Jump to content

Венчања, свадбе

Оцени ову тему


Препоручена порука

Prvo je bila lazarica, a potom marija

Уф и те Лазарице се слабо сећам...него кад видех твоју поруку на овој теми,рекох ,није ваљда... дошло до обичаја... :)))

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja bih zabranio da se na venčanjima dešava taj skandal da mlada gazi mladoženju. 

To je najpre nastalo kao sprdačina u smislu da se vidi ko će da bude glavni u braku, pa se džentlmenski to prepustilo damama. 

 

Zabranio bih i tortu. Da se iznošenju torte i njenom sečenju pridaje neki veliki značaj. Da svi ustaju i tapšu kao da je sam Bog sišao s nebesa, a ne da se iznosi obična torta. Koja uz to obično nikad nije s čokoladom. 

 

Zabranio bih trubače i tkzv. "one man show" to jest muzičara koji na klavijaturi sam ili uz pratnju još jednog kolege, zabavlja goste.

 

Zabranio bih da mladoženja ima pristup alkoholu sve do sledećeg jutra. 

 

Ono što bih uveo na svaku svadbu, to je gaženje, to jest lomljenje čaše iz koje tek venčani popiju vino neposredno pre toga.

Ja bi' im zabranila da se uopste i vencavaju :)

Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уф и те Лазарице се слабо сећам...него кад видех твоју поруку на овој теми,рекох ,није ваљда... дошло до обичаја... :)))

 

 

i da jeste to ne bi sigurno znao ceo forum ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
  • Гости

или каква вам је била свадба, ако сте је већ правили?

 

 

Моја свадба је била, па оно, доста класична. :)

 

Музика, пуно људи, овали са предјелом, пиће...а онда ТОРТА! Као да је ушао сам цар када су је унели...мени се то нешто није допало, али ајд, ја сам знао да се тог дана ништа не питам. Ту сам да се сликам, смејем и да мислим у себи "ух, бре, ајд да се заврши све ово па да легамо :)"

 

А фотографи? Они су ми посебна прича :) Мора све по њиховом да буде...

 

 

Па они свакакви обичаји, уношење младе преко прага ( сва срећа, тад је Драгана имала око 50 кила...)

 

Али има ту и лепих ствари.

 

Да, ја сам после сео за бубањ и свирао неколико песама (мислим, кад год видим бубањ, ја морам да замолим бубњара да ми да да мало свирам, бубањ је моја посебна љубав :) )

 

 

 

Како ви видите своју свадбу кад буде била или како сте вашу провели?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У праву си да се понекад младенци најмање питају... :)

 

Ми планирамо добру рок свирку (али да знају да ударе и неки народњак тек колико родитељи да се опусте мало), нема оног грљења и љубљења, предавања коверти и осталог, ако неко нешто има нека лепо брате остави на предвиђено место... Никаква иживљавања и бес... То су наши услови...  Видећемо... :)

.

..

...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao i skoro svaka devojka mastala sam o vencanici, veselju, vencanju u crkvi, sva rodbina na okupu... i imala. Da moze da se vrati vreme bila bi mala, skromna, samo sa najblizima...

Филип, мамин зврк, рођен је 18.04.2013.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само тешки минимализам, највише 10 најближих људи.

Ако мора регуларна свадба, са све сликањем онда само ако се обезнаним :). Не волим бити у центру пажње, а на свадби је то читав дан. А тек сликање...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени је убедљиво најлуђи "обичај" када се младенци здраве са гостима а ови им предају коверте...  Пази сада: рецимо свадба 300 гостију (испод тога таман посла), са сваким се изљубиш када дође по три пута, то је 900, и после за време "примопредаје" још 900, а онако с времена на време по неки пијани рођак, комшија или тоне слично, ту нахваташ још једно 200 комада и то изађе на неких 2000 "кисића"... :) Још ако је летње време па сви знојави, а сваки 20 можда и мало болестан (вирус, бактерија и томе сл.) младенцима не преостаје ништа друго него после свадбе да се јаве изабраном лекару... ):):):)

.

..

...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

@@Anti Palma Crew,

 

То с ковертама није лоше...

 

него сам чуо да сада остављају и празне коверте

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam imao klasicnu kinesku svadbu koja bila ista kao i srpska. Jelo , pice , pevanje , koverte ... ma sve isto . Jedina razlika je u tome sto nema ljubljenja ( hvala im na tome ) .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Са ограниченим бројем људи, прави пријатељи и рођаци, а не оне које видим у животу 2 пута. Венчаница кремасто бела до колена и велики вео (хоћу венчаницу за мој укус) . Огроман простор за играње, неокошена ливада испред неке старе сеоске куће окружена пропланцима и воћњацима са љуљашкама за дечурлију...а стара црква онако на осунчаном травнатом пропланку изнад и у недоглед богати виногради да се виде сво време весеља. Има пуно тога још, али ово је основа. :D

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само тешки минимализам, највише 10 најближих људи.

Ако мора регуларна свадба, са све сликањем онда само ако се обезнаним :). Не волим бити у центру пажње, а на свадби је то читав дан. А тек сликање...

 

feeble , kralju , čitajući tvoju poruku , kao da sam čitao svoje misli . Ja takođe ne volim biti previše u centru pažnje , mislim nije problem biti u centru pažnje kod 10-20 ljudi , ali kod 150-200 ljudi - prezirem biti u centru pažnje .  

Ni najmanju mi satisfakciju ne bi predstavljalo to da mi svadba bude "parada pijanstva i kiča" (kako je to Balaš u jednoj sjajnoj pjesmi to prokomentarisao) . Nisam ja nekakav poseban osobenjak (dobro , možda pomalo , kojekude) , ali šta je previše - previše je . 

Dakle , roditelji , braća , sestre , kumovi , najbolji prijatelji (ko ih ima) i to je to ! 

"Ох, та ја сам Човек! Човек!" 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

feeble , kralju , čitajući tvoju poruku , kao da sam čitao svoje misli . Ja takođe ne volim biti previše u centru pažnje , mislim nije problem biti u centru pažnje kod 10-20 ljudi , ali kod 150-200 ljudi - prezirem biti u centru pažnje .  

Ni najmanju mi satisfakciju ne bi predstavljalo to da mi svadba bude "parada pijanstva i kiča" (kako je to Balaš u jednoj sjajnoj pjesmi to prokomentarisao) . Nisam ja nekakav poseban osobenjak (dobro , možda pomalo , kojekude) , ali šta je previše - previše je . 

Dakle , roditelji , braća , sestre , kumovi , najbolji prijatelji (ko ih ima) i to je to ! 

Најгоре је оно кад зовеш на свадбу неког а у животу га видео једном или ниједном, неки даљи рођак.

Мени није јасно како неко може имати свадбу од 600 и више људи. Па како може са свима тима бити добар, свака част. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Иван Цветковић

 

 

@@Anti Palma Crew,

 

То с ковертама није лоше...

 

него сам чуо да сада остављају и празне коверте

 

То ми је неко рекао да је кренула и таква "мода"... Страшно...  Знам некада да се у мом крају, а вероватно и по другим крајевима ове наше Србије чак јавно и читало ко је колико или шта поклонио младенцима... :)

.

..

...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најгоре је оно кад зовеш на свадбу неког а у животу га видео једном или ниједном, неки даљи рођак.

Мени није јасно како неко може имати свадбу од 600 и више људи. Па како може са свима тима бити добар, свака част. 

 

Знаш како су једном мом другару рекли родитељи када се "побунио" око броја гостију и таквих рођака: "Свуда смо ишли, ред је и ми да се одужимо тим људима..." :)

.

..

...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...