Jump to content

На руској подморници Александар Невски освештана црква

Оцени ову тему


Препоручена порука

На руској подморници Александар Невски освештана црква

08четвртакдец 2011

Posted by radiosvetigora

hram-na-podmornici.jpg?w=529

Храм је освештан у име светог благовјерног Александра Невског 15. септембра ове године у Свето-Тројицкој лаври и морнарима га је предао добротворни фонд за помоћ ветеранима и инвалидима војних састава „Омофор“. То је први покретни храм у Архангелској епархији, на коме могу да се служе богослужења на палуби подморнице, саопштава сајт епархије.

Храм посвећен светом благовјерном кнезу Александру Невском је шести који је флоти предао фонд Омофор.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

prst ka gore

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је кад буду ширили своје експанзионистичке циљеве, да траже благослов од Бога.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је кад буду ширили своје експанзионистичке циљеве, да траже благослов од Бога.

Србине...стварно ме изненађујеш...

јеси ти љут на Русе јер ти нису дали радну визу или?

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Србине...стварно ме изненађујеш...

јеси ти љут на Русе јер ти нису дали радну визу или?

Русија је задња земља гдје бих ишао радити у струци. Упловити у сав онај криминал који влада у држави било би равно утапању. Доста ми је и овог нашег. Тако да стварно немам за шта жалити када је у питању Русија. Тако да не, није због визе :).

Искрен сам, и посматрам руско буђење након својетског савеза, и њихове империјалистичке циљеве кроз путинову политику, као изузетно негативне и штетне.

То је мој став, просто.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Русија је задња земља гдје бих ишао радити у струци. Упловити у сав онај криминал који влада у држави било би равно утапању. Доста ми је и овог нашег. Тако да стварно немам за шта жалити када је у питању Русија. Тако да не, није због визе :).

Искрен сам, и посматрам руско буђење након својетског савеза, и њихове империјалистичке циљеве кроз путинову политику, као изузетно негативне и штетне.

То је мој став, просто.

Да али није увек био твој став...

Проблем је што брзо мењате ствавове..на погрешним чињеницама...

корупција је десет пута гора у ЕУ ...само што је на високом нивоу....

службеница узме златни ролекс...а не 10 КМ-ова или Рубљи...

сва друштва су корумпирана ....јер је довољан један службеник да све поквари....

шта мислиш о америчком,немачком или француском... имеријализму и хегемонизму?

Русија само као империја може да се одбрани....од западног зла...

п.с

и у Русији је пре нека врста комунистичког апарата ... него корупција....

где све иде по политичкој линији...

ах да.. опет као и ЕУ :)

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да али није увек био твој став...

Проблем је што брзо мењате ствавове..на погрешним чињеницама...

корупција је десет пута гора у ЕУ ...само што је на високом нивоу....

службеница узме златни ролекс...а не 10 КМ-ова или Рубљи...

сва друштва су корумпирана ....јер је довољан један службеник да све поквари....

шта мислиш о америчком,немачком или француском... имеријализму и хегемонизму?

Русија само као империја може да се одбрани....од западног зла...

п.с

и у Русији је пре нека врста комунистичког апарата ... него корупција....

где све иде по политичкој линији...

ах да.. опет као и ЕУ :)

Па човјек мијења мишљење. Данас располажем са толико и толико информација, и то формира моје мишљење, сутра ко зна какве ћу нове информације имати који ће ме разувијерити или увјерити у нешто, и то је сасвим нормалана ствар.

Мада не браним ЕУ, исто се тако противим евроатлантским као и евроазијским интеграцијама. Корупција не може бити 10 пута гора него у ЕУ. ЕУ је једна обична социјалистичка бирократска творевина, и за сад је некаква виртуелна држава, док онај реални менталитет и понашање друштва свака држава још увијек има као своје обиљежије разлитичо. У Скандниванији практично немаш корупције, у Енглеској и Њемачкој имаш мало, у Италији је има пуно итд...али Русија је далеко испод њих. Ако је одлучивање и вођење по политичкој партији, па то је као и код нас, то је онда чисти вид корупције, да не може бити гори јер то повлачи све.

Колико Русија може да каже да јој треба империјалистчки темељ да се одбрани од америчког зла, тако и САД исто може да каже да јој треба да с одбрани од руског зла. То је била хладноратовска политика...али не није тачно да Руси праве империју само зато да би се наводно бранили од САД. То је јефтина демагогија, исто као што американци продају јефтину демагогију да њихове војне акције имају за циљ заштиту САД од терорзима...не Руси хоће свој интерес и по томе се нимало не разликују од Американаца. Руси хоће утицај на шефове влада, да од тога имају користи за стратешке ресурсе и све исто као Американци, с тим да имају једну ноту више од Американца, а то је да су они ти који мисле да стварно знају шта треба понудити човјеку за добар живот, и у томе виде своју мисију поред војно-економских интереса.

Е сад моје је мишљење да источни народи углавном када имају империјалну моћ праве велику штету човјечанству. Византија је ту једино изузетак, мада ни Византија неким народима није била баш мајка. Руси су направили куршус са совјетском творевином. Ко зна шта би направили свијету да је СССР био једина глобална велесила.

О западњачким империјалним тежњама имам подјељено мишљење. Сматрам да је француски убједљиво најгори, јер французи су и као колонизатори били најгори владари, са највећим степеном робовласништва и искориштавња људи. Њемци кад су имали силу, показали су кроз Хитлера шта могу да ураде. Према томе од западних колонијални тежњи свакако бих ставио енглески и амерички као најбезазленије. Доста енглеских колонија данас је богато и по стицању независности, док су сви амерички савезиници добро стојеће земље. Наброј их просто...Турска, Катар, Емирати, С.АРабија, Хонг Конг, Ј.Кореја, Малезија, Сингапур ( и свака од њих задржава сопствени начин уређења у који се САД немјеша), чист примјер С.Арабија.

Русија можда може да се одбрани од САД као империја, али је питање какво ће зло направити другима када се осили. Е сад ако неко мисли да ће Русија цвећем обасипати све људе нека мисли, његово право, ја задржавам право да мислим да ће Русија нарочито инкорпорирајучћи Цркву као своју слушкињу направити зло, као што је и њихов претача И.Грозни чинио.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Доста енглеских колонија данас је богато и по стицању независности, док су сви амерички савезиници добро стојеће земље. Наброј их просто...Турска, Катар, Емирати, С.АРабија, Хонг Конг, Ј.Кореја, Малезија, Сингапур ( и свака од њих задржава сопствени начин уређења у који се САД немјеша), чист примјер С.Арабија.

Ko se nemesa, USA? U Tursku, Maleziju?

Ajde ti proveri svoje informacije ponovo. Saudijska Arabija je itekako pod uticajem USA. Ajde neka podignu cenu nafte pa ces videti kako nemaju uticaja.

Ora et labora

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јустинијане - конкретна вест је да је освештана руска подморница. Шта је ту спорно? Одакле ти право да судиш о томе да је освештана зато да би "оправдала имепријалистичке циљеве" Русије? Не мислиш ли, да ако, претпоставимо, грешиш у свом мишљењу, грешиш и према онима, који су то урадили чистог срца? Грешиш ли пред иконом? Да ли ти смета што је освештана? Зашто у то одмах мешаш политику, корупцију и остало? У овом сам видела радосни верски моменат, можда сам наивна. Уосталом, Руси су познати по томе што нпр. носе освештане иконе у своје свемирске станице; имају службе чак и у аутобусу ако треба, итд, итд...Нико овде не спори да Русија болује од корупције и осталих друшвених бољки. Сем тога, са твоје тачке гледишта, једино је проблематично да ли гази руска или америчка чизма, то су велике земље, шта ћемо...Али уплитати у то верски моменат, крајње је злонамерно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko se nemesa, USA? U Tursku, Maleziju?

Ajde ti proveri svoje informacije ponovo. Saudijska Arabija je itekako pod uticajem USA. Ajde neka podignu cenu nafte pa ces videti kako nemaju uticaja.

Не мјеша се. Нафта није питање на које сам мислио. Пре свега САД не краде нафту ни из једне земље са којима има савезништво. А сад за коју ће се цијену договорити Американци, то је ствар можда и више од стратешких односа, али свакако нафта није нешто са чиме се може играти и дизати цијене по неком свом ћеифу, као да је нафта сок.

А све остало, у шта се САД уплиће у конкретно наведеним државама? Јел С.Арабија шеријатска држава, јел у Малезији ислам представља владајући већину, јел Турска може са Курдима радити шта хоће, јел Ј.Кореји, Сингапуру, Хонг Конгу или Тајвану нешто фали у њиховој самосталности? Јел Америка краде ресурсима пребогату Аустралију. Ништа од тога нема.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јустинијане - конкретна вест је да је освештана руска подморница. Шта је ту спорно? Одакле ти право да судиш о томе да је освештана зато да би "оправдала имепријалистичке циљеве" Русије? Не мислиш ли, да ако, претпоставимо, грешиш у свом мишљењу, грешиш и према онима, који су то урадили чистог срца? Грешиш ли пред иконом? Да ли ти смета што је освештана? Зашто у то одмах мешаш политику, корупцију и остало? У овом сам видела радосни верски моменат, можда сам наивна. Уосталом, Руси су познати по томе што нпр. носе освештане иконе у своје свемирске станице; имају службе чак и у аутобусу ако треба, итд, итд...Нико овде не спори да Русија болује од корупције и осталих друшвених бољки. Сем тога, са твоје тачке гледишта, једино је проблематично да ли гази руска или америчка чизма, то су велике земље, шта ћемо...Али уплитати у то верски моменат, крајње је злонамерно.

Немам ништа против освештања.

Кад је Иван Грозни стварао руску империју, гдје год је сравнио непријатеље, градио је кремљ са црквом у средишту као симболом владавине тренутног освајача.

Русија има империјалне циљеве, и не само да се наводно брани од спољњих непријатеља. Кад једног дана руске подморнице буду почеле крстарити свјетским морима, имаће на себи и освештане цркве. А како Русија неће само крстарити да би наводно бранила земљу, него ће отворено ширити хегемонију која је у њеном интересу, онда ће и Црква на њој бити један симбол те кампање. Баш муслимани када у своје освајачке побједе петљају Алаха и његову вољу.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ево и детаљнијих вести

Фонд «Омофор» передал команде атомной подлодки «Александр Невский» походный храм

Сергиев Посад, 15 сентября

45940.p.jpgАтомная подводная лодка "Александр Невский"

В Троице-Сергиевой лавре освятили походный храм в честь святого благоверного князя Александра Невского. В этот же день Фонд «Омофор» торжественно передал воинский храм команде атомной подводной лодки «Александр Невский», сообщает ТК «Союз».

Фонд «Омофор» объединяет «ветеранов и инвалидов силовых структур, людей, которые всю жизнь служили Отечеству и продолжают служить в новом качестве – на поприще общественно-церковной деятельности», – сказал на освящении председатель попечительского совета Фонда генерал-майор А.В.Черкасов.

Храм в честь святого благоверного князя Александра Невского – шестой из переданных флоту Фондом «Омофор» походных храмов. Авианесущий крейсер ВМФ России «Адмирал флота Советского Союза Кузнецов», тяжелый атомный ракетный крейсер «Петр Великий», учебное парусное судно «Крузенштерн», флагман Черноморского флота ВМФ России гвардейский ракетный крейсер «Москва», подводная лодка «Георгий Победоносец» – все эти суда выходят в море с изготовленными фондом «Омофор» походными храмами на борту.

«В старой газете – «Московских ведомостях» за 1903 год – мы нашли статью, в которой рассказывалось о строительстве и передаче походных храмов на Тихоокеанский флот Великой княгиней Елизаветой Федоровной. Оттолкнувшись от этой идеи, мы и приступили к постройке», – рассказывает сегодня вице-президент Фонда «Омофор» Г.А. Салякин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немам ништа против освештања.

Кад је Иван Грозни стварао руску империју, гдје год је сравнио непријатеље, градио је кремљ са црквом у средишту као симболом владавине тренутног освајача.

Русија има империјалне циљеве, и не само да се наводно брани од спољњих непријатеља. Кад једног дана руске подморнице буду почеле крстарити свјетским морима, имаће на себи и освештане цркве. А како Русија неће само крстарити да би наводно бранила земљу, него ће отворено ширити хегемонију која је у њеном интересу, онда ће и Црква на њој бити један симбол те кампање. Баш муслимани када у своје освајачке побједе петљају Алаха и његову вољу.

А то ти се јавља предвиђање на основу...???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...