da je šalje na NATO", naglasio je on dodajući da su SAD uspele dobro da uključe Rusiju, koja je preporučila Miloševiću da je vreme da prestane.

Upitan o efektivnosti NATO bombardovanja i činjenice da je manje nego što se prikazivalo uništena vojna oprema jugoslovenskih snaga, Šej je rekao da u konfliktima treba posebno biti oprezan sa statistikama.

Podaci dobijeni od satelita ili od pilota nisu uvek precizni, ali je tehnologija, od rata na Kosovu, u ovoj oblasti jako poboljšana.

NATO se, po njegovim rečima, u međuvremenu promenio, i moderne snage su naučile da sarađuju sa civilnim organizacijama, kao na primerju Kosova, gde NATO vodi Kfor i tesno sarađuje sa Euleksom.

Tokom 78-dnevnih NATO napada na SRJ, od 24. marta do 10. juna 1999, stradalo je skoro 3.000 ljudi, a materijalna šteta procenjena je na desetine milijardi dolara.

Izvor: Tanjug

Ovo sto pominje kopnenu intervenciju je laz, razlog je bombardovanje civila i pretnja bombardovanjem beograda, ali je istina da je vojska bila prakticno netaknuta i da NATO sa svim parama , tehnikom, krstarecim raketama i ostalim nije uspeo vojnicki da nanese nikakvu stetu niti poraz Srbiji. Da su kojim slucajem krenuli u kopneni napad Srbi bi ih iscepali kao svinja masnu krpu. Znajuci to krenuli su u teror i ubijanje civila te su tako prisilili Srbiju na kompromis i povlacenje ali ne pred Natoom vec pred UN i uz rezoluciju 1244 kojim danas i zadnjih deset godina brisemo dupe a sto je sada i dovelo do ove prodaje odnosno poklanjanja Kosmeta.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тежак ратни злочин. Фрустрира што нико неће никад одговарати за овакве чудовишне, нацистичке злочине... И што се бар чешће ствари ен називају правим именом.

 

 

Ista priča sa bombardovanjem Drezdena u WW2, golem zločin za koji isto niko nije odgovarao, sa manje-više identičnim razlozima.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

НАТО пакт је сјајан пример како данас удружено делују снаге зла и лажи!

 

чак је и Гете све ово предвидео...

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da su kojim slucajem krenuli u kopneni napad Srbi bi ih iscepali kao svinja masnu krpu.

 

 

Moj brat je major u vojsci trenutno, bio je oficir i za vreme bombardovanja, pa sam ga pitao za ishod da je bilo kopnene intervencije i on je rekao: "satrli bi nas".  Nisu uništili mnogo tenkova i vozila, ali je dosta vojnika (osoblja) poginulo u tim bombardovanjima, i to čak značajna frakcija poginulih od 24.3. - 12.6.

 

A za kopnenu intervenciju obrazloženja nisu bila dovoljno jaka, pre svega...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moj brat je major u vojsci trenutno, bio je oficir i za vreme bombardovanja, pa sam ga pitao za ishod da je bilo kopnene intervencije i on je rekao: "satrli bi nas".  Nisu uništili mnogo tenkova i vozila, ali je dosta vojnika (osoblja) poginulo u tim bombardovanjima, i to čak značajna frakcija poginulih od 24.3. - 12.6.

 

150 000 vojnika je bilo dole. jedno 20 000 prekaljenih boraca sa 10 godina ratovanja. Razvalili bi ove iz Natoa.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  150 000 vojnika je bilo dole. jedno 20 000 prekaljenih boraca sa 10 godina ratovanja. razvali li bi ove iz Natoa.

 

 

Ne treba se tu uopšte ni junačiti nešto, trebalo je po svaku cenu sprečiti da uopšte dođe do tog sukoba.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ista priča sa bombardovanjem Drezdena u WW2, golem zločin za koji isto niko nije odgovarao, sa manje-više identičnim razlozima.  

 

Као и Хирошима и Нагасаки, као и масакар код Маи Лија, и вероватно има још примера... Добро, шта да се ради, то је тако како јесте, само мени је и даље мучно када гледам америчке званичнике како се заклињу у људска права и високе вредности. Не знам какав је однос немачке и јапанске јавности према овоме, да ли данас то сматрају злочином или не... Мислим да се бомбардовање Дрездена помиње као злочин...

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  150 000 vojnika je bilo dole. jedno 20 000 prekaljenih boraca sa 10 godina ratovanja. razvali li bi ove iz Natoa.

 

Свакако да ипак не бисмо имали никакве шансе у рату са НАТО-ом, у било ком облику. Питање је једино да ли бисмо им нанели толике губитке да се њима не испалти да нападају даље и сл. А зар није смешно причати да ли бисмо могли да водимо дуготрајнији рат на бити или небити са НАТО-ом... Вијетнам се , на пример, сматра америчким поразом јер американци нису били расположени да плате потребну цену освајања Вијетнама, не јер нису могли да га сатру са земљом.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

150 000 vojnika je bilo dole. jedno 20 000 prekaljenih boraca sa 10 godina ratovanja. Razvalili bi ove iz Natoa.

 

Samo što bi prvo morali da prežive non-stop tepih bombardovanja, običnim i kasetnim bombama. Zaboravio si na ove?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свакако да ипак не бисмо имали никакве шансе у рату са НАТО-ом, у било ком облику. Питање је једино да ли бисмо им нанели толике губитке да се њима не испалти да нападају даље и сл. А зар није смешно причати да ли бисмо могли да водимо дуготрајнији рат на бити или небити са НАТО-ом... Вијетнам се , на пример, сматра америчким поразом јер американци нису били расположени да плате потребну цену освајања Вијетнама, не јер нису могли да га сатру са земљом.

 

 

Gubis iz vida jednu stvar. Oni se plase. Nisi imao prilike da vidis prosecnog nemca kome kada kazes da si Srbin vidis kako pocinju ruke da mu se tresu ... 

Ameri nikada ni jedan rat nisu dobili na bojnom polju. Ako su mogli nesto iz vazduha sa bombama, atomskim ili ovim onim, hemijskim i bioloskim oruzjem kao u Vijetnamu i to je to. Balkan, Srbi, internet i slike njihove vojske ... znaju oni sve to zbog toga i ne ulaze u sukobe nikada osim na daljinu. I sta mogu da ucare tako, ucare.

 

Imali smo mi sansi itekako protiv natoa. Nato je jak samo finansijski i kao "brend", inace vojska ... ne vredi pisljivog boba.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...