Jump to content

Да ли пушите или зашто је толико тешко оставити дуван?

Оцени ову тему


Srdjan

  

164 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли пушите?

    • Не.
      73
    • Да.
      40
    • Запалим понекад.
      4
    • Бивши сам пушач.
      47


Препоручена порука

  • Одговори 406
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • 1 month later...

Zbog ovog je prestalo da puši 200.000 ljudi

 

Američka vlada ocenila je svoju prvu nacionalnu antipušačku kampanju kao veliki uspeh. Naime, više od 200.000 ljudi prestalo je da puši nakon serije filmova "Saveti bivših pušača".

 
705722161522f166e73c83001075236_orig.jpg
 

 

 

Iz Centara za kontrolu bolesti i prevenciju (CDC) stigli su podaci da je zbog filmova pod zajedničkim nazivom "Saveti bivših pušača", emitovanih kroz tri meseca u 2012. godini, sa pušenjem prestalo više od 200.000 ljudi, a procenjuje se da polovina svih njih nikad više neće ni počinjati, piše "Business Insider". 

Filmići u kampanji prikazuju često brutalne posledice pušenja koje su imali bivši pušači i upućuju gledaoce da prestanu da puše pre nego što postane prekasno. 

Kampanja je bila toliko uspešna da se već rade novi filmići koji će početi sa prikazivanjem naredno proleće. 

Iz Centara za kontrolu bolesti i prevenciju tvrde da su ovi filmići iz 2012. sve zajedno pušačima spasili više od 300.000 godina života.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jeste, pa su postali musterije farmakomafije...

 

Sve se moze kad se hoce.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мрзим дувански дим! Молио сам се да га замрзим и дато ми је. :)

 

Да ме не схватите погрешно, не кукам около пушачима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мрзим дувански дим! Молио сам се да га замрзим и дато ми је. :)

 

Да ме не схватите погрешно, не кукам около пушачима.

/Takodje...ni ja ne kukam okolo pusacima,ali u mojim kolima i mom stancicu je pusenje zabranjeno. A smeta jako.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мрзим дувански дим! Молио сам се да га замрзим и дато ми је. :)

 

Да ме не схватите погрешно, не кукам около пушачима.

 

Е а знаш како има лепих мирисних дувана...

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li vas pušenje čini lošim roditeljem?
petak, 09 avgust 2013 10:49

 

Istraživanje je otkrilo da majke i očevi, koji su nikotinski zavisnici, ređe kupuju poklone svojoj deci za praznike, kupuju im manje garderobe, čak ih i hrane manje kako bi imali novca za cigarete. :0222_shocked:

 

Najdrastičniji rezultati dobijeni su upravo kada se govorilo o roditeljstvu. Mnogi od njih, bili su spremni da snize kvalitet života svoje dece pre nego da odustanu od kupovine cigareta. :0222_shocked:

Šokantnih 20 odsto roditelja je priznalo da kupuje deci manje ili jeftinije stvari kako bi uštedeli i tako kupili cigarete. :0222_shocked:

Nešto manje, njih 17 odsto je priznalo da štedi na hrani svoje dece a 35 odsto da štedi na poklonima, posebno za Božić, kako ne bi ostavili pušenje. :0222_shocked: :0222_shocked: :0222_shocked:

Čak 9 odsto roditelja je kralo iz kasice svoje dece za cigarete. :0222_shocked:

http://www.dnevno.rs/magazin/lifestyle/91647-da-li-vas-pusenje-cini-losim-roditeljem.html

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stvarno ne želim da pravdam nikotin,ali imate sijaset tekstova koji govore o zabludama i mega preterivanju u vezi štetnosti duvana:

Jedan od zakqljučakaje : NIKOTIN NIJE KANCEROGENO JEDINJENJE!

 

Evo jedan:

 

http://www.ivantic.net/duvan.htm

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stvarno ne želim da pravdam nikotin,ali imate sijaset tekstova koji govore o zabludama i mega preterivanju u vezi štetnosti duvana:

 

Evo jedan:

 

http://www.ivantic.net/duvan.htm

А ево и аутора тог текста.

 

Прочитати и његову страницу са правом историјом и како је срео Рамана Махаршија у луцидном сну, а овај га научио да се пробуди и на јави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Au,stvarno izgleda ko bolid...ok,potražiću veći autoritet... joooj

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По садржају ме подсећа на једног гледача у сунце што је промовисао ту племениту вештину на Видовдану.оргу. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Зосима     

Него , Зоске, реци ти мени, јеси ли  баталио цигаре. 

Тражила ја одговор, ал' не могу да нађем :)

 

Нисам још,а искрено,нисам ни покушавао...сада сам у оној "најгорој" пушачкој фази,кад ти пријају,не сметају, и једва чекаш јутро  да устанеш да запалиш пљугу уз кафу...

Него проблем постаје и финансијске природе,нема више јефтинијих цигара,све су око двеста динџи, а ако идеш више од кутије дневно,то је баш трошак...

 

Не знам,волео бих да се решим те беде, али у овом тренутку и околностима мог смарачког и самачког живота, кад би ми одузео пљуге,бацио би ме на муке...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Predji na duvan, jeftinije je, i duvan je zdrav, dok cigare nisu.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...