Jump to content

Da li je kršćanska Evropa nepravedna prema Muslimanima

Оцени ову тему


Препоручена порука

То мораш са њим да разјасниш... :)

"Borite se protiv onih kojima je data Knjiga, a koji ne vjeruju ni u Allaha ni u onaj svijet, ne smatraju zabranjenim ono što Allah i Njegov Posalnik zabranjuju i ne ispovijedaju istinsku vjeru - sve dok ne daju glavarinu poslušno i smjerno. "

9:29

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mala digresija, oduvek mi je bilo smesno to "zaklinjanje" nad biblijom jer je zaklinjanje samo po sebi suprotno hriscanstvu...

jednostavno mali show za narodne mase...

to bi trebalo ustvari da je ono sto je receno: "da tvoje da bude da i tvoje ne da bude ne" al opet sto kazes, hriscaninu bi bilo licemerno da se zaklinje

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не видим шта ту није јасно - Европа никада и није била заиста хришћанска. Она је само у једном конкретном тренутку увидела да би имала користи од прихватања хришћанства као идеолошке основе, и тако свела Цркву на ниво државне институције...

Сада, када Европи више хришћанство не одговара, она га је напросто напустила. И добро је што је тако - сада Црква коначно може да крене у озбиљно преиспитивање свог идентитета, које јој је већ дуже време преко потребно...

На жалост, велики број људи из Цркве никако да прежали раскид са Царством Земаљским, и чине све да Цркву поново потчине држави и врате је на место шрафчића у државној апаратури, у замену за законску подршку и заштиту те исте државе - која јој, реално, није ни потребна, и само јој смета...

No further comments...

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster... when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..." — Friedrich Wilhelm Nietzsche

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Убице су сви исти - зликовци. Нема никакве разлике међу њима. Онај из Сарајева је очигледно болестан човек.

Требало би да се сви заједно супротставимо насиљу и боримо против екстремиста у својим редовима. Већ сам више пута поменуо неке примедбе муслиманима на ту тему и не би да понављам.

Како то мислиш да изведе са религијом(мухамеданцима) која је заснована на насиљу и убиствима?

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mala strucna defomracija. Ne uzimaju se zakoni vec su svete knjige izvor prava.

A zakoni su drugi izvor prava.

Ovde ima lepo objasnjeno kako se dele i sta s usve izvori prava

http://sh.wikipedia....ki/Izvori_prava

Ih, sad i ti ko neki grammar nazi.

Razumeo si šta sam hteo da kažem, zar ne? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како то мислиш да изведе са религијом(мухамеданцима) која је заснована на насиљу и убиствима?

То је проблем који они морају да реше...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма није рат против, него за... Ја сам уверен да је насиље - а пре свега као део идологије - изразито само-деструктивно. Ако муслимани то не реше Ислам неће опстати као религија. То се дешава са свим тоталитарним идеологијама пре или касније.

Најбоље за муслимане је да те ствари што пре реинтерпретирају.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ако је тако зашто ми bosanac каже да то не представља ислам,

и када би то било у његовој држави он би се, наводно, противио томе?

Зашто, ако је то Бог прописао (Куран)?

Brate ne ubacuj na mene ono što nisam rekao.Ja sam rekao za Qaidu, a ne za šerijatske propise.Qaida ne predstavlja islam, kao što -nadam se- ni četnički ravnogorski pokret ne predstavlja hriščanstvo.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како то мислиш да изведе са религијом(мухамеданцима) која је заснована на насиљу и убиствима?

Opet vrijeđaš, zaista si nekulturan , o ti koji pozivaš u ljubav.

Sramota.Mi smo Mihailo muslimani , brate znaš li ti osnovna pravila kulture.

Dobro mi smo zasnovani na nasilju a vi nas ubijate.Vi ste zasnovani na ljubavlju a još malo ni u Hagu vam neće biti mjesta.

Kako to da su oni koji su zasnovani na ljubavlju danas progone i ubijaju a oni koji su zasnovani na nasilju bivaju ubijani od strane onih koji pozivaju na ljubav.Ovo je tvoj jezik Mihailo koji razumiješ.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма није рат против, него за... Ја сам уверен да је насиље - а пре свега као део идологије - изразито само-деструктивно. Ако муслимани то не реше Ислам неће опстати као религија. То се дешава са свим тоталитарним идеологијама пре или касније.

Најбоље за муслимане је да те ствари што пре реинтерпретирају.

Ne sikirajte se vi za islam.On danas ima ekspanziju u svijetu kao nikada do sada.Vi se sikirajte za sebe.Kako ste krenuli izumrijet ćete ko dinosauri.Samo što je njih pokosilo ledeno doba a vas će bijela kuga.Mislim da je vama preće da se rješavate unutrašnjih problrma koji vas progone oi protresaju.Cjela vam se Evropa odmetnu od krščanstva vjerovatno što ste dali odgovor ljudima na pitanja koja ih muče.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A jedan od vaših problema kojim se trebate pozabaviti je između ostalog i ovo:

(24SI) - Svećenici holandske crkve su seksualno zloupotrijebili "više desetina hiljada maloljetnika" u periodu između 1945. i 2010, a do sada je identifikovano oko 800 navodnih počinitelja tih djela, rezultati su nezavisne istrage objavljene danas u Hagu.

[24 sata info]

Istragu je provela istražna komisija Deetman, a danas su saopšteni konačni rezultati te istrage.

"Više desetina hiljada maloljetnika bilo je na ograničen, težak ili vrlo težak način seksualno zlostavljano od 1945. do 2010. u okviru holandske crkve", navodi se u saopštenju Deetmana.

Dodaje se da je "na osnovu 1.795 prijava, komisija uspjela da utvrdi identitet 800 navodnih počinitelja koji su ili su vjerovatno radili u parohijama". Među tih 800 osoba, oko 150 njih je i danas u životu.

Odmah nakon objavljivanja izvještaja, holandski svećenici su izrazili "žaljenje" i "najiskrenije izvinjenje" žrtvama seksualnog zlostavljanja.

Kako javlja Beta, nakon brojnih otkrića i natpisa u štampi o slučajevima da su holandski svećenici seksualno zlostavljali maloljetnike, biskupska konferencija i konferencija holandskih vjerskih instituta zatražila je 9. marta prošle godine pokretanje "sveobuhvatne i nezavisne" istrage o seksualnim zlostavljanjima koje su počinili holandski katolički sveštenici nad djecom.

"Ta problematika je bila poznata u krugu svećenstva i parohija holandske katoličke crkve, ali adekvatni koraci nisu preduzeti", navodi se u izvještaju komisije Deetman.

Svoju pasivnost komisija objašnjava time što je seksualnost u društvu bila "tabu tema sve do šezdesetih godina", kao i zatvorenošću crkve.

Komisija je bila sastavljena od šest članova, među kojima su bili bivši ministar Vim Ditman, bivši sudija, profesori univerziteta i jedan psiholog.

Komisija je do podataka u istrazi došla na osnovu svjedočenja više od 34.000 Holanđana starih 40 i više godina.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne sikirajte se vi za islam.On danas ima ekspanziju u svijetu kao nikada do sada.Vi se sikirajte za sebe.Kako ste krenuli izumrijet ćete ko dinosauri.Samo što je njih pokosilo ledeno doba a vas će bijela kuga.Mislim da je vama preće da se rješavate unutrašnjih problrma koji vas progone oi protresaju.

Baš mu znači ta ekspanzija kad je toliko omražen da je to rekordno.

Takođe, to ne menja prirodu te religije.

Pazi, da sam ateista u Saudijskoj Arabiji, odsekli bi mi glavu mačem, ta je kazna propisana.

Koju toleranciju biste vi hteli ovde? Istu kao što bismo mi dobili tamo?

Takođe, tamo je javno izražavanje svoje hrišćanske vere zabranjeno, i propisana kazna je smrt.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne sikirajte se vi za islam.On danas ima ekspanziju u svijetu kao nikada do sada.Vi se sikirajte za sebe.Kako ste krenuli izumrijet ćete ko dinosauri.Samo što je njih pokosilo ledeno doba a vas će bijela kuga.Mislim da je vama preće da se rješavate unutrašnjih problrma koji vas progone oi protresaju.Cjela vam se Evropa odmetnu od krščanstva vjerovatno što ste dali odgovor ljudima na pitanja koja ih muče.

I posle Grigorije siri mrznju izmedju Hriscanstva i Islama.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

A jedan od vaših problema kojim se trebate pozabaviti je između ostalog i ovo:

(24SI) - Svećenici holandske crkve su seksualno zloupotrijebili "više desetina hiljada maloljetnika" u periodu između 1945. i 2010, a do sada je identifikovano oko 800 navodnih počinitelja tih djela, rezultati su nezavisne istrage objavljene danas u Hagu.

[24 sata info]

Istragu je provela istražna komisija Deetman, a danas su saopšteni konačni rezultati te istrage.

"Više desetina hiljada maloljetnika bilo je na ograničen, težak ili vrlo težak način seksualno zlostavljano od 1945. do 2010. u okviru holandske crkve", navodi se u saopštenju Deetmana.

Dodaje se da je "na osnovu 1.795 prijava, komisija uspjela da utvrdi identitet 800 navodnih počinitelja koji su ili su vjerovatno radili u parohijama". Među tih 800 osoba, oko 150 njih je i danas u životu.

Odmah nakon objavljivanja izvještaja, holandski svećenici su izrazili "žaljenje" i "najiskrenije izvinjenje" žrtvama seksualnog zlostavljanja.

Kako javlja Beta, nakon brojnih otkrića i natpisa u štampi o slučajevima da su holandski svećenici seksualno zlostavljali maloljetnike, biskupska konferencija i konferencija holandskih vjerskih instituta zatražila je 9. marta prošle godine pokretanje "sveobuhvatne i nezavisne" istrage o seksualnim zlostavljanjima koje su počinili holandski katolički sveštenici nad djecom.

"Ta problematika je bila poznata u krugu svećenstva i parohija holandske katoličke crkve, ali adekvatni koraci nisu preduzeti", navodi se u izvještaju komisije Deetman.

Svoju pasivnost komisija objašnjava time što je seksualnost u društvu bila "tabu tema sve do šezdesetih godina", kao i zatvorenošću crkve.

Komisija je bila sastavljena od šest članova, među kojima su bili bivši ministar Vim Ditman, bivši sudija, profesori univerziteta i jedan psiholog.

Komisija je do podataka u istrazi došla na osnovu svjedočenja više od 34.000 Holanđana starih 40 i više godina.

A sta nas pravoslavne hriscane briga sta rade holandski svecenici.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...