Jump to content

АНАЛИЗА Зашто Срби воле Владимира Путина

Оцени ову тему


Препоручена порука

АНАЛИЗА Зашто Срби воле Владимира Путина


        

Објављено од стране rvdovolja на 20. фебруар 2013.



МОСКВА 20. ФЕБРУАРА (Светигора прес) – У недавном

испитивању јавног мњења у Новом Саду показало се да је политичар о
којем грађани имају најпозитивније мишљење – предсједник Русије Владимир
Путин, који је добио далеко изнад педест одсто процената гласова
испитаника, пише СРНА.


Ово није прва анкета спроведена у Србији са истим исходом. Многи
медији, нарочито у Русији, али и аналитичари у другим земљама, питају 
зашто је Путин најпопуларнији политичар међу Србима и чиме је стекао
такво повјерење.


Руски медији спекулишу да је баш у Новом Саду анкета дала такве
резултате зато што је у том истом граду недавно  враћање званичног писма
ћирилице у градске аутобусе у огромном дијелу медија представљено
малтене као скандал, иако је ријеч о усклађивању са важећим уставом и о
чувању културе и традиције.


Слична је ситуација и када је ријеч о много крупнијим темама, као што
је, на примјер, Косово и Метохија, када многи домаћи политичари 
избјегавају да кажу очигледне ствари – наводи “Глас Русије”.


С друге стране, руски предсједниик Путин до сада је искористио много
прилика да свјетској јавности каже и скрене пажњу на поједине чињенице
које се тичу Србије, и то понекад на  убједљивији начин од самих
званичника из Србије.


На примјер, поводом друштвено-политичког стања у свијету и оног што
се очекује у овој години, Путин се  осврнуо на понашање САД према малим
народима,  посебно Србима.


“Онај који себе данас незванично и неоправдано назива господаром
свијета морао би да зна да нити је заиста најјачи нити му тренутна
позиција даје за право да угњетава друге народе, државе и вјере.


Свједоци смо да је једном народу са Балкана територија распарчана од
стране тих великих сила, а да се тај народ и даље сматра џелатом, а не
жртвом, кривцем а не оштећеним. Томе се мора рећи доста” – рекао је
Путин јасно алудирајући на Србију и Србе.


На једној од конференција за новинаре Путин је говорио о Косову и Метохији:


“Подршка једностраном проглашењу независности Косова је неморална и
противправна. Како вас није стид, Европљани, да са таквим двоструким
стандардима приступате рјешавању истих питања у разним дијеловима
свијета?


Када кажете да је Косово посебан случај, то је све лаж. Никаквог
посебног случаја тамо нема, и сви то одлично знају. И, наравно,  ми ћемо
питање таквог понашања поставити у Савјету безбједности УН”.


Путин је, како наводе аналитичари, током посјете руског дипломате
Дмитрија Рогозина понудио Србији да врати суверенитет и снагу. Високи
званичник руске владе је тада између осталог поручио:


“Русија је са вама, Путин је са вама, потребна нам је јака Србија која ће заступати своје ставове”.


На прошлогодишњем образовном форуму у мјесту Селигер, Путин је рекао
да ће учинити све да Србија има будућност и да ће помоћи да односи двије
земље буду бољи, као и  да ће се потрудити да Србија и Русија имају
заједничку будућност.


Руски медији пишу да је занимљиво  на који је начин  руски
предсједник завршио разговор са српским предсједником прије извјесног
времена, поводом новогодишњих празника.


Путин је изрекао крајње неуобичајене ријечи поздрава, које се ријетко
или скоро никада не могу чути у свијету високе политике: “Љубим Ваш
народ и Вас, господине предсједниче.“


Руска јавност закључује да  у таквим изјавама и поступцима руског
предсједника треба тражити одговор зашто је Путин толико популаран међу
Србима.


Р.В.

 

http://svetigora.wordpress.com/2013/02/20/%D1%81%D0%B2%D0%B8%D1%98%D0%B5%D1%82-%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%88%D1%82%D0%BE-%D1%81%D1%80%D0%B1%D0%B8-%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%B5-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC/

И повика снажним гласом, говорећи: Паде, паде Вавилон велики, и постаде станиште демонима и тамница свакоме духу нечистоме, и тамница свију птица нечистих и мрских; јер се жестоким вином блуда њезина напојише сви народи;

 

https://www.facebook.com/pravoslavni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једини разлог што га воле је што је изградио статус "великог вође". Срби воле вође, Срби су као овце, ако нема пастира, онда су изгубљене растурене, изједоше их вукови. 

  • Волим 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nije tacno, nego zato sto nas nije dirao, a skoro svi ostali politicari jesu, jer Hristos je rekao: "Ko nije protiv vas, sa vama je"

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једини разлог што га воле је што је изградио статус "великог вође". Срби воле вође, Срби су као овце, ако нема пастира, онда су изгубљене растурене, изједоше их вукови. 

 

 

 

"Cvrste ruke" su ovde fetish.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Невезано за Путина, ми јесмо као изгубљене овце, без пастира, на жалост...

И повика снажним гласом, говорећи: Паде, паде Вавилон велики, и постаде станиште демонима и тамница свакоме духу нечистоме, и тамница свију птица нечистих и мрских; јер се жестоким вином блуда њезина напојише сви народи;

 

https://www.facebook.com/pravoslavni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jednostavno dostojanstven i mudar Rus koji je izvukao Rusiju iz živog blata i vratio je na svetsku scenu. Podržava Rusku Pravoslavnu Crkvu i donosi mudre, logične i moralne zakone (kojih se liberali sa foruma gnušaju) koji štite narod i državu.

Jeste "veliki vodja" i zato ga Srbi, Rusi i mnogi narodi vole. Vodja i treba da bude dostojanstven, uticajan, mudar, lukav, strpljiv... ne priznaje Kosovo. A ne kao bivši Tadić, sekapersa koja se samo izvinjava.

Iza svih stetskih sila stoje vodje, samo su u "demokratskim" državama oni slabo poznati široj javnosti koja misli da bira svoje predsednike, koji su obične marionete i figure.

Kada bi u SAD zaista vladala demokratija ne bi postojali kao sila ni tri meseca.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jednostavno dostojanstven i mudar Rus koji je izvukao Rusiju iz živog blata i vratio je na svetsku scenu. Podržava Rusku Pravoslavnu Crkvu i donosi mudre, logične i moralne zakone (kojih se liberali sa foruma gnušaju) koji štite narod i državu.

Jeste "veliki vodja" i zato ga Srbi, Rusi i mnogi narodi vole. Vodja i treba da bude dostojanstven, uticajan, mudar, lukav, strpljiv... ne priznaje Kosovo. A ne kao bivši Tadić, sekapersa koja se samo izvinjava.

Iza svih stetskih sila stoje vodje, samo su u "demokratskim" državama oni slabo poznati široj javnosti koja misli da bira svoje predsednike, koji su obične marionete i figure.

Kada bi u SAD zaista vladala demokratija ne bi postojali kao sila ni tri meseca.

 

Шта је морални закон? И још да га један политичар прописује? Грешка у корацима. 

 

То што не признаје Ксоово нема везе. Не признаје ни Папа па га не воле Срби. 

 

За САД стварно није јасно шта си хтјео да кажеш, а добро није ни тема.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Срби воле свакога кога виде као некога ко заступа њихове интересе, без обзира био он диктатор или не. Као и сваки народ на кугли земаљској. Воле и разне премијере разних земаља који нису диктатори, али су на истој линији као и Срби, јер нам се интереси поклапају. Воле и Јапанце, који од краја Другог светског рата баш и нису склони диктатури.

 

За све остале приче, нека они који су их великодушно просули на овој теми преиспитају свој однос према онима који их окружују и да се запитају где су корени таквог мишљења о онима које макар на папиру воле.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zakon o odlaganju parade sljama 2150 godine.... greengrin  i hapsenje tajkuna...i jacanje Pravoslavne Rusije u celome svetu...a mi Srbi kao pravoslavci se radujemo tome i divimo takvom coveku....Putine Srbine bog te blagoslovio 301

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта је морални закон? И још да га један политичар прописује? Грешка у корацима.

То што не признаје Ксоово нема везе. Не признаје ни Папа па га не воле Срби.

Zakoni koji sprečavaju nemoral i destrukciju. Kastracija pedofila, zabrana parade srama, zaštita od vredjanja na verskoj osnovi, moralnost u školama i još dosta toga (ne mogu da se setim svega). Bolji položaj Pravoslavnoj Crkvi (nasledio je komunistički antiteizam) i poverenje u nju.

Nisam ja rusofil ali cenim taj narod. Rusija nam može mnogo više pomoći da hoće, ali smo i mi problem jer smo nepouzdani i hoćemo na dve stolice (lepo ali davno prošlo vreme), ili ne znamo šta hoćemo.

Jednostavno Putin je izvukao Rusiju iz propasti, ojačao je dosta, pomaže Pravoslavlje, štiti narod od pogubnog uticaja zapada i podržava Srbiju.

A koliko nam papa misli dobro pokazala je sama viševekovna istorija i dogadjaji 40-ih i 90-ih. "Vuk dlaku menja, ali ćud..."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...