Jump to content

По уговору направио дете одрекавши се очинских обавеза и права , сурогат мајке

Оцени ову тему


Препоручена порука

Lele, lele... hahaha... OK

A usvajanje napustene dece je izuzetan cin covecnosti, plemenitost bez premca, i trebalo bi da u normalnom drustvu ima apsolutnu prednost nad svim ostalim socijalnim programima...

Znaci ne bi trebalo ni da radjamo decu dok prvo ne izusvajamo svu napustenu?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lele, lele... hahaha... OK

A usvajanje napustene dece je izuzetan cin covecnosti, plemenitost bez premca, i trebalo bi da u normalnom drustvu ima apsolutnu prednost nad svim ostalim socijalnim programima...

Znaci ne bi trebalo ni da radjamo decu dok prvo ne izusvajamo svu napustenu?

:drugarstvo:

Stvarno nema potrebe da se koristis spinovanjem, kad znas vrlo dobro na sta sam mislio...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

кад сам ја ишла на Народни фронт због лечења , испитивања...итд., чак се провукла реченица како ето има сиромашних Украјинки које би то "урадиле" ако ја баш не могу да затрудним  isus-sinai .Bogorodica.

И шта сад-та жена којој ће друга жена да носи дете у стомаку, "усвојиће" сурогат мајку на 9 месеци како би проверавала да ли ова пуши,пије, шиба кокс, да ли спава редовно, лепо се храни...? И како то неко роди прво дете а код другог то уради нека трећа жена? Ма даааај. И ићи ће певаљке и естрадне уметница и богаташи и чуда. И геј особе. Него шта него хоће. А Мрачњак можеш да ме етикетираш као највећу глупачу слободно, јер мислим да ће да похрле ове жене које сам набројала. Пусти те дилове и првере. Биће то по принципу"трас паре, трас роба". Па нек' се чешамо.

uCttp1.png

Th1rp1.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А Мрачњак можеш да ме етикетираш као највећу глупачу слободно, јер мислим да ће да похрле ове жене које сам набројала.

ОК

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ићи ће певаљке и естрадне уметница и богаташи и чуда. И геј особе. Него шта него хоће. А Мрачњак можеш да ме етикетираш као највећу глупачу слободно, јер мислим да ће да похрле ове жене које сам набројала. Пусти те дилове и првере. Биће то по принципу"трас паре, трас роба". Па нек' се чешамо.

Evo sta pise u clanku:

Ugovor o rađanju za drugog može biti zaključen između žene koja će nositi i roditi dete (surogat majka) i supružnika ili vanbračnih partnera (nameravani roditelji), samo ako između nameravanih roditelja ne može doći do začeća prirodnim putem (polnim odnosom) kao ni uz pomoć drugih vidova biomedicinski potpomognutog začeća, ili ako začeće prirodnim putem ili korišćenjem drugih vidova začeća nije poželjno zbog ozbiljne opasnosti od prenošenja teške nasledne bolesti na dete.

Znaci nece po zakonu moci pevaljke i lezbejke da budu surogat majke zbog figure ili neceg treceg.

Sto se tice mogucih zloupotreba - bice ih sigurno, ali to nije problem zakona. Inace bi tom logikom trebali da zabranimo i transplantacije organa. Nije tajna i da se viskovi donirane krvi nekad prodaju drugim organizacijama, pa bi i to trebalo da ode...

Istina da je usvajanje dece plemenitije i pozeljnije - ali ono mora da bude slobodan izbor. Ince bi i VTO takodje trebalo zabraniti.

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je nezamisliva varijanta kad sestra sestri da dete koje je rodila jer ova ne moze da zatrudni. A tek ovo po ugovoru mi je SF.Svaka cast onoj koja to bude radila. Nositi 9 meseci u sebi bebu i onda je dati onome kome pripada i koga ce usreciti je zaista podvig.

Mada u sustini nisam za ovakve opcije da se postane roditelj.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У том случају,било би поштено,да и будући тата,"одради" сурогат кеву,како доликује крштена човеку... 4chsmu1

hahaha 4chsmu1  A sta cemo ako je buduci tata taj koji ne moze da ima dete  0205_whistling  

Врло просто,нека кева онда нађе сурогат тату... 0102_laugh  4chsmu1

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I bio sam siguran da cete celoj prici dati karakteristican hriscanski obrt... ko koga do'vati i ko ce s kim da se odradi 0205_whistling

A kako ne razmisljate da te zene koje pristanu da budu surogat majke zapravo cine izuzetno dobro delo... pravi hriscanski podvig, biti u mogucnosti da drugome podaris neizmernu srecu...?

PS. Mnogo ga bre dramite i patetisete...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

znaci odradjivanje na sve strane iliti ko koga dovati, a ko prezivi prica ce...Jos kad bi tako sve bilo prosto i na dugme

Ма бре,зезам се,ја лично,ако не бих могао добити децу,нормалним,природним путем,мене и моје вољене,никакве сурогате,епрувете , вештачке и вантелесне манипулације,не би дошле у обзир.

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал :) link=topic=15408.msg477164#msg477164 date=1309857305]

проблем је што си ти суров до те мере што не видиш да ће гомила ''сурогат'' мајки бити неспособна да се одвоји од своје рођене деце

mnogo gledas americke filmove i melodrame... realnost je uglavnom drugacija od onog sto gledas na Hallmarku tj Unevrsalu...

БЕОГРАД - Нови Грађански законик у Србији озакониће сурогат материнство, пише данас дневни лист Политика.

To povećava izglede za nastanak 'farmi novorođenčadi' u Srbiji

Konkurencija među klinikama  'farmi novorođenčadi' u Srbiji  dovesce do nizih cena na svetskom trzistu.

Bogati parovi sa Zapada sve će češće razmišljati na način da trudnoća jednostavno nije više vredna tolike muke i truda te će se cela industrija prenti u Srbiju.

Poenta cele priče je  iskorićavanju  siromašnih žena u Srbiji

sve u svemu Mišković i ekipa ce ponovo da trlja svoje čiste ruke.... 0405_feel

Maxi  'farma novorođenčadi'  - dobar naziv ?   victory78

Jednostavno ova  vlast nema sta vise da proda - krenuli su na nas - na naša tela  prstgore

Mesna industrija Srbije  winter

1000000001010

Boze, ovoliku kolicinu patetike nisam video od vremena Rose Salbahe Oo

Aj bre, ti kad krenes da smaras - smaras za medalju, pravi si demagog!

Ajde mi kazi samo - a sta sa onom silnom vec rodjenom decom koja mogu da se usvoje, sto njih neko ne usvoji prvo, a? Sta su oni - deca nizeg reda?

Koliko samo ima napustene dece, a sad ce jos da se prave dilovi tipa "ja biram ko ce da MI rodi dete"...

Odvratno preko svake mere, ako covek ima samo i gram prezivele savesti!

Pokusavam da utvrdim dal si sizofrenican ili slep... posto vidis stvari koje ja nisam napisao. Deca nece moci da se radjaju po princiu "dilova" i ne znam stvarno kakav mozak moze takvu sliku o surogatu da ima...

Osim toga usvajanje je poslednji korak kad svi moguci nacini za dobijenja sopstvenog deteta ne funkcionisu, po toj logici surgat je ispred usvajanja jer ti daje sansu da imas svoje dete... sa tvojim genima i tvojim osobinama. I to nece moci svako da radi vec samo oni parovi koji dobiju odobrenje za to... samo malo mozga treba da se shvati taj princip bez predrasudnih misli... mada, misliti bez predrasuda je vazda bio vernicki problem biblijskih dimenzija i trenutno apsolutno nepremostiv...

Problema ima raznih.

A prvi i najveci problem coveka je da li sluziti Bogu ili mamonu.

Dokle god mozemo da biramo... slava3

Ne razumem o cemu pricas kad uzdizes ulogu ''surogat majke'' kao hriscanski podvig jer se ona odrice, iz bilo kojeg razloga, svog prirodnog prava da bude sa detetom koje je rodila...

Zar to nije neopravdano lisavanje rodjenog deteta da ima svoju prirodnu majku i normalan zivot, bez zabluda i lazi o roditeljstvu...?

A sta je sa pravom tog deteta da ima svoju odnosno pravu majku pored sebe koja ga doji, da slusa njen glas, da mirise njenu kozu, da ima rodjenu bracu i sestre i ...?

Mracnjak, cenim tvoj intelekt koji pokazujes u  postovima ovde, ali tvoji stavovi, po ovom pitanju, su mi odvratni

jer zastupas stav razmazenog savremenog coveka koji smatra da mu je sve dozvoljeno i da je gospodar svega pa, cak, i samog stvaranja zivota.

Zalim sto pravis ovakav previd iliti ...gresku u koracima.

Poznajes li nekoga ko bi voleo da ima ''surogat majku'', umesto svoje sopstvene...?

Ozakonjenje metoda radjanja dece pod nazivom ''surogat majka'' smatram jos jednim velikim promasajem  pragmatizma savremenog coveka zapada koji, u svojoj dokolici i bolesnoj uobrazilji o svojoj nadmoci nad prirodom koju upropastava svakim svojim pokretom, ne preza od  brljanja u stvaranje novog zivota i hoce dete po narudzbini i trenutnim hirovima...

Tesim se...

''BOG SE SMEJE DOK COVEK PRAVI PLANOVE...''

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...