Jump to content

Писмо упућено Алојзију Степинцу 1942, његов одговор и кајкавска песма


Препоручена порука

Најмање је живео у Сплиту.

Но, хтео бих да ти укажем да сам тражио линк од ПиП-а пре сваке расправе. Писмо јесте веома дискутабилног порекла.

Ја бих се пре везао за онај филм где једна бака (било је на форуму, ако се неко сети нека лункује) уживо сведочи о клању и убијању, свом покрштавању и (пре)васпитавању и мучењу од стране (не)часних сестара , умирању деце...

Али, видели смо да се и та жива сведочанства релативизују до непрепознатљивости реченог и истине - да је њихов бискуп то све МОРАО знати, а самим тим и знао...

 

Ja se ograničim samo na pisanu istoriju i istorijske dokaze, za usmena svjedočanstva nisam kvalifikovan,

Takva je moguće potvrditi ili osporiti samo daljim usmenim svjedočanstvima, o tom ja ne mogu raspravljat.

Niisam bio ni učesnikom, ni svjedokom ili očevicem, sve o čemu mogu raspravljat su pisani dokumenti i sl.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 264
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ja se ograničim samo na pisanu istoriju i istorijske dokaze, za usmena svjedočanstva nisam kvalifikovan,

Takva je moguće potvrditi ili osporiti samo daljim usmenim svjedočanstvima, o tom ja ne mogu raspravljat.

Niisam bio ni učesnikom, ni svjedokom ili očevicem, sve o čemu mogu raspravljat su pisani dokumenti i sl.

 

Meni se najvise dopalo u onom faksimilu od totalno besmislenog falsifikata gde on kaze:

U Nemackoj su biskupi imali hrabrosti da dignu svoj glas protiv Zidova, a u Hrvatskoj niko.

 

Ocigledno je da je ovo pisao neki prilicno nepismen covek jer besmisleno mesanje ekavice i ijekavice,

ali i izraza koji su uglavnom tipicni za srpsko govorno podrucje, tako da sve govori u prilog tome

da se radi o jako jeftinom pamfletu. Covek koji je to pisao cak ne ume ni da logicki misli,

jer kako shvatiti ovo boldovano?

Znaci da je on rekao ( ako verujemo ovom faksimilu) da je u Nemackoj bilo biskupa koji su digli svoj

glas ( valjda je trebalo da bude za i u korist ) Zidova, a  to jednostavno ne pije vodu. Mozda je bilo

pojedinacnih slucajeva, ali je njih sigurno bilo i u Hrvatskoj.

 

Meni nije jasno zasto neko stavlja ovakve glupave falsifikate , a da nelogicnost i sam ne vidi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... i izraza koji su uglavnom tipicni za srpsko govorno podrucje, tako da sve govori u prilog tome

da se radi o jako jeftinom pamfletu...

 

 

A ovo govori u prilog tome da sa srpskog govornog podrucja tesko da moze stici neki validan dokument vec se tu listom radi o "jako jeftinim pamfletima" ....

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni nije jasno zasto neko stavlja ovakve glupave falsifikate , a da nelogicnost i sam ne vidi.

 

Falsifikat se daje na račun Adamu Pribićeviću, bratu Svetozara Pribićevića ali ni to nije dokazano.

Takve falsifikate prave jer im fali znanja za pravljenje falsifikata ili zato što to rade namjerno kako

bi ih podvalili Srbima, pa Srbi za bilo šta da potegnu poslije 50,100 i više godina ono sve sami faleš.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A ovo govori u prilog tome da sa srpskog govornog podrucja tesko da moze stici neki validan dokument vec se tu listom radi o "jako jeftinim pamfletima" ....

 

Pa upravo je to pismo imalo biti sa hrvatskog jezičnog područja a ne sa srpskog, 

Grisosogoni su jedna od najstarijih i najpoznatijih hrvatskih plermićkih porodica i

za očekivat su da su itekako njegovali i pazili na svoj hrvatski jezik kojim govore.

Ili baš zato autor tog falsifikata nije bio u stanju falsifikovat takovu dvorsku hrvatštinu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa ipravo je to pismo imalo biti sa hrvatskog jezičnog područja a ne sa srpskog, 

Grisosgoni su jedna od najstarijih i najpoznatijih hrvatskih plermićkih porodica i

za očekivat su da su itekako njegovali i pazili na svoj hrvatskih jezik kojim govore.

 

 

Koji hrvatski jezik?

 

:bleh:

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

па написао сам ''чакавски''. ваљда сам под ''чакавски'' мислио на чакавски, а не на кајкавски.

 

 

A....

 

A ca, a ca, ca rade momka dva....

 

A ono, kaj bumo delali .... koji je to jezik?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Falsifikat se daje na račun Adamu Pribićeviću, bratu Svetozara Pribićevića ali ni to nije dokazano.

Takve falsifikate prave jer im fali znanja za pravljenje falsifikata ili zato što to rade namjerno kako

bi ih podvalili Srbima, pa Srbi za bilo šta da potegnu poslije 50,100 i više godina ono sve sami faleš.

 

 

Pa vidi, prodaju te jeftine pamflete nekim nepismenim Srbima. Pismenim, a ima naravno i takvih medju Srbima,

svakako da ne mogu,. pa se zato ti pismeni Srbi i ne obaziru na ovakve besmislice.

Pa i moja nepismena baba bi shvatila da je ovo falsifikat jer je totalno nemust.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма брате Зајроне, шта се нервираш. Намерно подмећу неке живе сведоке. Ко још верује у то? То је само за нервирање, како су само пропуштени да остану живи, па још да излазе у медије да причају и оптужују.

Најбољи су писани документи, а још ако их је неки усташа написао, онда је ко бомбона.

 

pa da, u pravu si, samo zavađaju narod i unose pometnju s tim svjedocima,

evo kako Vivian Grisogono, tamo napisa kako joj je njen otac ispričao kako

je njen djed inače očevidni svjedok ubistva Stjepana Radića opisao kako su

srpski poslanici odmah uzeli igrat oko njega mrtvoga tamo u Skupštini onako

dok je još ležao na podu kolo, okrenuli oni žikino il moravac, al baš kao što ti

reče ko će vjerovat nekakvim svjedocima. neko to izmisli i ispriča a ti nemaš

poslije načina da sve to provjeriš je li tako bilo. Samo sve to lažu protiv Srba.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да си ти мени жив и здрав све више је људи који су против ЕУ. Зашто? Јер постају свесни да ће са оваквом позицијом и опозицијом од ЕУ добити само нове кредите који ће - уместо за препород привреде - послужити за препород рачуна политичара и тајкуна, као и свих ових година. Нама, обичном народу, остаће само још већи дуг. Не верујеш? Погледај Словенију и Хрватску... Све је већ виђено, питање је само да ли хоћемо или нећемо да видимо...

Ne čitaš napisano, a zašto onda ti isti glasaju za proevropske stranke ??????????????!!!!!!!!!!!!

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iz pitanja ....da li će proglašenje sada blaženog Stepinca svetim poremetiti pravoslavno - katoliče odnose ? Dobija se odgovor na to koliko je to važan svetac i koliko je mali spor u svetskim okvirima, a da je bio to što je bio, ustaša i osoba koja je podržavala pokatoličenje pa i gore stvari, to nije sporno.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

наравно да неће - ти односи су обострано неискрени. шта се ту још може пореметити?!

Delimično si u pravu uvek ističem ljudima da se ako mislimo na odnos Srbije i Vatkana to m ože gledati samo kroz odnose Srba Pravoslavaca i Rvata Katolika, nikako drugačije, jer, odnosi Srbije sa 90% katoličkih zemalja su sjajni, ali sa Hrvatskom, iako problem nije ni dugotrajan ni ne znam...mržnja u krvi...sa njima su odnosi trajno poremećeni, pa tako i sa Katoličkom crkvom u Hrvatskoj. Hrvatska je izvor svih problema na Balkanu zbog preteranog nacionalizma, nisu samo Srbi u pitanju, već kad god se pomene neka manjina pa ako je i italijanska od 20 000 ona je problem :D Hrvatska nešto slično poput Srbije ima panični strah od stranaca, samo dok Srbi maze svoje manjine, Hrvati ne mrze samo strance, već upravo su manjine najveći problem.

 

Odnos Vatikana sa Pravoslavljem uopšte je skoro idealan, zapravo samo Rusija, Srbija i još možda koja zemlja nemaju odnose kakvi bi trebali biti, dobre, već loše. Rumunija, Bugarska, Grčka, Carigrad, Antiohija, Jerusalim i sl. imaju fenomenalne odnose sa Vatikanom kao i Ukrajina u kojoj živi 5 000 000 grkokatolika vernih papi.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne čitaš napisano, a zašto onda ti isti glasaju za proevropske stranke ??????????????!!!!!!!!!!!!

Излазност од избора до избора као и број неважећих листића ти говори да ли расте или опада број оних у које и сам спадам...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Излазност од избора до избора као и број неважећих листића ти говори да ли расте или опада број оних у које и сам спадам...

Videcemo kada su izbori za mesec ili dva pa neka ljudi kazu svoje.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...