Jump to content

Неписменост, недостатак стила, непристојност у писаном и говорном језику


Guest Светлана

Препоручена порука

89898989898989 Сања!

Овде је акценат на другом слогу  89898989898989

акценат на првом слогу би био сања (3.лице јед. презента гл. сањати) Она сања...  0110_hahaha 0110_hahaha

Е моја Сања...

apel.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

S obzirom da se radi o đetetu ženskog roda, da kažemo jel'de šćerci, najbolje da je otac (Agapije) zove "šćeri moja", "ćero" (mada bi se neki složili i sa "sine" i ako je žensko đete)....

Po imenu će je zvati verovatno samo kada se ljuti, a tada je bolje da je i ne zove, tako da ne mora ni znati šta je gramatičeski pravilno. .)

O zabuni sa imenima, govori i anekdota iz vojske...

Plače vojnik romske nacionalne manjine. Prilaze mu drugovi iz jedinice i pitaju šta je.

Vajka se mladi rom..."Žena mi se porodilla i piše mi pismo, a ja ne znam da li sam dobio ćerku ili sina"

-"Kako ne znaš čoveče, pa šta piše u pismu", pitaju ga drugovi.

-"Evo žena mi je napisala...-Dragi moj Ljubiša, ja sam dobro i pozdravljam te sa Dragana"

-"Tako da ne znam da li je sin Dragan, ili ćer Dragana"

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...