Jump to content

Razvedeni sveštenik..

Оцени ову тему


Препоручена порука

Јахране/друже то ти све зависи од епархије до епархије....

1.

....код неких Епископа то није никакав проблем  могу одма да се ожене поново има примера (свештеника, ђакона)...

 

2.

....код других епископа такве мученике одма врбују их да иду у манастир...кажу, владика каже попу оче то је Божији промисао што те жена оставила, ништа се случајно не дешава...ништа се не секирај, не брини....ти си рођен за манастира.... и одам иду аранжмани првим летом у тај и тај неки манастир.... и ето то ти је то....

.....могао бих још много штошта да напишем.....али нема потреба кад је све добро све лепо, све идеално, перфектно....све функционише као швајцарски сат....ту смо већ негде у предсобљима раја (управо прочитах један текст на интернету па ово на крају што написах надовезујем на то......

...дакле све зависи како је судбина била милостива према тим кукавцима свештницима... тј. зависи код којег су Господина Епископа...

P.S.

Пошто је ово сад многобожачка Нова година....да се уздржим од чехститки.... него да сте сви ви мени живи, здрави и радосни....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Познат ми је случај у једној епархији - жена је била образована, неки мастер (фломастер, убише се од мастера данас болоњских), хтела каријеру, а владика није дао попадијама да раде. Пукао је брак. Развела се, са колегом са после (!!!) добила дете. Није ли мало индикативно - хтела каријеру у упала у кревет другом са посла? Није валда то "промисао", или?

Сад да ли би било боље да није радила а у срцу остала горчина не знам. Питање је: зар није знао поп пре женидбе и рукоположења какво је стање у епархији? Ако си попадија имаш валда и неке обавезе. Не кривим ја њу за развод, али постајеш попадији у епархији у којој се знају правила која је епископ успоставио - дакле "или се кслони, или се приклони". Друга је ствар сама проблематика која су овлештења епископа и да ли су она исправна.

Како год....сви смо ми вајни хришћани неки, али хоћемо да терамо по своме. "Молимо се 'нека буде воља Твоја', а на сваком ћошкку спроводимо своју вољу....па то и јесте подвиг, имати смирења и сломити своју вољу, радити нешто што не желимо, и то што не желимо "преобразити" у нешто што желимо ради виших циљева.

ЧАК ако и послушамо, није довољно, треба то прихватити у срцу. Оно што Павле каже да ако нам је дато да робујемо, чинимо то као да Христу служимо....сад кроз то се види колико је амбициозна жена спремна за улогу попадије. Искрено, свака жена, ако има децу, мужа, да су нормална времена, и боље јој је и лакше код куће да дом и породицу уређује. Али то су разбили капиталисти и феминисти.

Ја бих пристао да будем са децом, перем, кувам и друго врло радо, уместо да служим и робијем капитализу за цркавицу у овом ропству. Седиш кући, имаш све, проводиш време са децом и благодариш Богу за мир, за хлеб насушни. Но јок, треба гладан да будеш да би благодарио за хлеб, треба трагедија да би био задовољан у малом. Незаситост свуда.

ПС

Лично сам за то да се поповима омогући други брак - по оној Павловом да ако удовица/удовац не може да се суздржи да се жени/удаје поново. Наш Владика Николај се залагао за други брак попова. Али Црква није кадра да се договори ни око чега, улази у веће расколе - нарвано, ондје где нема правила и поредка, настаје беспоредак и самовоља...од поадија до епископа. И имамо опши мали хаос. Шта ће поп, има децу умре млада жена, или га остави? Брак је много омаловажен, некако се то гледа као да си неки грех учинио, упао у слабост ако ниси калуђер. А видимо до шта католици доведоше целибат...у браку се остварује заједница и огледају слабост.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

О. Воја Билбија је причао на неком гостовању да га је жена оставила и послушао је савет духовника (о. Стефан са Каруље, сахрањен у Сланцима) да се не жени поново. Живи у свету као монах добар део живота.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 1.1.2023. at 10:53, uomo del Ve.Te. рече

Јахране/друже то ти све зависи од епархије до епархије....

1.

....код неких Епископа то није никакав проблем  могу одма да се ожене поново има примера (свештеника, ђакона)...

 

2.

....код других епископа такве мученике одма врбују их да иду у манастир...кажу, владика каже попу оче то је Божији промисао што те жена оставила, ништа се случајно не дешава...ништа се не секирај, не брини....ти си рођен за манастира.... и одам иду аранжмани првим летом у тај и тај неки манастир.... и ето то ти је то....

.....могао бих још много штошта да напишем.....али нема потреба кад је све добро све лепо, све идеално, перфектно....све функционише као швајцарски сат....ту смо већ негде у предсобљима раја (управо прочитах један текст на интернету па ово на крају што написах надовезујем на то......

...дакле све зависи како је судбина била милостива према тим кукавцима свештницима... тј. зависи код којег су Господина Епископа...

P.S.

Пошто је ово сад многобожачка Нова година....да се уздржим од чехститки.... него да сте сви ви мени живи, здрави и радосни....

Mislim da ti je odgovor veoma plitak..Lp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...