Jump to content

Православни и хундуистички свештеник заједно служили на полагању темељца ИТ-парка

Оцени ову тему


Препоручена порука

Инђија: Православни и хундуистички свештеник заједно служили на полагању темељца ИТ-парка

hindu-obred-u-In%C4%91iji.jpg

На церемонији полагања камена-темељца за ИТ-парк у Инђији верску службу су заједнички обавили свештеник Српске православне цркве и свештеник многобожачке хинду-религије.

Свештеник српске православне цркве је освештао камен-темељац, а хинду-свештеник је извео у обред „буми пуђа“ који се споводи да би се утврдило да ли је нека локација погодна за изградњу.

При том обреду се закопава девет каменова који по веровању хиндуиста симболизују планете сунчевог система.

osve%C5%A1tavanje-kamena.jpg

Полагању камена темељца при чему су спојени православни и хиндуистички верски обред присуствовали су и председник и генерални директор „Ембаси групе“ Џиту Вирвани, председник владе Србије Мирко Цветковић, председник владе Војводине Бојан Пајтић, председник општине Инђија Горан Јешић и индијска амбасадорка у Србији Ненгча Ловум.

http://www.srbel.net...hPPoBc.facebook

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опет новинарско подметање.

Шта дижете панику, па нису саслуживали заједно (није павославни свештеник закопавао камење са хиндуистом, нити је хиндуиста учествовао у освећењу, што се и види на сликама). Прво је вероватно тај хиндуиста затрпавао камење, па је после православни свештеник обавио обред.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Опет новинарско подметање.

Шта дижете панику, па нису саслуживали заједно (није павославни свештеник закопавао камење са хиндуистом, нити је хиндуиста учествовао у освећењу, што се и види на сликама). Прво је вероватно тај хиндуиста затрпавао камење, па је после православни свештеник обавио обред.

Истина. Хвала Богу, има људи овде који знају ваљано критички да размишљају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Требало је да закопају Цветковића, против урока.

Да, само нам још то треба, па да никне дрво са не способним председницима владе!

Ми какве смо среће то би дрво никло и родило плод! Можда и више пута годишње. После не би могли да га посечемо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne bi to bili nasi novinari kad ne bi zabalegali nesto, Boze me prosti...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...