Jump to content

Свакодневне молитве

Оцени ову тему


Препоручена порука

МОЛИТВА КОЈА СЕ ЧИТА НА ПОЧЕТКУ ДАНА ЗА ЗАШТИТУ ОД ЂАВОЛА

Теби, Богу и Творцу моме, у Тројици Светој прослављеном Оцу и Сину, и Светом Духу, клањам се и предајем душу и тело моје и молим се: Ти ме благослови, Ти ме помилуј, и од сваког овоземаљског, ђаволског и телесног зла избави. И дај ми да у миру, без греха проживим овај дан, у Славу Твоју, а на спасење душе моје. Амин.

Извор

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

МОЛИТВА ГОСПОДУ ЗА ОПРОШТАЈ, ЗАСТУПНИШТВО И ПОМОЋ

У руку Твог превеликог милосрђа, о Боже мој, предајем душу и тело моје, осећања и речи, савете и мисли моје, дела моја и сва кретања моје душе и тела. Мој почетак и крај, веру и живот мој, ток и крај живота мојега, дан и час издисања мог, престављење моје, упокојење душе и тела мога. Ти, о Свемилостиви Боже, чију Благост и Незлобивост не могу да превазиђу ни сви греси света, прими мене, од свих људи најгрешнијег, у руку заштите Твоје и избави од сваког зла, очисти многобројна безакоња моја, подај исправљење злом и окајаном мојему живљењу и избављај ме од будућих тешких грехова, како ничим не бих повредио Твоје човекољубље. Њиме покривај моју немоћ од бесова, страсти и злих људи. Непријатељима видљивим и невидљивим запрети, руководећи ме путем спасења, доведи ме к Теби, пристаништу мојем и завршетку жеља мојих. Дај ми кончину хришћанску, мирну, сачувај ме од духова злобе, и на Страшном Твом Суду, буди милостив рабу Твојем и присаједини ме са десне стране заједно са Твојим благословеним овцама, да заједно с њима славим Тебе, Творца мога, у векове. Амин.

Извор

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

МОЛИТВА ЗА СВЕТУ ЉУБАВ

    Господе Исусе Христе, Боже наш, који си нову заповјест дао Својим ученицима да љубе једни друге, прими ову молитву и Духом Твојим Светим обнови у нама љубав према Теби и нашим ближњима и ту љубав учврсти у срцима нашим, да том љубављу, извршујући заповјести Твоје, не тражимо на овој земљи угодности себи, него да тежимо слави Твојој и напретку и спасењу наших ближњих. Молимо Ти се Господе Боже наш, да благодаћуТвога Пресветога Духа уселиш и укорјениш у нама нову заповјест Твога Новога Завјета: да љубимо један другога и да себи не угађамо, него да свагда мислимо и чинимо оно што је на славу Твоју и на добро наших ближњих. Молимо Ти се Човјекољубиви Господе, да у душама и срцима нашим побудиш чисту и нелицемјерну љубав према Теби и браћи нашој. Јер ко мисли да може љубити Тебе, а мрзи брата свога, лажљивац је и по мраку ходи. Стога нам Ти Господе, Изворе и Даваоче праве љубави, даруј да искрено и истинито волимо све људе Твоје, не само браћу и пријатеље наше него и саме непријатеље наше, по свеистинитој заповјести Твојој и да добро чинимо и онима који нас мрзе и прогоне и да се старамо о њиховом спасењу. Јер си Ти Бог љубави и доброте и човјекољубља, и Теби славу узносимо: Оцу, вјечном Извору богољубља и човјекољубља, и Сину Твоме Љубљеноме, Који је из љубави према свијету дошао у свијет да спаси човјека, и Духу Твоме, Надахнитељу Свете љубави, сада и увијек и у вјекове вјекова. Амин.

Извор: Православни Молитвослов за сваки дан и сваку потребу 2011

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Толико од мене што се тиче Јутарњих молитава, биће ми задовољство  да уколико нађете још неку од ових молитава јутарњих поставите овдје. За лакше проналажење молитава посјетите тему:

САДРЖАЈ МОЛИТВЕНИКА

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

МОЛИТВА ЗА ОТВОРЕЊЕ УМА

Господе Исусе Христе, учитељу мудрост, молим Ти се, отвори очи срца мога, да бих слушао реч Твоју и разумео је, и творио свету вољу Твоју која јеу њој откривена нама грешним и безумним људима. Господе Боже Спаситељу мој, пошто си дошао на земљу да тражиш и спасеш пропале, не скривај од мене заповести Своје, јер и ја пропадам у тами незнања закона Твога: него отвори очи ума мога да бих разумео чудеса учења Твога, и кажи ми непознатости и тајне премудрости Твоје. У Тебе се уздам, Боже мој, да Ти светлошћу знања Свога просветлиш ум мој и разум, да бих не само читао написано него га и вршио. Молим Ти се, и са сузама припадајући вапијем Ти: Господе, просветли ме, научи ме, уразуми ме, да свету реч Твоју и Житија Светитеља Твојих читам не на грех, наго на обновљење и просветљење, на освећење и спасење душе своје, и на наслеђе вечнога живота. Амин.

Извор

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

МОЛИТВА СВЕТОГ ФИЛАРЕТА, МИТРОПОЛИТА МОСКОВСКОГ И ЧУДОТВОРЦА

Господе, не знам шта да молим од тебе, Ти једини знаш шта је мени потребно. Ти љубиш мене више него што ја умем љубити себе. Оче, дај слузи Твом оно што ја сам искати не умем. Не усуђујем се искати ни крст, ни утеху, само стојим пред Тобом: срце је моје отворено Теби. Ти видиш потребе, које ја не знам: види и поступи са мном по милости Својој. Порази и исцели, обори и подигни ме; ништаван сам и нем пред светом вољом Твојом и недокучивим за мене судовима Твојим. Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Извор

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

МОЛИТВА СВЕТОГ ЈОВАНА КРОНШТАТСКОГ

Господе име ти је љубав, не одбаци ме заблуделог, Господе име ти је сила, оснажи ме јер изнемогавам и падам. Господе име ти је светлост, просветли душу моју помрачену животним страстима, Господе име ти је мир, умити пометену душу моју, Господе име ти је милост, не престани да ме милујеш.

Извор

  • Волим 1

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

МОЛИТВА ПОКАЈНИКА СВЕТОГ СИМЕОНА НОВОГ БОГОСЛОВА

ГОСПОДЕ, Ти све видиш, и нема ничега што Ти не би видео. Ја, иако сам дело руку Твојих ипак нисам чинио дела по заповестима Твојим, него сам по великом безумљу свом чинио свако зло, не помишљајући да си Ти, Творац мој и Бог, колико добар толико и правосудан. А сада, сетивши се тога, мене спопада страх, и ја не знам шта да чиним. Осећам осуду Твоју, и не налазим речи оправдања у устима својим. Немам никакве врлине и нисам учинио никакво дело покајања, које би заслуживало да ми се због њега опрости макар једна празна реч уста мојих. Осим тога, и онај који има све врлине и чини сваковрсна добра дела, чини то као слуга и дужник; у свему томе он неће наћи откуп за Грех свој: ту једино милост Твоја притиче. Грех је смрт, и ко од оних који су кроз њега умрли може васкрснути сам себе? Ваистину нико. Једини си Ти умро и васкрсао, зато што греха ниси учинио и превара се не нађе у устима Твојим. И ето, Господе Сведржитељу, починивши много злих дела, ја се кајем. Али само покајање немоћно је да ме оправда. Покајање је познање грехова својих, а скида их милост Твоја. Ти видиш, Сведржитељу Господе, да ја сада ништа немам осим тела; но за мене нема никакве користи од тога што сам оставио свако богатство. Ја сам сав - једна рана; у мени није остало никакве наде на спасење, и пакао је готов да ме прогута живог. Ти ме једини можеш спасти и излечити патње срца мога. Рука Твоја може све; она досеже до самих дубина бездана, и све бива по мигу Твоме. Не усуђујем се говорити: помилуј ме, Господе! Јер сам недостојан милости Твоје, као онај који с правом заслужује сваку муку. А Ти, Господе, знаш све, и како зна Човекољубље Твоје поступи са мном, недостојним и самог живота.Да буде света воља Твоја у свему. Амин.

Извор

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

МОЛИТВА У СВАКО ДОБА

Христе Боже, Коме се у свако време и свакога часа клањају и Кога славе и на Небу и на земљи, Дуготрпељиви, Многомилостиви, Многосажаљиви, Који праведнике љубиш, а грешнике милујеш и све зовеш спасењу обећањем будућих добара, Ти Господе, у овај час прими и наше молитве и управи живот наш заповестима Твојим душе наше освети, тела очисти, расуђивања исправи, мисли избистри и избави нас од сваке жалости, зла и бола. Огради нас Светим Твојим Ангелима, да њиховим мноштвом чувании вођени стигнемо до јединства вере и познања неприступне Твоје Славе, јер Си благословен у веке векова. Амин.

Извор

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

МОЛИТВА ПРОТИВ РУЖНИХ ПОМИСЛИ

Владаре Господе Боже мој, у Твојим је рукама живот мој, заштити ме по милости својој, и не допусти да пропаднем са безакоњима својим, нити да идем за вољом тела које похотом војује против духа. Твоје сам створење; не презри дело руку својих, Немој се одвратити од мене; сажали се, а не понизи. Слаб сам, немој ме презрети, Господе, јер Теби прибегох заштитинику своме Богу: исцели душу моју, јер сагреших Теби, спаси ме ради милости Твоје, јер сам Ти одан од младости своје; нека се постиде они што траже да ме одгурну од Тебе помоћу нечистих дела, ружних помисли, некорисних сећања; удаљи од мене сваку нечистоту, свако зло, јер си Ти једини бесмртан, у свему беспримерно моћан, и свима дајеш силу за борбу против ђавола и његових војски. Јер Теби приличи свака слава, част и поклоњење, Оцу и Сину и Светоме Духу, сада и увек и у векове векова. Амин.

Извор

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ВЕЧЕРЊА МОЛИТВА

ПРЕД ПОЧЕТАК ОВЕ НОЋИ

ТЕБИ БОЖЕ ДИЖЕМ ОЧИ

И ДАЈЕМ ТИ ХВАЛЕ СВОЈЕ

ЗА ПРИМЉЕНЕ ДАРЕ ТВОЈЕ.

ПО СВОЈОЈ МИ ТИ МИЛОСТИ

СВЕ ПОГРЕШКЕ МОЈЕ ПРОСТИ

СВИМ СЕ СРЦЕМ ЗА ЊИХ КАЈЕМ

ЊИХ СЕ ЧУВАТ ОБЕЋАЈЕМ.

ЖЕЛИМ ТВОЈЕ ДЕТЕ БИТИ

НЕК МЕ ТВОЈА РУКА ШТИТИ.

АНЂЕЛА МИ ПОШЉИ СВОГА

ДА МЕ ЧУВА ЗА СНА МОГА

ДА МИ ДАДЕ МИРНО СПАТИ

ДАНУ ЗДРАВЉУ ДОЧЕКАТИ.

ЛАКУ НОЋ БОЖЕ МОЈ

УВЕК ЖЕЛИМ БИТИ ТВОЈ.

Ђорђе Вујић

Вера, слога и поштење – српско су спасење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ЈУТАРЊА МОЛИТВА

НОЋНА ТАМА ЕВО ПРОЂЕ

И НОВИ НАМ ДАНАК ДОЂЕ.

ХВАЛА ТЕБИ БОЖЕ МИЛИ

ЗА ОВАЈ НАМ ДАНАК БЕЛИ.

ТИ МЕ БОЖЕ ДАНАС ВОДИ

И ОД ЗЛА МЕ ОСЛОБОДИ

И ПОМОЋ МИ ДАРУЈ СВОЈУ

ДА ИЗВРШИМ ВОЉУ ТВОЈУ.

ХВАЉЕН БУДИ БОЖЕ МОЈ

ПРИМИ МОЈЕ СРДАШЦЕ.

БЛАГОСЛОВ МИ ЈУТРОС ДАЈ

СВАКОГ ЗЛА МЕ ОЧУВАЈ.

ОТВОРИ МИ БОЖЕ ОЧИ

ЗА СВЕ ДАНЕ И СВЕ НОЋИ.

Написао: Ђорђе Вујић, Сарајево

Вера, слога и поштење – српско су спасење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

.hvala. :drugarstvo:

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:drugarstvo: .hvala. 0110_hahaha

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...