Jump to content

свештеник Љуба Милошевић (сајт Светосавље) о екуменизму Епископа Григорија

Оцени ову тему


Препоручена порука

@Partibrejkers

 

Apsolutno se slazem! Nema dijaloga sa makedoncima ali se insistira na rimokatolicima.

 

 

@Aleksandar Milojkov

 

Voleo bih da je Grigorije bio samo nespretan, nadam se da je tako.

Brate,nov si na sajtu pa ne znaš,ne praktikujemo da se piše ime episkopa samostalno bez njegove titule,to je odraz poštovanja.

Mislim da mešate babe i žabe,druge su i istoriske i teološke druge razlike izmedju makedonaca i katolika.

Link to comment
Подели на овим сајтовима


Mislim da si malodusan i zajedljiv prema meni bez valjanog razloga.

već si toliko puta isprozivao Acu Milojkova a da čoveka i ne znaš,a internet komunikacija je mnogo drugačija od lične komunikacije,tako da se pruža veliki prostor da čitajući tudje poruke debelo pogrešimo u proceni.

Ti Milojkova ne poznaješ,a psihologija kaže da u ljudima koje ne poznajemo ,vidimo sami sebe.Porazmisli o tome.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Milan Nikolic

 

 

Nasao sam, pogresno si obelezio broj... Jov. 14,28...

 

Ali si i ovo mesto sasvim pogresno protumacio, jer ako obratis paznju i na prethodni tekst (ne samo ovo parce ovako otkinuto iz konteksta), jasno se vidi da nema ni govora ni o kakvoj gradaciji... predaleko od toga...

 

Фали двојка и у књизи из које сам узео цитат. Али нема везе, то место је опште познато.

 

Ја сам само доследно навео Зизјуласово тумачење. То што се неко не слаже са тиме само показује да треба да разговарамо о томе.

 

Зизјулас каже да су тај стих користили свети Оци у оквиру појма узрочности. Лепо је објаснио да је реч о ,,градацији узрочности''.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

već si toliko puta isprozivao Acu Milojkova a da čoveka i ne znaš,a internet komunikacija je mnogo drugačija od lične komunikacije,tako da se pruža veliki prostor da čitajući tudje poruke debelo pogrešimo u proceni.

Ti Milojkova ne poznaješ,a psihologija kaže da u ljudima koje ne poznajemo ,vidimo sami sebe.Porazmisli o tome.

 

Razmisljam. Pogledaj njegove postove upucene meni. Protiv coveka nemam nista. Stavise, dobija moje amine za ono sa cime se slazem... Cisto da ne bude zabune...

 

 

@Nisam znao da se ime episkopa ne pise bez titule. Hvala na savetu, ili opomeni.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Obi Van Ne ulazim u detalje. Nisam znao da je to zabranjena tema.

 

Nije zabranjena tema, samo navedi izvor odakle je tvrdnja.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам само доследно навео Зизјуласово тумачење. То што се неко не слаже са тиме само показује да треба да разговарамо о томе.

 

Ne bi bilo lose da se malo odmaknes od mitr. Zizjulasa i procitas nesto od Otaca pre njega.

A to sto se neko ne slaze sa njim, moze takodje da znaci i da on gresi u tumacenju...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nego da se vratimo na tekst oca Ljube. Postavio je konkretna tri pitanja pa posto je i sam klirik RPC mogao bi da nam da teolosko objasnjenje ovih dogadjaja:skopje010620111.jpg

 

http://preminportal.com.mk/content/view/8359/1/

Ако заиста желите да озбиљно сви разговарамо,онда морате узети у обзир и ово: EKUMENSKO MOLITVENO BOGOSLUŽJE U SPLITU

         Split, (IKA) - Za Splitsko-makarsku nadbiskupiju glavno ekumensko slavlje u Svjetskome molitvenom tjednu za jedinstvo kršćana održano je u subotu 21. siječnja u splitskoj katedrali Sv. Dujma. U nazočnosti predstavnika SPC u Splitu protojereja-stavrofora Nikole Škorića i jereja Slavoljuba Kneževića te predstavnika Makedonske pravoslavne crkvene općine sv. Nauma Ohridskoga u Splitu, ekumensku Službu riječi predvodio je splitsko-makarski nadbiskup dr. Marin Barišić.
 
Дакле, у овом случају ни ми немамо право да нападамо о. Љубу што се Андреј Курајев састајао са Македноским расколницима (не знамо да ли су се молили заједно) када се наши попови моле са македноским расколницима на Молитвеним осминама! Шта ћемо сад? Ја предлажем да се манемо тог неозбиљног приступа "чепркања" по туђем прљавом вешу и да озбиљно дискутујемо. Ево вам и слике са тог молитвања у Сплиту: 21103.jpg

"Наситио сам се преслатких причешћа Раја и старао сам се да се не погордим. Напио сам се прегорких вода пакла, али сам се старао да се не утопим у безнађу." Јефрем Катунакијски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У протеклих неколико дана посетили сте цркве и манастире у Македонији и видели како функционише црквени живот верника. Да ли мислите да МПЦ-ОА заслужује и испуњује услове да буде део православља?

- Ви морате бити део православне цркве. Главни проблем је грчка алергија на словенску Македонију, т.е. није повезан са српским национализмом. Драго ми је да је проблем политички, јер тако може брже да буде решен, него да је политички. Ваши политичари се требају залагати за проналажење решења са Грчком, јер се на овај начин чини да Македонија разорава уједињену Европу, а лидерима земаљама Централне Европе је важно да она буде део Европе.

 

BTW Kuraev je za vreme komunizma bio poznati ateista i urednik ateistickih casopisa.

Ово је заиста апсурдна интелектуално богословска акробација: Григоријево саслуживање са Римокатолицима није грех зато што је ђакон Андреј Курајев у време комунизма био атеиста и уредник атеистичких часописа. Какве сад па то везе има? Зар свако не одговара за своје грехе? Како су они повезани?

"Наситио сам се преслатких причешћа Раја и старао сам се да се не погордим. Напио сам се прегорких вода пакла, али сам се старао да се не утопим у безнађу." Јефрем Катунакијски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Григоријево саслуживање са Римокатолицима није грех зато што је ђакон Андреј Курајев у време комунизма био атеиста и уредник атеистичких часописа.

Dragi brate i za tebe važi,kao i za sve članove ovoga sajta da episkope oslovljava sa njihovom titulom,dakle episkop Grigorije.

Drga stvar,kaso što rekoh,pre bi ubedio Andjelinu Dzoli da ima poremečaj ishrane nego vas da imate poremećaj shvatanja vere.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сада, ако баш морамо свако писање да коментаришемо и да правдамо било кога онда нешто са нама није у реду.

 

Онда се поставља просто и једноставно питање: Зашто сте онда објављивали текст о. Љубе? Да бисте њега лично вербално линчовали? Стварно ми није јасан ваш став!

"Наситио сам се преслатких причешћа Раја и старао сам се да се не погордим. Напио сам се прегорких вода пакла, али сам се старао да се не утопим у безнађу." Јефрем Катунакијски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пошто је јасно да људи који су далеко од Србије уче нас како треба у Србији да живимо, сами су напустили и отишли из СПЦ и сада нас уче како треба ми да у СПЦ радимо

 

Занемаримо о. Љубу, ова питања из његовог текста постављају многи и премноги Срби који живе у Србији, који су део Српске православне цркве! Да ли се то њих тиче? Наравно да их се тиче! Мислим да је сва поента управо у томе. Мало је неозбиљно правити се невешт и све приписати о. Љуби. Па није он ово први поставио. Ја немам никакве везе са о. Љубом, живим у Србији, део сам Српске православне цркве и потписујем његов текст.

Такође, ја уопште не делим ваше мишљење о томе да о. Љуба није надлежан да се бави проблемима у СПЦ. Као прво, он је Србин и не може бити равнодушан према безакоњима која се дешавају у његовом роду.

Друго, као Хришћани сви смо позвани да се бринемо за читаву Цркву. То не подразумева грубо мешање у црквено правном смислу, а о. Љуба својим текстовима то и не ради.

Зар нису први Хришћани из Грче сакупљали помоћ за Јерусалимску мајку Цркву у доба Апостола? Шта, да ли ћемо и то да посматрамо ускогрудо и скучено по принципу, "ми смо у Грчкој, шта нас брига шта се дешава у Палестини"?!

Упрао су Аву Јустина Поповића назвали "Савест православља" зато што је боловао све болове васцелог православља у свој васељени, не марећи за јурисдикције. 

"Наситио сам се преслатких причешћа Раја и старао сам се да се не погордим. Напио сам се прегорких вода пакла, али сам се старао да се не утопим у безнађу." Јефрем Катунакијски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле, у овом случају ни ми немамо право да нападамо о. Љубу што се Андреј Курајев састајао са Македноским расколницима (не знамо да ли су се молили заједно) када се наши попови моле са македноским расколницима на Молитвеним осминама! Шта ћемо сад? Ја предлажем да се манемо тог неозбиљног приступа "чепркања" по туђем прљавом вешу и да озбиљно дискутујемо

Evidentno je da nije problem što se sastajao,da je samo na tome ostalo.

Kako tumačite reči patrijarha Germana,upućene episkopu Lavrentiju ,kada ga je poslao u evropu,da sa inoslavbnima sme sve da radi sem da se pričesti?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako bi na engleskom rekao episkop?

А Григорије је говорио на енглеском? Мени се учинило да је причао на српско хрватском.  

"Наситио сам се преслатких причешћа Раја и старао сам се да се не погордим. Напио сам се прегорких вода пакла, али сам се старао да се не утопим у безнађу." Јефрем Катунакијски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dragi brate i za tebe važi,kao i za sve članove ovoga sajta da episkope oslovljava sa njihovom titulom,dakle episkop Grigorije.

Drga stvar,kaso što rekoh,pre bi ubedio Andjelinu Dzoli da ima poremečaj ishrane nego vas da imate poremećaj shvatanja vere.

 

Знаш шта, Бићанићу, да сам ја теби или Милојкову овако нешто рекао, добио бих најмање опомену.

А да је не дај Боже Родољуб Лазић у питању, добио би три доживотна бановања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А Григорије је говорио на енглеском? Мени се учинило да је причао на српско хрватском.  

Samo sam hteo reći da nije ništa pogrešno rekao,mogao je reći i križ umesto krst pa?

Mogao je reći i Alah umesto Bog,pa?

Svako ko ima zdravu Crkvenu svest i zdrav ličnosni odnos sa svojim tvorcem neće ovde naći ništa sporno,ali pravoslavni šešeljevog mentaliteta definitivno hoće.

To sam hteo reći.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...