Jump to content

Утицај форума на преображај форумаша

Оцени ову тему


  

51 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли сте икада променили своје мишљење? (на форуму)

    • Да
    • Не
    • Немам чврсте ставове ни мишљења
    • Нисам сигуран/на


Препоручена порука

Први пут чујем,да неко користи овај израз, а да има везе са некавом хришћанском мисионарском улогом?!

Видиш,ни Христос није баш изабрао неке паметне мозгове за своје апостоле,па су чудо направили...

 

Не само да Христос није одабрао неке мозгове него и Св. Ап. Павле говори да су први хришћани били прости људи а не интелектуалци. и да су се такви људи основали прву цркву. И све је било добро док је интелектуалци нису заузели. није то ништа чудно, јер интелект је херувим помазан да заклања. Првенствено је створен да преноси светлост али се погордио и постао сотона( опадач браће). Сотона влада светом, интелектуалци су на свим водећим положајима у друштву, ако се ово може назвати друштвом. Духовна борба је борба са самим собом, са својим интелектом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стварно променити мишљење није тако лако. Треба променити своји истину, своја уверења. а то захтева велику жртву и борбу. Човек постаје оно што ради од своје слободне воље. И ми се идентификујемо са оним шта радимо. Без идентитета ми се осећамо као да пропадамо у провалију,амбис. Потребна је велика храброст да се пређе преко амбиса у процесу промене свог мишљења. Нормално говорим о керенитој промени мишљења. Ако нема корените промене мишљења све остало је само шминка.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не само да Христос није одабрао неке мозгове него и Св. Ап. Павле говори да су први хришћани били прости људи а не интелектуалци. и да су се такви људи основали прву цркву. И све је било добро док је интелектуалци нису заузели. није то ништа чудно, јер интелект је херувим помазан да заклања. Првенствено је створен да преноси светлост али се погордио и постао сотона( опадач браће). Сотона влада светом, интелектуалци су на свим водећим положајима у друштву, ако се ово може назвати друштвом. Духовна борба је борба са самим собом, са својим интелектом.

 

Ма интелект је продукт нервозе

 

:)))

 

Зато кажу да је мало интелектуалаца изБосне

 

:))

 

Искрено волео бих да достигнем надинтелектуалну висину светитеља а то ти је оно: Без помисли само нада, вера и љубав.

Ал нема шамсе, јербо од малена нешто философирам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako to zaista zelis treba da znas da ovakvi komentari kao i bilo kakvo potenciranje te teme izaziva uglavnom kontra efekat. Ima toliko mnogo drugih stvari o kojim je moguce pricati sa ljudima koji ne praktikuju veru, iz ma kog razloga, da uopste nema potreba ulaziti u tu temu a niti davati takve komentari "ma bice ok ici ces ti opet u Crkvu".

 

Исто тако и са људима који практикују веру има толико много других ствари о којима је могуће причати, причају неки овде велики православци итекако невезано за веру, али дође им њихов моменат кад им је свака "то не кажем ја из своје главе, него каже Свето Писмо". Нема са чим другим понизити, појединцима ништа слађе од рећи неком "хулиш на Бога", а ја, "ја сам православац са Свете Горе, ходим по води као Свети Петар". Дволичност и лицемерје на куб. Ево све трчим да поверујем да на форуму има светаца!

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Дволичност и лицемерје на куб. Ево све трчим да поверујем да на форуму има светаца!

Еееееј,ако се ово можда односи на мене,обрати пажњу на понашање,твоје фрустрације,климаксе или недостатак мушког,истресај на неком другом !!!   :ljut:

 

Молио бих админе да обрате пажњу на ову госпођу...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Еееееј,ако се ово можда односи на мене,обрати пажњу на понашање,твоје фрустрације,климаксе или недостатак мушког,истресај на неком другом !!!   :ljut:

 

Молио бих админе да обрате пажњу на ову госпођу...

 

Немој чачкати мечку, чачкај нос...

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pazi ti njega obratite pažnju na gospodju,jer se uvredio?  hm...toliko od mene...

 

Sad malo da budem u temi.

 

Pošto sam ovde došao živeći koliko god mogu Pravoslavlje i tražeći neku vrstu Bogopoznanja,sasvim je normalno da promenim mišljenje i umesto sopstvenih fantamozgarija prihvatam Istinu. Bolje je da sam došao sa nekim stavom(iako nije ispravan) Nego da sam došao kao bezličnost.

 

Tako da...aha i to.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pazi ti njega obratite pažnju na gospodju,jer se uvredio?  hm...toliko od mene...

 

 

Немој обраћати пажњу, гледај свој пут, имам снаге и способна сам да се одбраним сама, имам амбиције, пуна сам енергије, ментално и физички увек спремна за акцију, неуништив материјал :)

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немој обраћати пажњу, гледај свој пут, имам снаге и способна сам да се одбраним сама, пуна сам енергије, имам амбиције :)

 

Nisam ni želeo da te štitim. Pa da razjasnimo i to. Ja sam želeo da se jednakopravno složim sa tobom. :)

 

I to je već tako dugo unazad,kad sma upoznao tvoje JA. Nemem strah,da ne umeš sama i to je sve vreme u meni. :)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Nemem strah,da ne umeš sama i to je sve vreme u meni. :)

 

Сваки страх је одавно мртав, осим онај свети од Бога. :)

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сваки страх је одавно мртав, осим онај свети од Бога. :)

Naravno zato sam i postavio video,jer sam osetio da ovoj temi malo nedostaje istinski osećaj ljubavi...pa u tom smislu sve najbolje svima i dalje želim na temi.

 

Inače prikladnije je privatnom porukom tražiti razjašnjenje za uvredu. ... eto toliko umesto jednog odgovora na ovoj temi iskoristio sam nekoliko i to je sve od mene:) Praštajte.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Исто тако и са људима који практикују веру има толико много других ствари о којима је могуће причати, причају неки овде велики православци итекако невезано за веру, али дође им њихов моменат кад им је свака "то не кажем ја из своје главе, него каже Свето Писмо". Нема са чим другим понизити, појединцима ништа слађе од рећи неком "хулиш на Бога", а ја, "ја сам православац са Свете Горе, ходим по води као Свети Петар". Дволичност и лицемерје на куб. Ево све трчим да поверујем да на форуму има светаца!

Светаца , свакако нема , али има сигурно добри људи .

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

I to je već tako dugo unazad,kad sma upoznao tvoje JA. Nemem strah,da ne umeš sama i to je sve vreme u meni. :)

 

Не мислиш да упознавање моје "ЈА" има везе са двориштем Пећке патријаршије, са шум-дудом који чува Патријаршију, са мраком који удара у прозоре на конацима, са вечем ужаса...присећањем места укопа по дрвећу? Манастиром нашег детињства...? Верујем да има, да сија из преписке иста слика што живи у нама. Ипак, постоје тренуци, и то веома приметни, јасно сам издвојена и уочљиво мој живот протиче далеко и блиста новим сјајем. Већ дуго корачам оним стопалама са кућних врата као раздрагана вучица у неповрат. :)

 

Да, да, ко није слушао Бистрицу тај није живео Србију. :)

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...