Jump to content

Двери - "Да ли је неолиберализам главни кривац?"

Оцени ову тему


Препоручена порука

Можда је ту битно да се нагласи да тржишна економија (тј. "капитализам") нема никакве везе и није зависан од империјализма. У ствари су те две ствари сасвим супротне.

Ту су у народу толико помешани појмови да је тешко да се расплете...

Не вреди да наглашаваш ништа. Let me guess, сад ће да кажу како од капитализма не би било ништа да се нису империјалисти прво напљачкали и бла бла бла... Знам, онда ћеш ти да им упреш прстом у Сингапур или Хонг Конг, а онда ће они опет нешто да измисле и тако у круг.

P. S.

Билбија ће успут да те пита: ”А шта ћемо са индијанцима? Да ли би било капитализма да им нису прво опљачкали земљу?” А можда те пита и нешто и око Гвоздене Лејди и Фокланских острва.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Братићу, ти немаш појма колико бих био срећан када би се на крају испоставило да је твоје писаније овде само једно велико зезање. :)

Nije bas sve ali ima i zezanja ... problem je sa forumima kao i sa telefonom jer ne vidis sagovornika pa tako ... ali cesto se zezam. Na amere sam kivan pa malo preterujem ..

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда је ту битно да се нагласи да тржишна економија (тј. "капитализам") нема никакве везе и није зависан од империјализма. У ствари су те две ствари сасвим супротне.

Ту су у народу толико помешани појмови да је тешко да се расплете...

Ma razume on to savršeno, ali je liberalni kapitalizam skoro potpuno američka stvar (sad nemoj početi da pričaš kako su autori ideja neamerikanci ili kako ne originira ideja u SAD, nije to sad bitno), a oni su motivisani dubokom iracionalnom mržnjom prema SAD i svemu asociranom, uključujući i to.

Kako može neko sa trocifrenim koeficijentom inteligencije da prebacuje priču o liberalnom kapitalizmu na belosveCke američke nepravde i sl. nacionalistička naricanja?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma razume on to savršeno, ali je liberalni kapitalizam skoro potpuno američka stvar (sad nemoj početi da pričaš kako su autori ideja neamerikanci ili kako ne originira ideja u SAD, nije to sad bitno), a oni su motivisani dubokom iracionalnom mržnjom prema SAD i svemu asociranom, uključujući i to.

Kako može neko sa trocifrenim koeficijentom inteligencije da prebacuje priču o liberalnom kapitalizmu na belosveCke američke nepravde i sl. nacionalistička naricanja?

Mrznja je pogresan izraz ali nije uopste "iracionalna" vec je to neprijateljstvo potpuno racionalno i zasnovano na objektivnom neprijateljstvu vlade SAD preme srpskoj drzavi i nacionalnim interesima. Ali objasniti to pojedincima nije lako.

Kao sto nije lako objasniti da "trziste" americke privrede nije ograniceno na teritoriju SAD vec je u pitanju "svetsko trziste" i na osnovu ponasanja na tom trzistu a ne nekom imaginarnom se moze suditi da li je neka privreda ovakva ili onakva.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mrznja je pogresan izraz ali nije uopste "iracionalna" vec je to neprijateljstvo potpuno racionalno i zasnovano na objektivnom neprijateljstvu vlade SAD preme srpskoj drzavi i nacionalnim interesima. Ali objasniti to pojedincima nije lako.

1.Не постоји објективно непријатељство сад према Србији и нашим интересима. Постојао је сукоб интереса САД и Србије, делимично захваљујући нама делимично њима.

2. Свака мржња је ирационална посебно према другим институцијама као што су друге државе.

3. Тешко је то објаснити појединцима због ова два изнад. Док ти гледаш на то као на амерички народ и америчка држава против Србије због неких емоција, ми други којима је то тешко објаснити видимо сукоб Америчког интереса и Српског по једном питању.

Kao sto nije lako objasniti da "trziste" americke privrede nije ograniceno na teritoriju SAD vec je u pitanju "svetsko trziste" i na osnovu ponasanja na tom trzistu a ne nekom imaginarnom se moze suditi da li je neka privreda ovakva ili onakva.

Привреда ниједне земље није ограничена на њену територију и по питању Србије у питању је светско тржиште.

Међтуим тржишта се сегметирају по различитим кретеријумима. Једна фирма учествује на више различитих тржишта. Што на међународном што на локалном.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mrznja je pogresan izraz ali nije uopste "iracionalna" vec je to neprijateljstvo potpuno racionalno i zasnovano na objektivnom neprijateljstvu vlade SAD preme srpskoj drzavi i nacionalnim interesima. Ali objasniti to pojedincima nije lako.

Рецимо да си ти потпуно у праву и да је све то тачно. Још само да ми објасниш какве везе има америчка влада и њена политика са либералним капитализмом који означава искључиво слободну трговину?

Kao sto nije lako objasniti da "trziste" americke privrede nije ograniceno na teritoriju SAD vec je u pitanju "svetsko trziste" i na osnovu ponasanja na tom trzistu a ne nekom imaginarnom se moze suditi da li je neka privreda ovakva ili onakva.

Добро. И како се то понашају? Немој ми само о влади, трговини оружјем и сличном, јер то није либерални капитализам и ја сам против тога исто колико и ти. Капитализам је кад Стив Џобс направи, компјутер, App Store, SDK и IDE и онда Билбија са другог краја света користи то да прави своје апликације, продаје их и зарађује. Ништа мање и ништа више од тога. Билбија може и да запосли раднике и да са њима склопи уговор какав обе стране желе. По чему тај модел пословања (кога су де факто развили Амери) постаје проблематичан због политике америчке владе?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рецимо да си ти потпуно у праву и да је све то тачно. Још само да ми објасниш какве везе има америчка влада и њена политика са либералним капитализмом који означава искључиво слободну трговину?

Problem je u tome sto americka vlada aktivno-vojno ucestvuje i utice na stvaranje povoljnijih uslova za americke kompanije. Naftne na primer sa ratovima u iraku ili libiji npr. I onda ta trgovina nije vise slobodna. Americka i kineska naftyna kompanija ne posluju u istim uslovima.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жељко, ми се ту слажемо потпуно. Ено послушај шта Рон Пол каже о томе...

Само што то опет нема везе са идејом слободног тржишта и ненасиља о којој разговарамо.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...