Jump to content

Провокација атеиста Србије одложена услед реакције "Образа"

Оцени ову тему


Препоручена порука

J aopet moramda  podsetim da ako bude zabranjeno "vredjanje, nemogucnost da se to "vredjanje" zakonski definise dovodi do toga da SVAKO moze da proglasi za uvredu sta god mu se cefne... zasto naivno mislite da biste vi bili izuzeti od toga?

 

Ja vam garantujem i obecavam da bi ogranicenje slobode govora gotovo istog momenta dovelo do ogranicenja verskih sloboda... zasto ste toliko naivni da sami sebi navrcete tu bedu za vrat? A najveca fora sto bi vam posle i za to drugi bio kriv...

 

Ovdje sad ti povezuješ stvari koje nemaju veze jedna s drugima. Ovako jednom zauvijek: LGBT neće rasturit porodicu, ona se rastura iz drugih razloga, liberalan odnos prema abortusima neće povećati populaciju Srbije, uvijek će ju smanjivati. Liberalizacija javnog prostora koja se ne obazire na prava pojedinih grupa neće doprinijeti k većim slobodama već upravo obrnuto k manjim, niko se u takvom neprijateljski odnosećim se prostoru neće osjećati kod svoje kuće.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da se vratimo temi... dakle, niko od vas 'riscana da osudi Obraz kolko vidim... Ugrozavanje slobode je vazda bilo prihvatljivije  od ugrozavanja "emocija"...?

 

Zasto je to tako kod vernika?

 

Ja i ne znam o cemu se radi, nego sam up`o da eklisioloski iskritikujem deda zayrona...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Liberalizacija javnog prostora neće doprinijeti k većim slobodama već upravo obrnuto k manjim, niko se u takvom neprijateljski odnosećim se prostoru neće osjećati kod kuće.

 

Meni je ovo jasno. LAi da li je  i tebi jasno da se to odnosi i na tebe i na crkvu?

 

I vama ce se smanjiti sloboda u "javnom prostoru". Nece ni crkva zvanicnim saopstenjima niti epsikopi i vladike u licnim da govore sta god im se cefne nego ce morati da ppaze da nekog svojim obracanjem ne uvrede. A posto ce svako moci da se nadje  uvredjenim ocas posla, doci cete do toga da nista necete smeti da kao crkva iznosite  u javnost... ako tebi to ne smeta ja onda samo mogu da pozdravim taj mazohizam... 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je ovo jasno. LAi da li je  i tebi jasno da se to odnosi i na tebe i na crkvu?

 

I vama ce se smanjiti sloboda u "javnom prostoru". Nece ni crkva zvanicnim saopstenjima niti epsikopi i vladike u licnim da govore sta god im se cefne nego ce morati da ppaze da nekog svojim obracanjem ne uvrede. A posto ce svako moci da se nadje  uvredjenim ocas posla, doci cete do toga da nista necete smeti da kao crkva iznosite  u javnost... ako tebi to ne smeta ja onda samo mogu da pozdravim taj mazohizam... 

 

Neko od vladika je negdje u javnom prostoru na bilboardu objavio karikaturu koja vrijedja ateiste ili nekakav podrugljivi pamflet koji vrijedja pravo ljudi osjećati se bezbožno i živjeti stilom života bezbožnika? Pokaži mi gdje je to bilo i kada?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, i to sam s tobom saglasan. Zato je potrebno taj javni prostor definisat tako kako bi to odgovaralo svima. Ja dodjem na primjer u hotel ili bolnicu a po zidovima budu slike ili mozaike vrijedjajući hrišćane, to je sasvim nešto drugo od predavanja na koje ja ne moram uopšte otići a na kojem će neko prikazivati takve uvredljive slike ako treba i cijeli slide show i po nekoliko dana od jutra do mraka. A reklama na takav perfomnans ako se nalazi na svakoj autobuskoj stanici, dakle prostoru koji niko ne može da bira jer tamo mora biti i čekati autobus onda ne mora biti uvredljiva i sa tim slikama, dovoljno je tamo napisati da će se tada i tada održati to i to pa ko hoće nek tamo ide. Bolnicu, autobusku stanicu, hotel si ja i niko drugi ne mogu birati, ne bi trebalo takve prostore opterećivati takvim explicitnim sadržajima. Imali bi biti što više neutralni, ne vrijedjajući bilo koga.

Donekle se slažem. s'tim što kada ti kažeš javni i privatni prostor ja to delim da privatni i državni. Što se svega privatnog tiče može se staviti šta ko hoće, a što se državnog tiče to treba da bude kako kažeš neutralno bez ikakvog obeležja po meni. S'tim što reklame opet onaj ko plati može da stavi koju hoće, a da li će nekoga da uvredi ili neće neka stvar više je do onoga ko se vređa nego do onoga ko psotavlja. S'tim što ovo rastko a iza njega zastava sa duginim bojama, ne vidim na koji način je uvredljiva za bilo koga. I to je najveći problem kod stvari koji vređaju, ne može se odrediti ništa objektivno i zajedničko za sve, svakoga nešto drugo vređa i tu ima mesta velikim sloupotrebama. Zato u državnim bolnicama, u policiji itd nikakvih obeležja ništa nema, a na mestima koji drža privatnici može da se kači šta hoće i problem je rešen. I da kada kažem šta hoće ne mislim bukvalno, ono pozivanje na nasilje itd ne može.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

grin.gif

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Neko od vladika je negdje u javnom prostoru na bilboardu objavio karikaturu koja vrijedja ateiste ili nekakav podrugljivi pamflet koji vrijedja pravo ljudi osjećati se bezbožno i živjeti stilom života bezbožnika? Pokaži mi gdje je to bilo i kada?

U svakom govoru Amfilohija bez problema i muke može da se nađe po neka uvreda i to čak i ne nešto preterano skrivena.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи, нема трибине. Отказана још пре две године.

 

Ma dobro, jasno nam je to. Sad raspravljamo o principijelnim stvarima koje mogu važit i za tu tribinu i za sve druge slične toj bez obzira da li su već bile ili budu sutra ili za nekoliko godina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Neko od vladika je negdje u javnom prostoru na bilboardu objavio karikaturu koja vrijedja ateiste ili nekakav podrugljivi pamflet koji vrijedja pravo ljudi osjećati se bezbožno i živjeti stilom života bezbožnika? Pokaži mi gdje je to bilo i kada?

 

Smesni covece... ne vredjaju ljude iste stvari koje vredjaju tebe. 

 

- Gejevi ce reci da ih vredja sto ih zovete "smradom i bolesnicima" i te reci ce vam biti zabranjene za upotrebu. Kako u zvanicnim saopstenjima tako i na forumima.  A oni koji ih koriste ce morati da plate velike novcane kazne pracenje zatvroskim kaznama... drugim recima odose i Amfilohije i Filaret u aps.

- Zabranice vam se vrsenje pravoslavnih obreda u skolama i javnim ustanovama jer to vredja verska osecanja drugih zajednica kao i razum udruzenja ateista

- Zabranice vam se odrzavanje litija i slicnih paradiranja po ulicama gradova jer to vredja ateiste

- Zabranice se skupljanje novcanih sredstava putem postanskih markica

 

Tebi sve ovo zvuci nelogicno jel da? I pitaces se "ZASTO je to uvreda" ali umesto odgovora ces samo da dobijes poziv za sud...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U svakom govoru Amfilohija bez problema i muke može da se nađe po neka uvreda i to čak i ne nešto preterano skrivena.

 

Ti govori su u novinama, članak koji ti se ne svidja i govornika koji ti ne odgovara možeš preskočit, to radimo i mi kad preskačemo i ignorišemo te vaše korifeje. Ovdje je sad riječ o blasfemnim i explicitnim sadržajima, kao što je davanje sakralnih simbola do nedoličnog kontexta i njihovo povezivanje sa uvredljivim i nespojivim stvarima: prostitutke, porno itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Poenta je da tebe vredjaju karikature a ja se pitam zasto...

 

Tako ce  i mene da vredj tvoja crkva a ti ces da se pitas "zasto" al dzaba ce se pitas... Ogranicena sloboda ti ne dozvoljava da se to pitas nego samo da klimas glavom dok ti drugi unistavaju crkvu...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti govori su u novinama, članak koji ti se ne svidja i govornika koji ti ne odgovara možeš preskočit, to radimo i mi kad preskačemo i ignorišemo te vaše korifeje. Ovdje je sad riječ o blasfemnim i explicitnim sadržajima, kao što je davanje sakralnih simbola do nedoličnog kontexta i njihovo povezivanje sa uvredljivim i nespojivim stvarima: prostitutke, sex itd.

Koja je razlika ne moraš ni ti da ideš na stranice koje to dele. Ista stvar ne sviđa ti se nemoj da gledaš i nećeš biti uvređen. Prosto.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи, нема трибине. Отказана још пре две године.

Не знам како вам не досади...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ili se readi opet o onoj poznatoj stvari koju vernici stalno potežu: "Naše važno je daleko važnije i više treba da se poštuje od vašeg važnog, baš zato što je naše, a vas ko šiša (da ne iskoristim neki drugi termin)."

Viđao sam ovakve stvari i previše puta na ovom forumu. Ono što je nama bitno i važno treba da bude svima bitno i važno, a za ostalo ko vas šiša.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...