Jump to content

Са ђубришта историје (ништа не-научнено). Совјетска лекција.


Јаков.

Препоручена порука

Нацисти нису идеолошки блиски са комунистима.

Нацисти су идеолошки скоро идентични са комунистима. Само замениш "нација" са "класа", све остало је исто.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Комунисти су на оним изборима на којима је Хитлер дошао на власт, били много близу да са социјалдемократама формирају власт, јер су имали већину. Да им је противник био било ко други, а не Хитлер, који је већ од првог мандата имао веома танку већину, и Немачка би постала комунистичка земља.

Један од разлога формирања онаквог система у Вајмарској републици јесте и жеља победника да се комунизам не прошири по Немачкој, а постојала је велика опасност, још од задњих дана Првог светског рата. Све док Хитлер није забранио комунисте једним од оних чувених закона "За заштиту државе и народа".

Нацисти нису идеолошки блиски са комунистима. Нацисти нису идеолошки блиски ни са једним другим друштвеним системом, јер и нису друштвени систем, само су оно најболесније из сваке расне теорије нашрафљени на капитализам. Комунизам, колико год зло да је био, имао је, пре свега, као и сваки други друштвени систем, економску подлогу своје теорије. Нацизам то није имао. Нацизам је створен са циљем да нешто уништи, не да нешто изгради. Код нацизма је изградња успутна и само ако служи другој, главној, сврси. У свим осталим системима, па и у комунизму, изградња је циљ.

Дакле, масовна истребљења која су постојала у комунизму, постојала су ради постизања одређеног циља, постојала су као средство (веома болесно и настрано средство), а у нацизму су индустријска истребљења била сама себи циљ, и због тога су и спровођена тако демонски прецизно и сатански темељно, и била тако монструозна, јер се управо тиме испуњавао и циљ постојања таквог система. Чак је и освајање и држање покорених територија у нацизму било успутно, јер би се Немци много дуже одржали на Источном фронту, да нису пред крај рата целе дивизије држали на пословима око убрзаног истребљења Јевреја.

Нацизам и комунизам су два рођена брата једне те исте мајке - социјалистичке. Нацизам је национални социјализам, комунизам је раднички социјализам. Имају исту поставку унутрашњег уређења земље, и вођења економије. Једнопартијски систем државног уређења гдје у случају нациста влада нација, у случају комуниста радничка класа. Државу у оба случаја покреће планирана економија. Власт има неограничену, тоталитарну моћ у оба случаја.

Друго је питање на који начин, са којим жаром је неко од предводника нацизма или комунизма примјењивао један од ова два облика социјалзма. Свијет је званично осудио нацизам зато што је изгубио други свјетски рат. На исти начин би био и комунизам осуђен, да није изашао из другог свјетског рата као побједник против нацизма.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Друго је питање на који начин, са којим жаром је неко од предводника нацизма или комунизма примјењивао један од ова два облика социјалзма. Свијет је званично осудио нацизам зато што је изгубио други свјетски рат. На исти начин би био и комунизам осуђен, да није изашао из другог свјетског рата као побједник против нацизма.

Све се може кад се хоће...па и поистоветити двадесет милиона руских жртава у другом светском рату са наци - пријатељима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То што су се борили против Нациста не значи да су нешто бољи од њих.

Верујем да би се, Олбрајтова, у потпуности, сложила са твојом контатацијом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бедан покушај да се скрене тема. Твој аргумент биле су Совјетске жртве у Другом светском рату, па одатле као следи да су они бољи од Нациста. Ево ја сада питам - када се две криминалне банде сукобе и почну да убијају, да ли то значи да је једна од њих добра? Не, него и даље обе не ваљају.

Исто тако, то што су се нацисти и комунисти тукли, не значи да су једни бољи од других.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немци и Совјети су по договору напали, окупирали и поделили Пољску - Немци са запада, Совјети са истока. Они су рат изазвали и почели као савезници.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немци и Совјети су по договору напали, окупирали и поделили Пољску - Немци са запада, Совјети са истока. Они су рат изазвали и почели као савезници.

То ти је, отприлике, ...." што је баби мило то јој се и снило " .

Ту историју, пријатељу, могу да окаче мачку о реп.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:)

То су чињенице брате, ако хоћеш да их игноришеш и живиш у фантазијама то је твој избор.

Немци и Совјети су имали договор да освоје и поделе Европу међусобно. Након великог успеха у првој фази Хитлер се предомислио, па решио да узме све за себе и напао СССР. Када су Стаљину јавили да су их Немци напали он није веровао, мислио је да је нека грешка у питању.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево овде можеш прочитати на Српском: http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%83%D0%BC_%D0%A0%D0%B8%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BF-%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2

Немци и Совјети заједно након напада на Пољску:

300px-Bundesarchiv_Bild_101I-121-0008-25%2C_Polen%2C_Treffen_deutscher_und_sowjetischer_Soldaten.jpg

220px-Spotkanie_Sojusznik%C3%B3w.jpg

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:)

То су чињенице брате, ако хоћеш да их игноришеш и живиш у фантазијама то је твој избор.

Немци и Совјети су имали договор да освоје и поделе Европу међусобно. Након великог успеха у првој фази Хитлер се предомислио, па решио да узме све за себе и напао СССР. Када су Стаљину јавили да су их Немци напали он није веровао, мислио је да је нека грешка у питању.

Јесте, пријатељу, договорили се њих двојица....Хитлер заузео целу Европу....а Стаљину шта остане....а, пошто му није остало ништа...опет по договору....Хитлер напао Русију...

Добра ти је та, дискавери, историја.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још кад би ти рек`о да су Совјети имали конц-логоре пре Нациста и да су више људи у њима побили...

Јесте, Руса је тридесетих година, било више него кинеза....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...