Jump to content

Kucne majstorije

Оцени ову тему


Препоручена порука

64059142.jpg

Ово изгледа супер лако али је поента вица у лепку којим треба намазати канап кад се заврши намотавање. То је екстра пипав посао. Правио сам ово за продају својевремено, за кинту за море... И, да, не сме да се заборави отвор за сијалицу, за замену и монтажу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

pravila danas ja :D

kqfyd.jpg

 

 

2cxev04.jpg

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pra`ci su fantasticni, jel su od rahatluka ili je neka druga psina u pitanju? gringrin

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Fondan. Videla sam ovu Fb stranicu i narucila figurice (objasnila sam sta mi treba)

http://www.facebook.com/pages/Figurice-Od-Fondana-Za-Torte/486638904735016?ref=ts&fref=ts

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам глупа да ово схватим... .krava. а баш ми се свиЏа. Требају ми два оваква :)

Ниси ти глупа него се из слика заиста не може све видети.

Дакле, треба ти балон али да буде облика кугле, не издужен или слично.

Треба ти конац (мало дебљи, али у принципу је твој избор) или конопац, танак.

Треба ти лепак, мислим да смо ми користили онај за хартију, бели, што се мазао шпахлицом. Не знам како се сад зове. Али може сваки лепак који се после сушења учврсти а да није агресиван на гуму, због балона.

Балон надуваш на жељену величину, и кренеш да моташ канап наоколо и да га улепљујеш лепком. Ово је мало за стрпљиве али не баш да траје вечно. Кад завршиш, оставиш да се лепак осуши и да "имрегнира" канап. После тога уклониш балон, исечеш отворе, један за сијалично грло (ту пазиш колики је тачно отвор на самом носачу сијаличног грла, обично има додатни обруч који учвршћује цео носач) и други, наспрамни отвор исецаш за монтажу и замену сијалице.

Варијанте су у разнобојним канапима, у додатним украсима које можеш да налепиш и слично.

Обрати пажњу да сео лустер не буде сувише малог пречника јер се може десити да топлота сијалице отопи лепак или да га угреје до тачке паљења. Што већи пречник и препоручујем коришћење штедљивих сијалица, много мање топлоте одају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...