Jump to content

Свештенику Зорану Грујићу, бившем секретару ЕРП, одузета имовина

Оцени ову тему


Препоручена порука

SUDSKO veće Višeg suda u Zvečanu, kojim je predsedavao predsednik suda Nikola Kabašić, odlučilo je da od sveštenika Srpske pravoslavne crkve Zorana Grujića, bivšeg sekretara Eparhije raško-prizrenske, trajno oduzme imovinu.

Viši javni tužilac Milan Bigović rekao je u sredu novinarima da je „od Zorana Grujića i njegove dece oduzeto pet stanova u ulici Bogoljuba Čupića u Beogradu ukupne površine 234 m2, poslovni prostor u Ruzveltovoj ulici površine 249 m2 i kuća sa pomoćnim objektom u Prolom banji površine 135 m2 čija ukupna tržišna vrednost oduzete imovine iznosi preko milion evra.

- Svu imovinu Grujić je stekao u periodu od 1991. do 2002. godine kada je radio kao sekretar Eparhije raško-prizrenske. Imovina je stečena njegovim kriminalnim delovanjem u tom periodu - smatra viši javni tužilac.

On dodaje da je zbog tih krivičnih dela Grujić ranije osuđen na tri godine zatvora i da kaznu izdržava u Padinskoj skeli.

http://vecernjenovosti.info/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:338751-Bivsem-svesteniku-oduzeto-pet-stanova

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hahahahaha kakav si ti demagog, za medalju i to zlatnu.Prsis se ovde sa ovom presudom sa jasnom namerom da zavedes neupucene i zamutis,inace veoma mutnu vodu oko mon.Artemija i njegovih trabanata.Medjutim,ima nas ovde koji znamo ponesto o svemu tome tako da ti je jalov posao,mada koliko si drzak i bezobrazan mozda i upali kod onih koji se kolebaju videvsi stanje u Crkvi.O.Zoran je radio po nalozima tadasnjeg vl.Artemija i zavrsavao sve poslove vezane za novac i nekretnine na teritoriji ERP u koje "cisti" nije hteo da stavlja nos i da kontrolise rad sekretara,da se "ne prlja njegova dusa",ali svestenikova naravno moze....O pastirskoj brizi za dusu svog sekretara da i ne govorim....Dakle,dok god donosi pare za sve potrebe koje je eparhija imala i omogucava sprovodjenje u delo svih planova koje je Artemije imao nije bilo frke i nikakvih potpitanja odakle pare stizu i kuda idu,samo nek voz ide i prolazi kroz stanice...Naravno,pogadjate,onaj koji se pravio da ne zna sve je znao,ali sa malim izuzetkom,imovine koju je Zoran za sebe u medjuvremenu stvorio...Neoprostiv greh za nadaleko cuvenog cistunca Artemija.Kad je presipao iz supljeg u prazno,za Artemija i kliku,onda je valjao i nisu mu se postavljala podpitanja,ali,kada je dosla nadaleko cuvena osoba koja voli da seta pudlicu i "otvorila mu oci" on je uz veliko zgrazavanje "predao Zorana pravdi"....hahahahahahaha...Da bi svi troje mogli na miru i za svoj gros da rade to isto...Artemije,Simeon i naravno ,opet pogadjate,pudlica.Kakav ljubavni trougao....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хахаха... И сви ће да поверују у ову твоју недемагошку причу, за коју од почетка до краја имаш доказе. А суд, замисли, ништа од тих чињеница, које су по теби несумњива истина, није утврдио, и није осудио ни Артемија ни Симеона, него само Зорана. Да је то што причаш тачно, сигурно би се суд и тиме бавио и били би и за то пронађени докази.

А кад све знаш, вероватно знаш и како је могуће да он, поред овакве пресуде, није рашчињен (одн. рашчинио га је Артемије, а "виша инстанца" ту одлуку поништила) него је и даље свештеник? И, по неким причама, ноћива у Падинској Скели, а преко дана  служи у Београду.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хахаха... И сви ће да поверују у ову твоју недемагошку причу, за коју од почетка до краја имаш доказе. А суд, замисли, ништа од тих чињеница, које су по теби несумњива истина, није утврдио, и није осудио ни Артемија ни Симеона, него само Зорана. Да је то што причаш тачно, сигурно би се суд и тиме бавио и били би и за то пронађени докази.

А кад све знаш, вероватно знаш и како је могуће да он, поред овакве пресуде, није рашчињен (одн. рашчинио га је Артемије, а "виша инстанца" ту одлуку поништила) него је и даље свештеник? И, по неким причама, ноћива у Падинској Скели, а преко дана  служи у Београду.

Ma,neka Rodjo ,ima Onaj koji sve gleda i On ce znati kako sa svim sivim eminencijama da postupi,a ja necu ovde izigravati drvenog advokata Zoranu.Sta je uradio treba i mora da odgovara i to ja ne sporim,ni jednog trena.Ali,svi su bili upleteni u isto kolo, kao sto vec rekoh i svasta se tu desavalo,pa kad je dogorelo do nokata trebalo je naci krivca i to je ovog puta bio Zoran ,a kasnije Srdjan, koji se na vreme izvukao da ga ne prljaju svojim nepodobstinama i nije davao pecat drugima kao sto je radio njegov predhodnik....Polako,sve ce se saznati...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро, ову опширну експликацију о свему и свачему ћу схватити као твој одговор: "Не знам како је могуће да је и даље свештеник". И: "Не знам како суд није утврдио чињенице за које тврдим да су истините".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li je to Zoran Grujić koga je vladika Atanasije rehabilitovao?

mislim da jeste

I rekao je javno zasto je bio za njegovu rehabilitaciju.Nije hteo da dopusti da se kola slome na jednom srafu,a masinerija,iz koje potice taj isti sraf, koja jede sve pred sobom u ERP da prodje kao pas kroz rosu.Takodje,je dodao,ako ima nesto kriminogeno neka covek odgovara i mirna Backa.Naravno,videli smo,masinerija nije "nista kriva",al je zato Zoran sve to sam zamesio,sa sve blagoslovom nadleznog ,tadasnjeg episkopa...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li je to Zoran Grujić koga je vladika Atanasije rehabilitovao?

mislim da jeste

I rekao je javno zasto je bio za njegovu rehabilitaciju.Nije hteo da dopusti da se kola slome na jednom srafu,a masinerija,iz koje potice taj isti sraf, koja jede sve pred sobom u ERP da prodje kao pas kroz rosu.Takodje,je dodao,ako ima nesto kriminogeno neka covek odgovara i mirna Backa.Naravno,videli smo,masinerija nije "nista kriva",al je zato Zoran sve to sam zamesio,sa sve blagoslovom nadleznog ,tadasnjeg episkopa...

Наравно, видели смо да је "машинерија" крива, о чему се и суд недвосмислено изјаснио, осудивши, поред Зорана Грујића и све чланове "машинерије". Јел тако? Или је суд утврдио да нема одговорности неког другог? А све се плашим да је Зоран на суду ћутао и штитио све остале и да зато нису осуђени. Али ти знаш боље, па ћемо теби веровати. А онда је против Зорана, када је осуђен, ипак покренут црквено-судски поступак и ипак је рашчињен, јер, као што рече вл. Атанасије, треба да одговара ако је крив. То се десило, зар не?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li je to Zoran Grujić koga je vladika Atanasije rehabilitovao?

mislim da jeste

I rekao je javno zasto je bio za njegovu rehabilitaciju.Nije hteo da dopusti da se kola slome na jednom srafu,a masinerija,iz koje potice taj isti sraf, koja jede sve pred sobom u ERP da prodje kao pas kroz rosu.Takodje,je dodao,ako ima nesto kriminogeno neka covek odgovara i mirna Backa.Naravno,videli smo,masinerija nije "nista kriva",al je zato Zoran sve to sam zamesio,sa sve blagoslovom nadleznog ,tadasnjeg episkopa...

Наравно, видели смо да је "машинерија" крива, о чему се и суд недвосмислено изјаснио, осудивши, поред Зорана Грујића и све чланове "машинерије". Јел тако? Или је суд утврдио да нема одговорности неког другог? А све се плашим да је Зоран на суду ћутао и штитио све остале и да зато нису осуђени. Али ти знаш боље, па ћемо теби веровати. А онда је против Зорана, када је осуђен, ипак покренут црквено-судски поступак и ипак је рашчињен, јер, као што рече вл. Атанасије, треба да одговара ако је крив. То се десило, зар не?

Hehehe kako si spretan da izvrnes na glavu ono sto drugi kazu,pa to je cudo jedno.Naravno,zato si advokat...Elem,crkveno-sudski postupak nema nikakve veze sa postupkom koji se vodi pred pravnim instancama ove drzave i ni na koji nacin nisu povezani ovi procesi i ti to odlicno znas,ali svesno podmeces da bi naveo pricu na vodenicu koju zelis da pokrenes.Ja sam samo na glas rekao ono sto se odlicno zna iz perioda o kome je rec,kao i cinjenica da su Zoran i Artemije bili kao nokat i meso i bukvalno se nisu razdvajali.Dok nije naisao glumac sa pudlicom tj vratio se sa skolovanja koje je i placano iz iste te kase koju je Zoran punio...Postoje razlozi zbog kojih se razni detalji tu ne otkrivaju,kao sto ti to ,uveren sam, znas ili se pravis da ne znas,ali kada bi se ulazilo tu ,pojavile bi se mnoge stvari od kojih bi SPC imala stete i to javne,prema tome...Ima ko brine o tome i nije moje ili tvoje da se time bavimo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Rodoljub lazic poltron i sluga Slobodana Milosevica koji je za njega obavljao prljave poslove, zatvarao nezavisne medije, zbog koga su srbi gubili posao, hleb, krov nad glavoma a u doba kada su neki gubili i glavu; pokusava da drzi moralne lekcije. Da u Srbiji nije bilo jadnika i slabica V. Kostunice ovakvi poput njega bi prosli lustraciju i zauvek bi im bilo zabranjeno da se bave bilo kakvim javnim poslom.

A njegova demagogija ide do samog kraja. Pita se zato Dejan koga on lazno naziva Simeon nije osudjen. Mozda zato sto je pobegao kao zadnji eheeeej iz Srbije i jos se pozvao na zakone drzave Kosovo pri tome. Pita se zasto nije optuzen Artemije; mozda zato sto mu se tek sudi a sudjenje odgadja jer se njegov advokat ( inace cuveni advokat svih narkomanskih i mafijaskih boseva po Srbiji) navodno nalazi na odmoru pa on nece da bude sesija u tom periodu.

Mozda bi posto je jako dobro upoznat mogao da nam objasni otklud Radosavljevicu i Djavolskom stan u grcvkoj, Kuca u Sremcici, kuca u Kragujevcu, Stan u Beogradu, poslovni prostor u Beogradu... Recimo za kucu u Sremcici sam Artemije je govorio da je "dada od parohijana" da bi saznali da je njemu licno kupljen iz kase R. prizrenske Eparhije.

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A i leu da odgovorim na njegovu anticrkvenu opasku da je promasio zanimanje. Nisi ni mogaoi da budes svestenik; kada si ti studirao jos uvek nisi bio krsten; a ateiste ne primaju na fakultete.

Leo, Leo, pa da li je ovo istina, da nekad davno nisi bio kršten?...To ti je veliki minus kod mene i kod ostalih revnitelja. Mi primamo samo ove što su se prvo krstili pa se zatim rodili. Istinske pravoslavce, naravno. Opraštamo im i lustracione tendecije. Lustracija ipak nije u duhu pravoslavne tradicije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...