Jump to content

Проблематична житија или можда и није то баш тако....

Оцени ову тему


Препоручена порука

Spase sebe ili steče na isto mu dođe,zar ne

ne bih ja hipotetisao,jer čitava tema leži na nekim hipotezama

nije bitno mene ne tangira,

nego,

ovaj mir nije loša stvar,

cijena prava sitnica

Прелест, прелест може донети мир, али не и спасење. Замисли неког Сведока целог уљуљканог како је он у оних пар хиљада изабраних и како има загарантовано спасење...

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster... when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..." — Friedrich Wilhelm Nietzsche

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 238
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми



  • ‎"Hodite k meni svi koji ste umorni i natovareni, i ja ću vas odmoriti." - Matej 11:28

    cena... ne znam zašto ali stičem utisak da je u pitanju...gratis

  • Волим 1

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

upravo je poenta u tome što je želela da sačuva mir... meni to čak dodje i sebično jer je htela da sačuva mir a ne da se uhvati sa problemom u koštac moleći se Bogu... nije mir merilo svega nego Hristos

ovde se stalno provlači njena vera-molim one koji to potenciraju da mi kažu šta je to ona verovala kad se izbola u oči... šta se ovim postiže što nije moglo bez toga

nijesmo svi isti profesore,

neki razdaju svo imanje i toga se odreknu,

iako bogatstvo nije samo po sebi loše,

drugi se odreknu onoga za šta im ljudi kažu da im je najvrjednije,

samo da bi stekli taj početni mir u traganju za Hristom odnosno svojom vjerom

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима


  • ‎"Hodite k meni svi koji ste umorni i natovareni, i ja ću vas odmoriti." - Matej 11:28
    cena... ne znam zašto ali stičem utisak da je u pitanju...gratis

ako li te oko tvoje sablažnjava bolje ga iskopaj pa da bez oka uđeš u Carstvo,

ako li te ruka tovja itd....

a teško vama koji sablaznite ijednog od itd....

bitan je njen motiv,

a to je sticanje mira

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уосталом није хришћанство „нека тамо религија”, где је циљ да стекнеш неки „унутрашњи мир” и да се уљуљкаш у неки свет у својој глави и да уживаш тако у својој духовној стагнацији...тешко да неко ко себе види као грешника може бити миран (мада то не значи да не треба да буде тј. да тежи да буде бестрасан - једно је апатеја а друго апатија)...

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster... when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..." — Friedrich Wilhelm Nietzsche

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прелест, прелест може донети мир, али не и спасење. Замисли неког Сведока целог уљуљканог како је он у оних пар хиљада изабраних и како има загарантовано спасење...

Na osnovu čega tvrdiš da nijesi upravo ti sada u zabludi ?

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уосталом није хришћанство „нека тамо религија”, где је циљ да стекнеш неки „унутрашњи мир” и да се уљуљкаш у неки свет у својој глави и да уживаш тако у својој духовној стагнацији...тешко да неко ко себе види као грешника може бити миран (мада то не значи да не треба да буде тј. да тежи да буде бестрасан)...

A vi imate gotov recept za hrišćanstvo i spasenje duše?

Pa podijelite ga sa nama koji nemamo

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na osnovu čega tvrdiš da nijesi upravo ti sada u zabludi ?

Немојте ме „вући за тастатуру” да сада претурам по књигама и прекуцавам текстове... :)

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster... when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..." — Friedrich Wilhelm Nietzsche

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ovde se stalno provlači njena vera-molim one koji to potenciraju da mi kažu šta je to ona verovala kad se izbola u oči... šta se ovim postiže što nije moglo bez toga

Веровала је у ово http://www.svetosavl...zi&kt=0&mlId=39

Шта је могла а шта није могла незнам, нисам био у њеној кожи, можда је могла да тада падне у грех па да се после покаје, Христу би и њено покајање било мило, али није . А не мислим да је Христ презрео такву њену жртву, још мање исмевао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немој ме „вући за тастатуру” да сада претурам по књигама и прекуцавам текстове...

A time bi se dokazalo šta?

Ne treba meni ništa dokazati,ja nemam namjeru da se samokastriram ili tako nešto,

ali ni tuđa djela neću omalovažavati

svak ima svoj put pred Gospodom

I pokajani razbojnik je imao ispravnog puta 30 minuta pa je prvi ušao u raj

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A vi imate gotov recept za hrišćanstvo i spasenje duše?

Pa podijelite ga sa nama koji nemamo

Немам готов рецепт, али једно је сигурно самосакаћење није хришћански. Поновићу: екстреман подвиг је једно, а самосакаћење друго. Занимљиво је да је забрањено рукополагање људи који су се самокастрирали...

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster... when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..." — Friedrich Wilhelm Nietzsche

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zanimljivo,

a šta recimo sa svetim petrom koji je želio da ga razapnu naopačke jer nije dostojan raspeća kao Gospod

ovo ispade da je jedva dočekala da sebi iskopa oči

Apocrypha:Acts of Peter

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster... when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..." — Friedrich Wilhelm Nietzsche

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sveti Petar je već bio osudjen na raspeće,samo je zamolio da ga malo zarotiraju... nije skočio na krst ko Karl Luis...(ne znam šta mi je pa koristim ova poredjenja)

lol

šalu na stranu-njen čin nikako nije pravilo a verujem da je uprkos tome,mogla da bude spasena i na kraju krajeva,da stekne mir...

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...