Jump to content

Како трпите усамљеност, самоћу?


Препоручена порука

Да ли сте усамљени? Како издржати усамљеност?

 

Да ли осјећате усамљеност, отуђеност? Чини ми се да је много таквих људи и да нико од њих неће да призна да је тако,мислим ако би се отворили, да би се сви почели тако спонтано грлити и веселити једни другима!  0442_feel Мислим да је ово јако чест проблем код младих данас, неки вид страха од ближег контакта са другим људима... А негдје већ прочитах да је стање пакла у човјеку уствари недостатак блискости с другим људима. Да ли сте и колико често усамљени, шта радите у том случају, да ли патите или нешто предузмете, јер је најтеже пробудити се из те летаргије... Извините ако већ ова тема постоји. :smiley:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 213
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Jesam,javno priznajem jer je to realnost modernog drustva.Ko misli da nije u velikoj je zabludi il je ziveo do sad kao pustinjak pa mu lakse prihvatiti bolesti 21 veka

Narvno da je tacno to svi osecamo, al nismo svi u stanju da to priznamo.Sto bi rekao ClINT EASTWOOD U DLZ ;ovaj svet se deli na dve vrste ljudi:"oni koji se suocavaju sa realnoscu i ono koji zive u strahu" nije bas tim recima,mala modifikacija za ovaj slucaj 0104_cheesy

potpisp.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја док сам имао прошлу везу, нисам се осећао усамљеним. А сада....хм....  како кад...некад да, некад не......

Мада, усамљеност уме да буде веома добра и некад волим да сам сам са собом.  0104_cheesy

Link to comment
Подели на овим сајтовима

radosnim saznnjem da smo deca Bozija i bliznji svojima bliznjima sestrice draga :smiley:

da ali kada smo usamljeni i tuzni trebamo je se prisetitii procitati ponesto lepo i eto vedrine 0442_feel

nije sve od Boga igra tu veliku ulogu nasa i tudje sobode i njihove zloupotrebe pa tek kad se to sve zakuva

radost zivljenja je svesnost obitavanja u liturgijskoj zajednici

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ја се молим...али сматрам да је нетачно рећи "све је од Бога"...то ме љути....гррррррр....то је лаж...све је од нашег ништавила.

Али, загрљај би баш пријао...хвала ти много 0442_feel

Усамљеност? Шта мислиш, да ли је наше ништавило узрок усамљености, или нешто друго ( шта год: греси, недостатак љубави, комплекси, гордост, неурозе, друштво, итд....) ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samoća je izbor, usamljenost je stanj nikada nisam usamljena kako bih i mogla kada je Hristos posredi nas :smiley:

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А како смо само срећни када видимо да особе које волимо успјешно пролазе кроз ове фазе... Понекад их и сами превазилазимо, а тек по рјешењу проблема схватимо шта је уствари био проблем... :drugarstvo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iako sam do te mere sama, da mi se cini da ne bih umela sa nekim da budem izistinski bliska, retko kad se osecam usamljenom.

Ali i to se desava, i onda sam depresivna, inertna,bezvoljna...jednom recju zivi mrtvak.

A prevazilazim to stanje tako sto prvo cekam da me prodje, pa ako nece, onda trazim pomoc, gde god. Lakse mi bude samo kad izbacim kroz reci to sto me tisti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Toliko da pocinje i fizicki da boli...

"И све што погледам - све је песма, и чега год се такнем - све је бол."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

најчешће међу људима ...

волим понекад кад сам много усамљен да прошетам од куће до центра града кроз најпрометније пешачке улице, тако се осећам потпуно сам, утопим се просто ...

код куће не, пошто су сви моји другари иза екрана. из неког разлога најтрајнија пријатељства су управо направљена са људима са нета.

с обзиром да сам на прекретници живота променио табор и то је многе, ако не и све - отерало. генерално сам сам, али ту је увек неки рођа из Цркве osmeh1

шљока? аха, пиво. никад соло. кад хоћу да се убијем онда са текилом. и оливер мандић.

немо' неко да се смеј'о 1502_baby

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...

Ово је корисна тема!! НО...

Лепо звучи 4869 ... Ипак, КАДА и КАКО ваља прекинути самоћу, не усамљеност... Усамљеност је, чини ми се, тема Владикиног текста. Шта ћемо са питањем "два пута" као питањем и провером зрелости?? ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...