Jump to content

Божићна катавасија- поје о. Перица Стојић (аудио)


Guest - . . .-

Препоручена порука

  • Гости

ib6vY4OnKtebk.jpg

 

 

 

За оне који желе да науче да лепо поју Божићну катавасију, наш драги отац Перица Стојић (иначе мој сабрат из Саборне Цркве у Крушевцу) је ово отпојао за Вас. Надам се да ће отац Перица овде и да вам се јави:

 

https://www.pouke.org/audio.php?id=5412&cid=192&do=view

 

 

Било би заиста добро када би нео могао да постави и текст катавасије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Помаже Бог, свима !!! Пажљиво послушајте Божићну катавасију, и нађите превод овде..

 

http://www.scribd.com/doc/49648389/%D0%91%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D1%9B%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%98%D0%B0

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ово је превод на српски, али би било лепо да неко постави и текст на црквенословенском :)

 

 

Ако Бог да ускоро ћемо покренути дуго најављивани и очекивани пројекат Осмогласник за online учење појања. :) Отац Перица ће бити један од учитеља.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад будеш отпевао ово "Бог сиј мира..." има сви да се чуде и крсте :)

Od mene svašta očekivati, ništa nije isključeno  .smesko.

Царство Божије није у речи него у сили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На страни број 10 и наставља се до половине стране број 11. Наравно, потребно је познавање Црквенословенског језика, конкретно читање текста.  Прво, више пута само слушајте мелодију и текст катавасије. Затим, пробајте да док слушате појање визуелно пратите текст . Након тога , покушајте да певате уз репродукцију снимка и праћење текста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На страни број 10 и наставља се до половине стране број 11. Наравно, потребно је познавање Црквенословенског језика, конкретно читање текста.  Прво, више пута само слушајте мелодију и текст катавасије. Затим, пробајте да док слушате појање визуелно пратите текст . Након тога , покушајте да певате уз репродукцију снимка и праћење текста.

znam da čitam crkvenoslovenski već nekoliko godina, to mi bar nije problem, nego nisam mogao da nadjem

Царство Божије није у речи него у сили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прелепо, баш је дивно да се чује појање на црковнословенски са српски нагласак. :)

Него, где може да се наѓе уџбеник за псалте, али не за то како да се поје, него за то шта да се поје. :)

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Отац Перица ће наставити да поје за све вас :) снимаћемо редовно све што вас занима. 

 

Можете да овде и да питате ако нешто желите да отац Пера отпоје.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...