Jump to content

Рођена генетски модификована деца од троје родитеља - 30 мутанта

Оцени ову тему


Zayron

Препоручена порука

До сада јер човјек, као и сва остала људска бића настајао само фертилизацијом једног пара јединаца, кад буде у фертилизацију а с тим и у насљедни материјал укључено и више од два парентална даваоца, једног мушког и једног женског може то имати несагледиве посљедице, врло опасан пут којим се кренуло. Може доћи до генетске хиперинформативне рекомбинативне преструктурализације генетског материјала и убрзавања генетских интеракција с врло хетерогеним материјалом у јединици времена који не само да не постојји у природи већ може добити франкештајнски несагледиве и вјероватно некотроловатељне посљедице.

Svaki put kada fizicar ili hemicar zakoraci u svoju laboratoriju to moze da ima nesagledive posledice po covecanstvo... ;)

Jos uvek nisam razumeo zasto bi ovo o cemu je tema imalo negativne posledice... osim te poznate i vecne ideje koju jedan deo covecanstva uvek ima a koja glasi "nemoj tu nista da cackas i da menjas jer moze nesto lose da se desi"... a koju drugi deo covecanstva ignorise... na svu srecu, jer bi u suprotnom jos uvek ziveli u pecinama...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svaki put kada fizicar ili hemicar zakoraci u svoju laboratoriju to moze da ima nesagledive posledice po covecanstvo... ;)

Jos uvek nisam razumeo zasto bi ovo o cemu je tema imalo negativne posledice... osim te poznate i vecne ideje koju jedan deo covecanstva uvek ima a koja glasi "nemoj tu nista da cackas i da menjas jer moze nesto lose da se desi"... a koju drugi deo covecanstva ignorise... na svu srecu, jer bi u suprotnom jos uvek ziveli u pecinama...

Ja sam vas već upozorio da sam se bavio genetikom na fakultetskom nivou na veterinarnom fakultetu uz korištenje tada postojeće i pristupačne američke, tj. engleske i ruske literature, odličo znam šta su to mitohondrije i jasno mi je kakve su intervencije tamo napravljene a rezultat je ovaj.

Тестирање генског отиска на двоје једногодишње деце потврђује да су наследила ДНА од троје одраслих-две жене и једног мушкарца.

Чињеница је да су наследили екстра гене који су инкорпорирани у њихов генски материјал (који се иначе добија из сперматозоида и јајашца родитеља), што значи да ће их бити могуће пренети даље на њихове потомке.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam vas već upozorio da sam se bavio genetikom na fakultetskom nivou na veterinarnom fakultetu uz korištenje tada postojeće i pristupačne američke, tj. engleske i ruske literature, odličo znam šta su to mitohondrije i jasno mi je kakve su intervencije tamo napravljene a rezultat je ovaj.

Тестирање генског отиска на двоје једногодишње деце потврђује да су наследила ДНА од троје одраслих-две жене и једног мушкарца.

Чињеница је да су наследили екстра гене који су инкорпорирани у њихов генски материјал (који се иначе добија из сперматозоида и јајашца родитеља), што значи да ће их бити могуће пренети даље на њихове потомке.

Ok, ti si se bavio genetikom a ja nisam... ali to sto ti pricas sam razumeo iz samog clanka... nije sporno sta se desilo, sporno je kakve negativne posledice ce to da ima... jer kad kazes "nesagledive posledice" to zaista nista ne znaci... izum tocka je u tom trenutku imao nesagledive posledice sto ne znaci da je izumitelj tocka trebalo da ga baci u djubre samo zato sto ne zna sta ce sve da se desi u vezi sa njegovim izumom...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ok, ti si se bavio genetikom a ja nisam... ali to sto ti pricas sam razumeo iz samog clanka... nije sporno sta se desilo, sporno je kakve negativne posledice ce to da ima... jer kad kazes "nesagledive posledice" to zaista nista ne znaci... izum tocka je u tom trenutku imao nesagledive posledice sto ne znaci da je izumitelj tocka trebalo da ga baci u djubre samo zato sto ne zna sta ce sve da se desi u vezi sa njegovim izumom...

Sporno je oboje jer jedno proizlazi iz drugog. sporno je bilo cijepanje atome kako bi se oslobodila atomska energija, do jednog trenutka je to također bila samo "zabava" dokonih profesora fizike, takva ta papirnata atomska fizika, sve dok to nije postalo predmetom laboratorijskih istraživanja i eksperimenata a sada nam nije preostalo ništa drugo nego se samo moliti da se atomskog naoružanja i tehnologije ne domognu nekakvi teroristi. Isto takvo to "prtljanje" po rasplodnim, ćelijama je već samo po sebi sporno a s gledišta hrišćanske nauke, konkretno katoličke o kojoj mogu govoriti nedopustivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sporno je oboje jer jedno proizlazi iz drugog. sporno je bilo cijepanje atome kako bi se oslobodila atomska energija, do jednog trenutka je to također bila samo "zabava" dokonih profesora fizike, takva ta papirnata atomska fizika, sve dok to nije postalo predmetom laboratorijskih istraživanja i eksperimenata a sada nam nije preostalo ništa drugo nego se samo moliti da se atomskog naoružanja i tehnologije ne domognu nekakvi teroristi.

Preostalo nam je i to da koristimo struju iz nuklearnih elektrana, kao i druge benefite otkrica cepanja atoma.

Isto tako mozes i da se molis da te nece udariti automobil na ulici, ali to nije bas sjajan argument protiv otkrica tocka.

Isto takvo to "prtljanje" po rasplodnim, ćelijama je već samo po sebi sporno a s gledišta hrišćanske nauke, konkretno katoličke o kojoj mogu govoriti nedopustivo.

Imas potpuno pravo da imas verske prigovore na odredjenu stvar ili postupak i da tu stvar zbog svoje vere ne koristis, odnosno postupak ne primenjujes... ali je meni delovalo kao da tvrdis da je covecanstvo na neki nacin ugrozeno ovim postupkom a pored najbolje volje nisam do sada uspeo da shvatim kako zamisljas da ovaj postupak ugrozava covecanstvo...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Preostalo nam je i to da koristimo struju iz nuklearnih elektrana, kao i druge benefite otkrica cepanja atoma.

Isto tako mozes i da se molis da te nece udariti automobil na ulici, ali to nije bas sjajan argument protiv otkrica tocka.

Imas potpuno pravo da imas verske prigovore na odredjenu stvar ili postupak i da tu stvar zbog svoje vere ne koristis, odnosno postupak ne primenjujes... ali je meni delovalo kao da tvrdis da je covecanstvo na neki nacin ugrozeno ovim postupkom a pored najbolje volje nisam do sada uspeo da shvatim kako zamisljas da ovaj postupak ugrozava covecanstvo...

To će se uvidjet vrlo brzo, mnogo takvih pogrešnih civilizacijskih i tehno-medicinskih poteza koji su nam isprva izgledali kao vrlo potrebni i korisni nam je donoijelo mnogo više zla nego dobra. Od 19. vijeka sva je industrija i civilizacija prešla na fosilna goriva a produkti njihovih sagorijevanja i na njih navezane, s njima spojene tehnologije su stvorili ozonsku rupu, promjenili klimu - otopljavanje, ekološku ravnotežu, onečistili prirodnu sredinu, prouzrokovali izumiranje mnogih životinjskih vrsta direktno i indirektno, narušili alimentarne, prehtrambene lance i veze, prouzrokovali sniženje kvaliteta i mjestimično nestanak pitke vode a s tim i sniženje kvaliteta života na Zemlji uopšte, onečistili mora i prouzrokovali masovni pomor morske flore i faune, isprodukovali nadmjernu količinu mutagenih i kancerogenih anorganskih i organskih jedinjenja, virusa u atmosferskom aerosolu u donjim, terestrijalnim slojevima atmosfere što je prouzrokovalo epidemiju kancera, oboljenja respiratornog, probavnog i drugih sistema i organa. Medicinska klasična antibiotska kurativa prouzrokovala stvaranja otpornih plemena bakterija rezistentnih na penicilin i antibiotike itd. itd.Tomu samo još dodati i ovo pooigravanje sa genetikom pa će slika biti kompletna. Imamo i previše posla sa uklanjanjem posljedica već proteklih a po prirodu štetnih civilizacijskih etapa i ljudskih intervenicija pa umjesto kako bismo se posvetili tome izmišljamo nove i nove načine kako bismo u prirodu unijeli što veći haos, anarhiju i pokidali sve te veze, odnose, suvislosti i lance koje nekim čudom još postoje i omogućuju preživljavanje i u ovakvim uslovima. Ali ni to neće tako do beskonačnosti, cijela priroda je ogromni nevjerovatno složeni živi organizam ali vrlo zavisli na stanju mrtve materije na Zemlji s kojom čini jednu cjelinu i koji u jednom momentu kad funkcije, veze i organizacija njenih struktura bude toliko narušena da je neisplativo ostaviti je dalje u hodu i pogonu može iz svog holističkog "centralnog procesora ili kompjutera" (prirodne inteligencije) u jednom momentu na stadiju neunosnosti daljih destrukcija proglasiti bespovratno globalno zaustavljanje svih tih procesa i exitus tj. svoju vlastitu globalnu smrt.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To će se uvidjet vrlo brzo, mnogo takvih pogrešnih civilizacijskih i tehno-medicinskih poteza koji su nam isprva izgledali kao vrlo potrebni i korisni nam je donoijelo mnogo više zla nego dobra. Od 19. vijeka sva je industrija i civilizacija prešla na fosilna goriva a produkti njihovih sagorijevanja i na njih navezane, s njima spojene tehnologije su stvorili ozonsku rupu, promjenili klimu - otopljavanje, ekološku ravnotežu, onečistili prirodnu sredinu, prouzrokovali izumiranje mnogih životinjskih vrsta direktno i indirektno, narušili alimentarne, prehtrambene lance i veze, prouzrokovali sniženje kvaliteta i mjestimično nestanak pitke vode a s tim i sniženje kvaliteta života na Zemlji uopšte, onečistili mora i prouzrokovali masovni pomor morske flore i faune, isprodukovali nadmjernu količinu mutagenih i kancerogenih anorganskih i organskih jedinjenja, virusa u atmosferskom aerosolu u donjim, terestrijalnim slojevima atmosfere što je prouzrokovalo epidemiju kancera, oboljenja respiratornog, probavnog i drugih sistema i organa. Medicinksa antibiotska kurativa prouzrokovala stvaranja otpornih plemena bakterija rezistentnih na penicilin i antibiotike itd. itd.

I sve to kad uzmeš u obzir, niko se ne bi menjao sa ljudima 19. veka ili ranijih perioda. Nije baš da ispred amiških naselja i džungli Amazona i Nove Gvineije stoje redovi ljudi čekajući dozvolu da se nasele u te krajeve sa natpisima "Dole klima uređaji!", "Daj mi kočiju, neću automobil!", "Bolje da umrem od prehlade, nego da bakterije slučajno steknu otpornost!"...

Tomu samo još dodati i ovo pooigravanje sa genetikom pa će slika biti kompletna. Imamo i previše posla sa uklanjanjem posljedica već proteklih a po prirodu štetnih civilizacijskih etapa i ljudskih intervenicija

Saniranje negativnih posledica je sjajna stvar i potrebno joj se posvetiti ali će se i to saniranje obaviti novim i rizičnim izumima a ne vraćanjem u prošlost i širenjem straha od noviteta. Ovo o čemu je tema nikako ne zaustavlja sanaciju štetnih posledica razvoja tehnologije... a još uvek nisi napisao kakve konkretno štetne posledice može da donese.

pa umjesto kako bismo se posvetili tome izmišljamo nove i nove načine kako bismo u prirodu unijeli što veći haos, anarhiju i pokidali sve te veze, odnose, suvislosti i lance koje nekim čudom još postoje i omogućuju preživljavanje i u ovakvim uslovima. Ali ni to neće tako do beskonačnosti, cijela priroda je ogromni nevjerovatno složeni živi organizam ali vrlo zavisli na stanju mrtve materije na Zemlji s kojom čini jednu cjelinu i koji u jednom momentu kad funkcije, veze i organizacija njenih struktura bude toliko narušena da je neisplativo ostaviti je dalje u hodu i pogonu može iz svog holističkog "centralnog kompjutera" (prirodne inteligencije) u jednom momentu na stadiju neunosnosti daljih destrukcija proglasiti globalno zaustavljanje svih tih procesa i exitus tj. smrt.

Nije da se razumem baš mnogo u teologiju ali nešto mi ovo zvuči jeretički.

(možemo i da zanemarimo da je u pitanju potpuna fikcija bez bilo kakve naznake da priroda zaista ima takve atribute i mogućnosti)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije da se razumem baš mnogo u teologiju ali nešto mi ovo zvuči jeretički.

(možemo i da zanemarimo da je u pitanju potpuna fikcija bez bilo kakve naznake da priroda zaista ima takve atribute i mogućnosti)

Pa ni ne petljaj se onda u ono što ne razumiješ, hahahaha! Priroda je također Božijim stvorenjem ali na suštinski drugom nivou, drugačije prirode ili naravi a svako stvorenje Božije je obdareno inteligencijom (inteligentia naturalis), o tom je naučavao još sv. Toma Akvinski. Bez te inteligencije bilo kakva stvorenja, živa ili neživa uopšte ne bi mogla ni postojati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Saniranje negativnih posledica je sjajna stvar i potrebno joj se posvetiti ali će se i to saniranje obaviti novim i rizičnim izumima a ne vraćanjem u prošlost i širenjem straha od noviteta. Ovo o čemu je tema nikako ne zaustavlja sanaciju štetnih posledica razvoja tehnologije... a još uvek nisi napisao kakve konkretno štetne posledice može da donese.

Ništa još nismo sanirali, to što se stiglo popravit nije ni par procenata od onog što se stiglo pokvarit, nad nama još visi Damoklov mač civilizacijskog "Blackout-a".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odlicne vesti. Ako ovako nastavimo, vise nece postojati problem neplodnosti i svaki covek ce moci da se ostvari kao roditelj. Divno!!!

Ko zna, mozda ce uskoro biti pronadjen nacin da i istopolni parovi dobiju svoju decu! To bi bilo predivno!!!

Ovakve vesti me zaista obraduju!

Untitled-1.jpg.4fcc18c084a9de833f3bebac4116b9bc.jpg

"Humanity's first sin was faith; the first virtue was doubt." - Mike Huben

Link to comment
Подели на овим сајтовима

rogati su zaposeli vorum 0120_angryy

  • Волим 1

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
Odlicne vesti. Ako ovako nastavimo, vise nece postojati problem neplodnosti i svaki covek ce moci da se ostvari kao roditelj. Divno!!! Ko zna, mozda ce uskoro biti pronadjen nacin da i istopolni parovi dobiju svoju decu! To bi bilo predivno!!! Ovakve vesti me zaista obraduju!
Hocete li onda da bacate bebu u smece, ako vam se ne svidi kako je ispala?

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...