Jump to content

Удружење Атеисти Србије поново протестује због...

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

То "грађанин" су узели од једног великог и познатог атеисте, па тако у СССР све до краја другог светског рата људе више нису звали "другови/другарице", него "грађани/грађанке". Чак је било у периоду од једно 20 година забрањено да неког зовеш "друже". Сви су морали да буду "грађани". Ево, то нам потурају на мала врата :) А после се љуте кад им поменеш Стаљина. :)

А што не "господин" Буловић, ако већ неће да га назову онако како му пише у личној карти?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То "грађанин" су узели од једног великог и познатог атеисте, па тако у СССР све до краја другог светског рата људе више нису звали "другови/другарице", него "грађани/грађанке". Чак је било у периоду од једно 20 година забрањено да неког зовеш "друже". Сви су морали да буду "грађани". Ево, то нам потурају на мала врата :) А после се љуте кад им поменеш Стаљина. :)

А што не "господин" Буловић, ако већ неће да га назову онако како му пише у личној карти?

http://www.youtube.com/watch?v=dE8x--D5mgM

Изволите господине Лука...

Немој те тако 50 година сам био друг па сад да будем господин

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Могли би и атеисти да направе једну параду кроз Београд, да кажу на дискриминацију која се према њима врши на сваком кораку :)

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Могли би и атеисти да направе једну параду кроз Београд, да кажу на дискриминацију која се према њима врши на сваком кораку :)

Моја подршка њиховом прајду!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само би било зезнуто објаснити у МУП због чега да блокира улице када могу да се шетају тротоаром. Ипак није ред блокирати цео Београд због 15 људи ;)

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сти луд, па виш да ни за поштену тужбу немају да скрпе него се овде бламирају овим представкама које пишу правно неписмени људи, ко ће ту коме да да дневнице? :)

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је форум за вернике, дакле, људе који апсолутно верују у Бога и све што иде уз ту причу.

Уколико желите да учествујете на форуму, неопходно је да прихватите да једноставно не постоји

могућност да некога овде убедите да Бог не постоји.

Знамо да вас плаћају добро. :D

Иначе, постоји посебан круг пакла за људе који мешају "ЈЕР" и "ЈЕЛ'"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ово је одличан текст професора Зорана Крстића са Православног Богословског Факултета

АКТУЕЛНИ ЦРКВЕНИ УСТАВ И ПРОЦЕС СЕКУЛАРИЗАЦИЈЕ

Џон Кенет Галбрајт, професор економије на Универзитету Харвард, у својој

књизи Богато друштво каже да је данашњи човек своје интересовање за метафизику

заменио потребом и бригом да се не поремете правила игре која просечном грађанину

обезбеђују релативно благостање – у исхрани, у забави, средствима превоза, у уредном

функционисању градске инфраструктуре итд.

Није тешко закључити, нису чак потребне ни дубље научне анализе за оно што је

на први поглед видљиво и о чему нам Галбрајт говори – а то је да су друштва са

хришћанским наслеђем широм света данас изразито секуларизована. Од тог правила нема

изузетака, па ни у случају нашег, српског друштва. У ближој будућности сигурно можемо

очекивати само дубљи и шири наставак тог процеса. (из текста)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Могли би и атеисти да направе једну параду кроз Београд, да кажу на дискриминацију која се према њима врши на сваком кораку :)

Bez toga nema uspeha. Treba im omugićiti paradu, a možda to dovede do novog filmskog ostvarenja Parada 2, sa Pedjom u glavnoj ulozi. Ono: ide ateista da se zaposli u državnoj ustanovi, uzimaju mu ličnu kartu, odlaze da provere kako se izjasnio na popisu kad vide da je ovaj ateista.Vraćaju mu ličnu kartu i kažu da sa bezbožnicima ne žele da imaju posla. Ateista sav revoltiran odlazi u udruženje AS i ispriča problem, nakon toga sledi parada gde veliki broj zadobija telesne povrede od strane "vernika" (obrazovaca).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bez toga nema uspeha. Treba im omugićiti paradu, a možda to dovede do novog filmskog ostvarenja Parada 2, sa Pedjom u glavnoj ulozi. Ono: ide ateista da se zaposli u državnoj ustanovi, uzimaju mu ličnu kartu, odlaze da provere kako se izjasnio na popisu kad vide da je ovaj ateista.Vraćaju mu ličnu kartu i kažu da sa bezbožnicima ne žele da imaju posla. Ateista sav revoltiran odlazi u udruženje AS i ispriča problem, nakon toga sledi parada gde veliki broj zadobija telesne povrede od strane "vernika" (obrazovaca).

А пошто се залажу за просветитељство, образовање, и сличне узвишене циљеве, на челу колоне могу да носе слику Светог Саве, пошто је то први озбиљнији просветитељ на овим просторима. Или светог Деспота, пошто је тек у његово време процветала свака врста уметности у Србији, и за његово време је Србија по томе била јача и од Византије и од свих земаља западне Европе.

@ Иван Цветковић

Хвала за текст оче. Немам сад времена да га прочитам, али почео сам и делује ми баш интересантно и кад завршим можемо да продискутујемо.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...