Jump to content

Када голотиња престаје бити уметност а када почиње бити саблазан?

Оцени ову тему


Препоручена порука

оче, ја и нисам нигде написао да је плејбој уметност, већ сам се лепо дистанцирао од тога а плејбој сам обележио екстремом ради показног примера.

мора мало да се читају постови хронолошки и да се прати фабула радње ако ћемо да причамо о конкретним стварима.

што се тиче уметности, то се ТАЧНО зна шта јесте а шта није, а што се тиче уметничког утиска и осећаја за лепо, то јест философије естетике, можете погледати оне линкове у мом првом посту на врху претходне стране :)

кад смо се дотакли и АКТА, не порнографије, ево још једног линка који ће помоћи да се одвоје бабе од жаба.

http://sr.wikipedia....%D0%B2%D0%BE%29

и слажемо се сви да нико није имун на порнографију, јер је то својеврстан кич који има циљну групу са одређеним начином презентације.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нико није имун ни на ове актове, једино би био имун да их је сликао Пикасо. Нисам против умјетности, мада у данашње вријеме у односу на све остале сцене које нам сервира потрошачко друштво ово изгледа безазлено. "дефинисање граница уметности субјективан акт" ја имам обејктивно право на свој комад субјективности. Нисам рекао плејбој, него голотиња. Мој је став да је да ми се уопште не свиђа претјерана голотиња сервирана у јавности, на овај или онај начин, без обзира да ли је то учинио фотограф или један од најпознатијих свјетских сликара. Међутим то је мој став и никако не желим да тим ставом ускраћујм право да се неко диви неком од ових умјетничких дјела.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... ја и нисам нигде написао да је плејбој уметност, већ сам се лепо дистанцирао од тога а плејбој сам обележио екстремом ради показног примера.

мора мало да се читају постови хронолошки и да се прати фабула радње ако ћемо да причамо о конкретним стварима.

Фабула ( лат. fabula - прича ) је израз који се користи за сажето препричано књижевно дело, дакле прича а не "радња", мада је и при таквом грудвању терминима, и употребљено као пленазам, нетачно пошто "постовање" на форуму није, нит' ће икад бити, књижевно дело "ако ћемо да причамо о конкретним стварима", чиме бих се надовезао на ово "спамујеш" и "покушај кривљења тока теме" који су такође употребљени као плеоназам.

непотребно спамујеш тему својом важношћу и покушајем кривљења тока теме, обрати ми се на пп, па ћу ти објаснити.

Неозбиљни, к'о и "дозволио си ми да ти се обратим на пп". П,п далеко било, дођ' јуче... тј. кад будем био млађи, онда ћеш ме и морити шарлатанством, демагогијом и луфт-психологијом. И толико о велеважности и објашњавању.

Међутим, приметим по овоме што пишеш да си нешто и научио из линка који сам оставио, или се бар "дотичеш", али недовољно да ти се "одвоје бабе од жаба".

што се тиче уметности, то се ТАЧНО зна шта јесте а шта није, а што се тиче уметничког утиска и осећаја за лепо, то јест философије естетике, можете погледати оне линкове у мом првом посту на врху претходне стране :)

кад смо се дотакли и АКТА, не порнографије, ево још једног линка који ће помоћи да се одвоје бабе од жаба.

http://sr.wikipedia....%D0%B2%D0%BE%29

и слажемо се сви да нико није имун на порнографију, јер је то својеврстан кич који има циљну групу са одређеним начином презентације.

Зато ћу се потрудити да ти објасним "што се тиче уметности", и да би "ТАЧНО" знао "шта јесте а шта није", да термин Палеолитска уметност у коју спада и Вилендорфска венера, у "посту на врху претходне стране :)", само у себи садржи реч уметнос' а заправо означава материјалне остатке паганских обреда, и идоле.

зубе, ко је теби дрмао кавез? greengrin greengrin greengrin

сем тога, мешаш уметност са кичем и шундом, колико и уметнички доживљај са философијом естетике .mislise.

ево мало порнографије за тебе, Вилендорфска венера 301

VenusWillendorf.jpg

Прецизније, Вилендорфска венера је праисторијски идол плодности и материнства, и сигуран сам да је због тога ниси "обележио екстремом ради показног примера". По начину писања фигурира ти "уметничко дело", а заправо је само вештије израђен обредни предмет.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

теби ил опасно фали смисла за хумор или ти баш много није добро ... надам се да је само пролазног карактера snoozer_11

ај да покушам да излечим, пре него напредује до уназађења моторних и когнитивних функција: "фабула радње" је личносни израз једне неписмене особе исказан током огољених деведесетих на телевизији, па сам га употребио спрдње ради, кад си већ кренуо да кривиш тему у смеру егоцентрије своје личности и клеветање моје кад већ ниси имао штогод паметно и кохерентно сажети на теми а капирам да ти се нешто што сам написао посебно није свидело па ниси знао како да ми доакаш.

доакати, и то је глагол полуписмен и шаљиво употребљен, чисто да ти нацртам и тај део :)

са венеричном скулптурицом сам покушао да ти објасним колико акт нема везе са порнографијом, ал видим да си превелики буквалиста да би уопште могао да се неко и нашали са тобом, понајмање нешто и смислено да ти објасни.

искрено, чуди ме да си толико ограничен у схватању неких ствари с обзиром на то да си уметнички обдарен, да не кажем талантован.

ал ваљда неки квази-морал, лична нетрпељивост или тако нека дисфункција утиче на оно што ваља, па целокупно даје кваран и крив утисак.

извињавам се остатку аудиторијума што сам злоупотребио теми спамовањем овом личном преписком ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

извињавам се остатку аудиторијума што сам злоупотребио теми спамовањем овом личном преписком ...

Na kraju te lične prepiske i postanu najčitanije i ljudi ostanu na poruci da bi videli šta sagovornici imaju da kažu jedno drugom, i očekuju sa pravom lomljavu tastatura i igru živaca...

a tema? ma ko je ...

I da.. Auditorijum se pre svega odnosi na posetitelje teatra i bioskopa, kao i raznih koncerata... Kada se radi o forumašima, primenjeniji je izraz "čitateljstvo".

Prevedeno...

"Neka prosti ostatak uzvišenog čitateljstvujuščeg sovjeta ovog foruma.....

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

не, баш аудиторијум, пошто нисам још нашао неког ко укапира написано а да му не даје неки фамилијарни или негативни тон или интонацију у својој глави.

ум ипак ради на асоцијације, неком на социјализацију, неком на асоцијализацију ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ајооо... мој Милане крушко из Боцване, опрости што морам да цитирам самог себе не бих ли ти скренуо пажњу на...

Милане, опет губиш концентрацију?

6r2drr.gif6r2drr.gif6r2drr.gif

К'о куче у лифту, што би се 'но казло. Сем тога, убудуће избегавај констатације у форми питања ако мислиш да те озбиљно схватим након оволиког шарлатанисања.

Неозбиљни, к'о и "дозволио си ми да ти се обратим на пп". П,п далеко било, дођ' јуче... тј. кад будем био млађи, онда ћеш ме и морити шарлатанством, демагогијом и луфт-психологијом. И толико о велеважности и објашњавању.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Све док тамни темељ наше природе, суморан у свеобухватном егоизму, луд у нагону да тај егоизам преточи у реалност, да изједе све и да дефинише све самим собом, док год је темељ очигледан, док год тај првородни грех постоји у нама, ми немамо посла овде и немамо логичан одговор на наше постојање. Замислите групу људи који су сви слепи, глуви и помало луди и изненада неко из гомиле запита: "Шта нам је чинити?"... Једини могући одговор је, "Потражите лека". Док не будете излечени, не постоји ништа што можете учинити. А пошто ви не верујете да сте болесни, не можете бити излечени... "

Владимир Соловјев

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...