Jump to content

Оправданост смртне казне и евентуално увођење исте у вашу државу???

Оцени ову тему


Да ли бисте подржали увођење смтрне казне у вашу земљу?  

83 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли бисте подржали увођење смтрне казне у вашу земљу?

    • Да
      15
    • Не
      52
    • Већ постоји
      3
    • Никако
      12


Препоручена порука

  • Одговори 417
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Obzirom da sada čitam u novinama kako neko ubije svoju majku i počini silna krivična dela,bude osuđen na 4 godine zatvora i čim izađe opet ubije i siluje itd...

Ubica moje drugarice,ubio je zverski,80 uboda nožem i skalpirana je , dobio je 4 godine zatvora i sudinica mu je rekla :"Sad da se popraviš", BOLESNO!

Videćemo da li će i on kao i njegovi predhodnici da ponovo ubije kad bude izašao.

Razmišljao sam ,kada izbije rat primoran si da se braniš i ideš u rat da ubijaš...

Obzirom da smo kao društvo apsolutno nesposobni da izađemo na kraj i nađemo neko rešenje za ove monstrume ,smatram da smo primorani da zaštitimo društvo .Lakše mi je da jedan monstrum bude ubijen nego da on,kada izađe na slobodu ,siluje i ubija nevine ljude.

Da Karađorđe nije skidao glavu i za najmanju sitnicu i na taj nači uspostavio disciplinu,nikada se ne bi ni oslodili Turaka.

Ocigledno je - cim nam se pusti slobodnije, cim nemamo mocnog gazdu crvste ruke, propadamo u najgore i najdublje ambise.

Da je narod normalniji, pa covek i da razmisli, ovako - sto strozije kazne, to bolje, to veca sansa da se konacno uspostavi neki red u ovom drustvu...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedino što ne treba raditi a to je ono što se danas radio,osuđivati ih na 4 godine zatvora...

Ej, ne verujem ovo sto citam, jesi bre siguran da je tacno?!

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čovek koji je monstruozni ubio kuvaricu Svetlanu Zorić u dečijem selu u Sremskoj Kamenici je dobio 4 godine zatvora.

Sunce ti poljubim zarko!

Jos se cudimo sto nas jase kako ko stigne, a gazimo pravdu i Boga svaki minut!

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Здраворазумски, паметан цивилизован човек би вероватно требало да је против смртне казне.

Међутим, дешавају се (у цивилизованом свету?) такви монструозни злочини, над децом рецимо, да човек помисли како би смртна казна била једина адекватна.

  • Волим 1

"Smatraj svaki dan kao jedan ceo, otpočet i završen život. Odživi ga kao celinu, a ne kao deo. Nek se svaki tvoj dan odroni od tebe kao ceo jedan čovek s kojim ćeš želeti da se opet sastaneš kao s prijateljem, i da ga bez stida pokažeš vasioni." - Sveti Vladika Nikolaj Srpski

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedino što ne treba raditi a to je ono što se danas radio,osuđivati ih na 4 godine zatvora...

Tu se svakako slazemo... ali to su specificni problemi naseg pravosudja...

i da imamo smrtnu kaznu, taj tip bi dobio 4 godine...

protiv takvih stvari se treba boriti... tu mediji najvise zakazuju... da sam novinar, "cerecio" bih svakodnevno te sudije sto kaznjavaju tim smesnim kaznama...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tu se svakako slazemo... ali to su specificni problemi naseg pravosudja...

i da imamo smrtnu kaznu, taj tip bi dobio 4 godine...

protiv takvih stvari se treba boriti... tu mediji najvise zakazuju... da sam novinar, "cerecio" bih svakodnevno te sudije sto kaznjavaju tim smesnim kaznama...

И то треба да има својих граница. Не могу медији да пресуђују и да врше оволики утицај као што врше данас.

Са друге стране, ако радиш у правосуђу, онда сигурно и знаш колики је проблем то што је ово већ трећа реформа (трећи реизбор), додуше најдрастичнија, од 2000. И када немаш сталност, онда ћеш тешко да имаш и квалитет.

Ја свакодневно доживљавам да ми на првом степену одбијају захтеве који су апсолутно засновани на закону, јер је Виши суд заузео "став" који је скроз супротан закону, а у нижим судовима влада страх од тога да им се укине пресуда.

Е, замисли сад да тај што убије има пријатеља у вишем суду. Или да судија вишег суда воли да се дружи са парама тог убице, на пример.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И то треба да има својих граница. Не могу медији да пресуђују и да врше оволики утицај као што врше данас.

Ne moraju da "presudjuju"... samo da vise pisu o presudama... presude su i onako javne...

Са друге стране, ако радиш у правосуђу, онда сигурно и знаш колики је проблем то што је ово већ трећа реформа (трећи реизбор), додуше најдрастичнија, од 2000. И када немаш сталност, онда ћеш тешко да имаш и квалитет.

Radim ali nisam narocito primetio da reforme umanjuju kvalitet... niti da ih brine nestalnost... naprotiv...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам где си ти, у Крагујевцу је катастрофа. Сви стално ослушкују шта ће да каже виши или апелациони. Више прате судску праксу него законе. Посебно је сада катастрофа са овим новим извршним, где више и немаш коме да се жалиш, јер ти о жалби одлучује веће истог суда. Отпуштене су неке судије које су фино радиле, а примљени су многи по ко зна каквим линијама који везе са правом немају, нити желе да науче. Притвори се деле као конфете. Један је случај чувен, где се један од тужилаца жалио на пресуду од четрдесет година, јер "дело није довољно строго окарактерисано".

И онда није уопште невероватно када се десе тако неке ствари да пусте из притвора лика који је убио три девојке или да као у оном примеру горе осуде на четири године умишљајног убицу.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам где си ти, у Крагујевцу је катастрофа.

U Beogradu... ali ne radim krivicu... osim par laksih stvari (klevete i neke gluposti u vezi sa privredom)...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Корупција је велики непријатељ правде.

Кад мало боље размислим, можда је доживотна робија ипак врхунска Казна. Да човек живи са оним што је урадио лишен слободе, и са сазнањем да се то никад неће променити (да нема могућности помиловања).

Да додам да би требало да буде лишен и комфора. Да ћелије не буду као хотелске собе (борци за људска права чуда направише...).

"Smatraj svaki dan kao jedan ceo, otpočet i završen život. Odživi ga kao celinu, a ne kao deo. Nek se svaki tvoj dan odroni od tebe kao ceo jedan čovek s kojim ćeš želeti da se opet sastaneš kao s prijateljem, i da ga bez stida pokažeš vasioni." - Sveti Vladika Nikolaj Srpski

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ова прва реченица из горњег пост-а је требало да буде одговор на један од претходних.. :wacko:

"Smatraj svaki dan kao jedan ceo, otpočet i završen život. Odživi ga kao celinu, a ne kao deo. Nek se svaki tvoj dan odroni od tebe kao ceo jedan čovek s kojim ćeš želeti da se opet sastaneš kao s prijateljem, i da ga bez stida pokažeš vasioni." - Sveti Vladika Nikolaj Srpski

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 8 months later...

Komšija silovao devojčicu od 13 godina

R. Š. | 17. 11. 2012. - 06:31h | Foto: RAS | Komentara: 159

Radovan M. (61) iz Bašaida kod Kikinde uhapšen je pod sumnjom da je silovao trinaestogodišnju devojčicu iz komšiluka.

289165_majka-silovane-devojcice_f.jpg?ver=1353098795

Majka silovane devojčice

Sumnja se da je Radovan M. od novembra 2011. do oktobra ove godine, koristeći prijateljstvo sa devojčicom i njenom majkom I. J., u više navrata u svojoj kući, kada bi ostali sami, devojčici prvo prikazivao pornografske filmove, zatim je dodirivao i na kraju silovao.

Devojčica je dobro poznavala 48 godina starijeg muškarca. Žive u neposrednom komšiluku, a sa majkom je dolazila da bi kod njega radila poljske poslove, jer je osumnjičeni od zimus, posle smrti žene, živeo sam.

Majka silovane devojčice I. J. potvrđuje da su ona i devojčica kod Radovana radile poljske poslove i da se on zaštitnički ponašao prema njima, posebno prema detetu.

- Nisam ništa sumnjala, dok nisam saznala da se drugarici požalila da ju je Radovan pre mesec i po dana silovao. Od prošle godine ju je prisiljavao da u njegovoj kući gledaju porno-filmove, a onda je pre mesec i po silovao na krevetu u kuhinji. Vodila sam je kod ginekologa i lekar je to potvrdio - tvrdi I. J., koja je bez posla, a obe žive od penzije pokojnog supruga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...