Jump to content

ЖРУ ДИВАН online- Разговор православног свештеника и атеисте (почетак: 15. март 2013. у 20:00)

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Гости

ikEdfhQk9eBdn.JPG

 

Драги пријатељи,

 

По први пут на интернету организујемо нешто што ће многима бити веома занимљиво и надамо се веома корисно.

 

Овог пута на нашем ЖРУ дивану имамо част да угостимо нашег драгог Проту Милорада и потпредседника удружења Атеисти Србије г. Предрага Стојадиновића.

 

Разговараће се о темама које се тичу погледа на свет из перспективе православног верника као и из перспективе атеиста. Поставићемо питања шта је (или Ко је) Истина, одакле зло, питање настанка света, као и питања науке, философије и теологије.

 

 

Верујемо да ћете и Вашим питањима допунити овај диван који ће сигурно бити веома, веома посећен и занимљив.

 

Линк ћете видети на насловној форума и сајта Поуке.орг (јутјуб код)

 

 

Такође, овде можете постављати питања гостима.

 

 

За све непознатости око праћења овог разговора питајте овде.

 

 

 

Видимо се, дакле, у петак 15. марта у 20:00 на овом месту

 

 

Ваш zru тим

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Уф,мисли да би боље легао неки млађи штребер др мр теолог ,него ли прота...

  • Волим 1

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pored Aleksandra mogli bi da se ukljuce i poznavaoci nauke.

Eto, sad ti je prilika Grišo da se pokažeš :)

Šala na stranu. Mislim da nije loše da proti neko pusti da posluša nekoliko klipova svog budućeg sagovornika. Da ima predstavu sa kim će razgovarati.

Ipak Pedji nekako najviše stoji monolog ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bilo bi poželjno da se uključi i Aleksandar Milojkov koji odlično poznaje tu materijuе, argumente i razmišljanje modernih neoantiteista.

 

Нажалост, гледаћу само снимак пошто у то време имам састанак са владиком.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја ћу, у организацији АС, учествовати на трибини у Дому омладине Београда, 4. априла. Пеђа ће бити модератор, а биће и веома угледних гостију из света науке и философије. Разговор ће бити о перспективи религије у будућности.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Otkud P. Stojadinovic?  Moram priznati da sam malo iznenadjen.

 

Времена се мењају. Ја сам ВЕРОВАО да ћемо кад тад да се видимо уживо и да ћемо попити пиво. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Времена се мењају. Ја сам ВЕРОВАО да ћемо кад тад да се видимо уживо и да ћемо попити пиво. :)

 

 

Pitanje je da li ce i tog protu ubedjivati da je debil... 

 

Mislim u svakom slucaju necemo cuti od njega nista sto nismo culi/videli/procitali na internetu i kompu oko ateizma, religije, Boga, hriscanstva...   Prelistaj Dawkinsa i pogledaj Dilahantija i to ti je apsolutno sve.  Eventualno + neki quote od Dr House :)

 

 

Ima da se kezim dok budem sve to gledao.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...