Jump to content

Не могу после литургије кући - Литургијска заједница и агапа


Guest O.Ugrin

DA LI SE NAKON LITURGIJE ZADRZITE U PAROHIJSKOM DOMU RAZGOVARAJUCI MEDJUSOBNO  

143 члановâ је гласало

  1. 1. DA LI SE NAKON LITURGIJE ZADRZITE U PAROHIJSKOM DOMU RAZGOVARAJUCI MEDJUSOBNO

    • DA, pet minuta
      2
    • DA, deset minuta
      10
    • DA, sat i vise
      53
    • Kako kada
      51
    • NE, nikada
      30


Препоручена порука

  • Гости

Da, da.... - sobom kroz druge, sami ne mozemo posto je za ime potreban drugi, drugi koji ce ga reci, koji ce nas prepoznati, potvrditi u postojanju... s tim u vidu danasnji pozdravi i sluze, da pokazemo da neko postoji za nas i da se uverimo da mi postojimo za nekog. Logicno, totalno ste u pravu a zato Crkva i jeste Zajednica i to ne bilo kakvih, vec Zajednica svetih, zajednica Tela Hristovog - Crkve.

Mir Vam - U.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Скоро увијек послије Литургије са сестрицама из хора одем на каву, топлу чоколаду, чај- зависи facenew22222222

Немамо гријање, па се смрзнемо и то нам опет добро дође да се угријемо.  :)

Лијепо је познавати људе с којима си сваке недјеље на Литургији.

Останемо често и више од сат времена. :drugarstvo:

Љети сви сједимо испред цркве и причамо crvenilo

Још увијек немамо парохијски дом, али нађемо замјену.

Мрдамо.  0442_feel

Bravo, to je sportski duh! crvenilo

Nadam se da cete upisati Teoloski fakultet i tom upornoscu svedociti radost Nauke Gospodnje...

Bog vas blagoslovio - U.

Ако Бог да! bendoff

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

А ја никако не могу на литургију!

Можете сада мислити све најгоре о мени, не замерам.

Једноставно не могу да замислим да живот у вери и Богу заиста подразумева и живот у цркви.

Вероватно је то последица свега онога што гледам већ дужи низ година - како се понашају "свештеници" и "верници", како су лицемерни и материјалисти и... Заиста не могу да појмим да је суштина вере у заједници.

Ја осећам да је Бог увек и свуда, да непрестано можете бити са њим у вези... - зашто су потребни други, црква...?

Помозите...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

А ја никако не могу на литургију!

Можете сада мислити све најгоре о мени, не замерам.

Једноставно не могу да замислим да живот у вери и Богу заиста подразумева и живот у цркви.

Вероватно је то последица свега онога што гледам већ дужи низ година - како се понашају "свештеници" и "верници", како су лицемерни и материјалисти и... Заиста не могу да појмим да је суштина вере у заједници.

Ја осећам да је Бог увек и свуда, да непрестано можете бити са њим у вези... - зашто су потребни други, црква...?

Помозите...

Хм... Хајде објасни нам то: како је Бог свуда и како то Теби не треба нико други, Црква...

Шта Ти подразумеваш под тим изразом "Црква"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Црква - у буквалном смислу: зграда, грађевински објекат... Па чак и у оном, пренесеном - заједница људи са Богом (ако добро тумачим)? Којих људи - оних који верују?

Онај ко верује не чини злодела, не лаже и не вара, не краде...

Даље - ценовник у цркви? Плаћати крштења, венчања, опела... Продавати разноразне предмете... То никако не иде са Христовим учењем.

Све ја то разумем - свештеници морају да живе од нечега... али и све се то да уредити на бољи начин, а не овако како се то (бар колико ја гледам) ради код нас...

А то да је Бог свуда - то једноставно осећам, не могу да објасним... Знам да је он творац свега видљивог и невидљивог... ваљда је зато све то део њега... не знам другачије то изрећи... Једноставно осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ја никако не могу на литургију!

Можете сада мислити све најгоре о мени, не замерам.

Једноставно не могу да замислим да живот у вери и Богу заиста подразумева и живот у цркви.

Вероватно је то последица свега онога што гледам већ дужи низ година - како се понашају "свештеници" и "верници", како су лицемерни и материјалисти и... Заиста не могу да појмим да је суштина вере у заједници.

Ја осећам да је Бог увек и свуда, да непрестано можете бити са њим у вези... - зашто су потребни други, црква...?

Помозите...

Ja mislim da si ti gledao onaj holivudski film gde Rade Šerbeđija kaže nešto u ovom stilu.

Ne ovim rečima ali isto po suštini.

Dakle,ako samo kažemo da je Crkva ljudi koji imaju zajednicu sa Bogom, onda mislim da je sve rečeno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kao prvo,dobro nam došao na forum  0110_hahaha

Bog jeste svuda oko nas ali to ne znači da smo mi sa njim  samo zato što i mi idemo unaokolo... zajednicu sa Njim možemo imati kroz Njega samog... ako uzmemo učešće u njegovim energijama... a to nam liturgija daje...

da u liturgiji nema pričešća ti bi s potpunim pravom rekao ono što si već napisao... ovako ostaje da ti kažemo -dodji na liturgiju i vidi... tj. probaj...

ja vidim da imaš veoma iskrene i otvorene namere... to je jedino što Bog od nas očekuje

eto,čista empirija... a ovamo neke od nas optužuju da verujemo u deda mraza  bendoff

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста се не сећам да ли сам гледао тај филм или не.

Не може се нешто само рећи. Иза речи стоји вера, иначе су речи празне.

Ја не могу рећи да је заједница људи с Богом исто што и Црква - зашто онда не може заједница једног човека са Богом бити Вера? Зашто нам је потребна Црква ако имамо Веру?

Искрено, мислим да црква постоји да би улила веру, умањила сумње, да би људи гледајући друге добили потврду да је исправно то што раде...

Ја ту потврду не налазим на литургији (колико год то личило на јерес - некад се на служби осећам као да се Бог - благонаклоно - смеје нашем празноверју...).

Спадам ли ја у оне неверујуће?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kao prvo,dobro nam došao na forum 

Хвала на добродошлици и на одговорима.

Причешће - као сједињавање са телом Христовим? Можда ја не схватам то... Мени више личи да је то симбол, а не стварно тело Христово... Грешим?

Како да се, онда, решим нечистих мисли и осећања?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kao prvo,dobro nam došao na forum  

Хвала на добродошлици и на одговорима.

Причешће - као сједињавање са телом Христовим? Можда ја не схватам то... Мени више личи да је то симбол, а не стварно тело Христово... Грешим?

Како да се, онда, решим нечистих мисли и осећања?

Nečistih misli ne možeš da se rešiš,pitanje je samo da li ćeš ih odbaciti ili ne.

Mislim da je i sa osećanjima ista stvar tako da je borba neprestana  :cheesy:

Dobro došao na forum  0102_laugh

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То значи да нам је разум дат да би га свесно одбацили?

Чисто искушавање?

О, Боже... што ме не направи неразумним, да одмах уђем у Царство Небеско... :cheesy:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kao prvo,dobro nam došao na forum 

Хвала на добродошлици и на одговорима.

Причешће - као сједињавање са телом Христовим? Можда ја не схватам то... Мени више личи да је то симбол, а не стварно тело Христово... Грешим?

Како да се, онда, решим нечистих мисли и осећања?

Па најбоље да кренеш у Цркву, да имаш свог духовника који ће ти све недоумице објаснити, да учиш шта је то литургија и због чега без литургије нема ни Хришћанства. А веома је добро што си дошао на овај форум, много нејасних ствари ће ти се расвјетлити кроз разговор са браћом и сестрама. Добро дошао.

А јесили се ти икад причестио?

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То значи да нам је разум дат да би га свесно одбацили?

Чисто искушавање?

О, Боже... што ме не направи неразумним, да одмах уђем у Царство Небеско... :cheesy:

HAHA! Ti bi bez bitke i truda da pobedis... 0102_laugh ne ide to tako...

Da bi se nesto upoznalo, covek mora da to proba, okusi, ispita... ovako spolja, samo na gledanje, to je vrlo tesko izvodljivo...

Dobrodosao na forum... 0102_laugh

...........................

Ne, razum nije dat da bi ga svesno odbacili, nego da bi ga razumno upotrebili...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала на саветима. Мораћу нешто да урадим, јер овако испадам прави неверник...

Причестио сам се једном... можда два пута, нисам баш сигуран јер је то било пре двадесетак година...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала на саветима. Мораћу нешто да урадим, јер овако испадам прави неверник...

Причестио сам се једном... можда два пута, нисам баш сигуран јер је то било пре двадесетак година...

Ne ispadas nevernik... prosto se malo opusti, i polako kreni da proucis ono sto te zanima...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...