Jump to content

Конверзије у ислам широм света

Оцени ову тему


Guest Alefshin

Препоручена порука

loon изгледа весело, ал некако му се угасе очи кад крене да прича о исламу ...

стекао сам утисак, као да себи испира мозак, да не кажем личност ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Размислите мало како Ислам представља рај (поготово за мушкарце), па ће вам неке ствари бити јаније. Телесна наслада - зато је тако примамљиво за западни свет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?????????? ???? ???? ????? ?????????? ??? (???????? ?? ????????), ?? ?? ??? ???? ?????? ???? ??????. ??????? ??????? - ???? ?? ???? ?????????? ?? ??????? ????.

.. 0202_238, gdje si ti pro?itao da je navedeno razlog za konverzije?, meni je to van pameti...,prvo što bi takvi pomislili jeste, da im zvu?i kao neki jeftini marketing, kako bi ih druga strana privukla sebi, niko nije blesav da svoja prijašnja ubje?enja, (ako ih je imao), zamijeni nekakvim pri?ama, tako da mislim da ovaj argument ne stoji nikako...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?????????? ???? ???? ????? ?????????? ??? (???????? ?? ????????), ?? ?? ??? ???? ?????? ???? ??????. ??????? ??????? - ???? ?? ???? ?????????? ?? ??????? ????.

.. 0202_238, gdje si ti pro?itao da je navedeno razlog za konverzije?, meni je to van pameti...,prvo što bi takvi pomislili jeste, da im zvu?i kao neki jeftini marketing, kako bi ih druga strana privukla sebi, niko nije blesav da svoja prijašnja ubje?enja, (ako ih je imao), zamijeni nekakvim pri?ama, tako da mislim da ovaj argument ne stoji nikako...

?????, ????? ??? ??????? ????? ?? ???? ????, ???? ???????? ????????? ???? ???? ??????? ??? ??????? ????? ??????? ? ?????? ? ????.

?? ??? ????? ????? ???????, ??? ?????? ?? ?? ???????? ?????????? ???? ????????????, ???????? ?? ????? ???.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

loon ??????? ??????, ?? ?????? ?? ?? ????? ??? ??? ????? ?? ????? ? ?????? ...

?????? ??? ??????, ??? ?? ???? ?????? ?????, ?? ?? ????? ??????? ...

????? ????????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро, хајде нам појасни онако из прве руке, како исламска догматика види рај? Посебно нам објасни појам женског и мушког у рају.

Pored toliko literature,video i audio predavanja, suvišno je da ja nešta napišem u par redova,kada je tema obilna..,koga zanima neka googla, ima dosta i audio predavanja od po sat vremena i duže, jako široka tematika...

Ја сам изнео своје мишљење, јер мислим да је исламска прдедстава раја сладострасна, поготово за мушки део.

Nisi sagledao drugu stranu, islamska predstava pakla je mnogo puta gora od predstave raja, i na predavanjima ćeš čuti predavače, kada se dotaknu te teme, kažu: "kada nikada ne bi dobili raj, moramo se sačuvati od vatre", dakle ta sladostrasna predstava nije ni na kraj pameti.

Siguran sam da koncept raj-pakao, nije presudan kod nekoga prilikom konverzije, pa možda i nema nikako uticaja, niti su mi poznati ti slučajevi...

Tako da se na kraju,sve svodi na Tvoje mišljenje 0202_238

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја и не претендујем да кажем ништа више осим свог мишљења. Не тврдим да сам апсолутно у праву. Зато постоји дискусија. Могао си да нам бар унајкраћим цртама даш одговор на постављено питање. То би нам било јако значајно јер би информација била од конкретног човека, верника.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moje mišljenje je mnogo svetovnije od vašeg, braćo. Ja nisam teološki obrazovan a pravoslavac sam rođenjem.

Za mene je to zakon i ne razmišljam o svojoj veri tako što ću da je razlažem na pojmove ili na oblasti. Što više

čovek razmišlja, sve više pada u sumnju a i u jeres. Druge vere, sem istočnjačkih i paganskih, su nastale tako    što su se odcepile od izvornog Hrišćanstva (moje mišljenje, kao i sve drugo što budem izjavio). Sve te "novije"  vere imaju nešto zajedničko a to je da su im se predvodnici odvojili od "izvorne vere" jer su hteli da formiraju

nešto gde će oni da budu "glavni". Nešto gde neće da im smeta predanje nekih staraca, gde neće niko da im  ništa ograničava i da ih sputava, gde će oni određivati pravila i naravno gde će tu novu veru prilagoditi svojim

potrebama, svojim porivima i svojim dgugim željama. Tako su nastale sve druge konfesije i nikako drugačije.

Jednostavno, mi ljudi smo toliko sebični da nas poslušanje, bilo koje vrste, i postupanje po "strogim" verskim

pravilima umanjuje do te mere da se u nama prosto budi taj duh "izmišljanja nečeg novog". Tako na tom novom terenu, koji mi bolje poznajemo od drugih, možemo da formiramo nova pravila igre. Za sad ovoliko...

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

?? ? ?? ??????????? ?? ????? ????? ???? ???? ???? ???????. ?? ?????? ?? ??? ????????? ? ?????. ???? ??????? ?????????. ????? ?? ?? ??? ??? ?????????? ?????? ??? ??????? ?? ?????????? ??????. ?? ?? ??? ???? ???? ???????? ??? ?? ??????????? ???? ?? ?????????? ??????, ???????.

??, ?????? ?? ?? ????, ?????? ?? ?? ??????? ???? ???????????? ?? ????????? ?????? ?? ???????????? ???????? ?? ?????????. ?????, ????? ??? ?? ????? ????? ?? ?????? ???? ? ???? (?? ???????????? ????????). ?????, ???? ?? ???? ?? ???????? ? ???? ????????? ????? ? ????? ??? ?? ??? ???????, ???????? ?? ???? ????????????? ?????.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Познато је како муслимани воле да "веродостојност" Курана и његову "вредност" бране тиме што повезују науку и Куран, тј да се у Курану налазе многе научне чињенице које су људи открили тек много касније. Наравно знамо из Јеванђеља да сву мудрост овог века Бог претвара у лудост, тако и када се науком настоји оправдати лажни бог, и лажно откровење та наука постаје лудост овог света. Ако што год има у Курану да се може повезати са науком, то не представља никакво нарочито знање које у оно доба људи нису знали, чак и пре тога, само је од стране муслиманских проповедника то пренапухано. Ако и постоји неки запис који говори о неком научно факту који тада и пре није био познат људима, а људи су га открили тек касније, наравно то ништа не треба да упућује на божанственост Курана, јер и ђаво познаје сву науку, као што говори и свим језицима. Куранска теологија је изузетно оземљена, и самим тиме како сами муслимани тумаче рај, написи у Курану о рају показују да муслимани нису схватили шта значи вечни живот, па су једноствано небеса оземљили чулним и материјалним доживљајем.

Читао сам од других муслимане који преносе поруке које круже интернетом и у којима се тумаче Курански стихови. Тако је један муслиман на једном форуму истумачио због чега је зелена боја у исламу врло често у употреби. Разлог томе је што се у Курану у једном стиху наводи како су зидови просторија у рају оних који ће бити спашени обојени зеленом бојом, и сад да ме се не хвата за реч, ваљда се и у Курану помиње да је зелена боја најпријатнија за гледање. Сматрајући ово "божанственим" муслимани онда то тумаче како је ова "сушта истина" јер ето и научно се да доказати да због што зелена боја има средњу фреквенцију и средњу таласну дужину, тиме и најпријатније одговара људском оку. Дакле ваља запазити као је у самом Курану у опису раја унесен елемент земаљског несавршеног чулног и матиријалног света са својим манама. Дакле изгледа да у Курану Бог сам није способан обезбедити човеку да се не умара од гледања, него то чини и бојењем зидова у зелено. Колико је то различито од Јеванђелског "да ми чекамо ново небу и нову земљу" тј оно што ни око људско не виде ни, ни ухо не чу, ни до срца не допре то Бог даје онима који га љубе.

Пошто између исламског описа раја практички нема никакве разлике у односу са овоземаљским стањем, с тим да се тамо не умире,а овде умире, тј тамо се вечно живи са свим недостацима које нас прате овде, тај елемент оземљености прожима сав ислам, и због тога је ислам осиромашем за истинско богопознање јер не може да се одели од палог и плотског битовања. Тај елемент се одражава на комплетно вршење ислама, с тога како је Јури Максимов добро описао, ислам је религија слабог човека и због тога је пријемчив многим данашњим људима који су духовно отупели и којима одговара синергија веровања са материјалним и чулним задовољствима. Није то само случај са исламом. Велике конверзије се догађају и у далекоисточњачким религијама код западног човека, јак је и њу ејџ покрет, дословице јаке су конверзије на све стране где се религиозно упражњавање јако добро усаглашава са плотским уживањем земаљских добара, с тим да је код конвертита у далекоистичњачке култове поред једног од елемената земаљског уживања, присутан и психолошки елемент гордости и самољубља.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Проблем који се јавио је у ствари католичка црква.Многим скандалима је окренула људе од себе па сад имамо масовну атеизацију и прелазак у ислам,али читао сам недавно да рецимо у јужној америци католици прелазе у православље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??????? ???? ?? ????? ?? ? ?????? ????????? ?????.?????? ?????????? ?? ???????? ???? ?? ???? ?? ??? ????? ??????? ?????????? ? ???????? ? ?????,??? ????? ??? ??????? ?? ?????? ? ?????? ??????? ???????? ??????? ? ???????????.

? ? ??????????. ?????? ?? ??????????, ??? ???????, ?????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А и на ПБФ... Имамо једну колегиницу, православну Мађарицу!!! Иначе, једна од најбољих студенткиња на ПБФ тренутно!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...