Jump to content

Колико смо индиферентни једни према другима?


Препоручена порука

жив је, чини ми се, једино у појединцима који се труде да га оживљавају, тј. оних који се преиспитују и гледају да увек буду будни...

joooj

  Права је радост наићи на такве појединце,тј. битно је и да их уочимо.Да ухватимо тај тренутак њиховог труда,бриге,пружене руке ка нама или неком другом(све једно). ...јер прави "милостиви Самарјанин" никад "не звони на сва звона" и да га сви виде где чини неком нешто.Можда зато и мислимо  да их нема много.

  Из личног искуства ћу рећи....уочавајући такве људе и неке догађаје у својој околини схватила сам колико омекша срце оног ко прими,у неком мање-више тешком тренутку,помоћ милостивог "Самарјанина".

Тако омекшано срце је оплемењено и,на даље,спремно преиспитује своје поступке према другима...буди се и будно уочава где и шта може помоћи,макар и најмањим гестом.

 

   

 

 

   

 

0110_hahaha

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико улажемо напора да осмислимо свјоје време које треба да буде одраз Вечног?

Да ли заустављамо лопту или је пропуштамо да прође поред нас?

Колико смо способни да у Другом видимо оно најлепше што Други поседује? Колико смо способни да и поред констатације наше палости не будемо глумци него живе и животвореће ипостаси које знају (= или бар имају хтење да (са)знају) где, како, зашто…

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико улажемо напора да осмислимо свјоје време које треба да буде одраз Вечног?

Да ли заустављамо лопту или је пропуштамо да прође поред нас?

Колико смо способни да у Другом видимо оно најлепше што Други поседује? Колико смо способни да и поред констатације наше палости не будемо глумци него живе и животвореће ипостаси које знају (= или бар имају хтење да (са)знају) где, како, зашто…

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

dobro si formulisao ovo : ulazhemo napora" 0907_sport

ono shto bi trebalo da nam bude prirodno, danas zaista zahteva napor. Truditi se da se zhivi hrishcanski danas je kao ici putem koji je pun nekog kamenja s odrona koje stalno treba vuci, pomerati, gurati s puta, a samo neke kratke etape uspevam Bozhijom pomocu da preshetam fintirajuci izmedju ili kad preskocim gomilu...U najkracim periodima preletim pa i ne vidim kamencuge, eh da mi je ekstra stalno ..... :(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

koliko smo sposobni da vidimo ono najbolje u drugima....

vrlo sposobni kad taj drugi gleda na svet i ljude isto kao mi. To je onda radost dijaloga, spajanja dusha, ispunjenost, obogacenost.

U drugim ljudima trazhish ono najbolje, previdish mane, oprostish poneku opasku,namerno  prechujesh nesto sto je rekao , sve pokrivash smehom i osmehom...i blago, neprimetno ukorish za neshto sto "lane" a ne bi trebalo...ali s puno ljubavi i onda ima efekta...

Medjutim sa ove dve kategorije se na muci ne poznaju junaci....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ima shiroka kategorija , ja tebe hlebom, ti mene kamenom u glavu...tu sam godinama pokushavala da primenim ponashanje kao u prve dve kategorije, ponashala se kao fanatik koji pokushava da veshtackim disanjem ozhivi nekog dibidus krepalog sve dok i sama ne padnem pored njega. Sizifovala  ekstra

samo ponekad je uspevalo moje ponashanje da probudi neshto shto lichi na sunce u dushi doticnih, posle sam skontala da je to bio odbljesak farova auta u pokretu.

Takvi izlivaju otrov i koriste svaku prigodu da ujedu.

Onda se moja sujeta uzjoguni do te mere da se anulira svo moje istorijsko ponashanje i trud prema svima.

Krivim sebe shto nazadujem, shto mi se to deshava, budem i razocarana u sebe i besna, preispitujem se do besvesti i muchim sebe.  Shodno tome, izlivam i sama otrov pa ne moze biti ni pomena o nekom trudu milostivosti i ljubavi.

Znachi, nisam sposobna da SVE volim podjednako i prashtam svima i kopam po tudjem djubretu ne bih li nashla ono zakopano i buduci u toj fazi, daleko od savrshenstva, cutim i jednostavno se KLONIM takvih, to je jedino ponashanje koje sam provalila da ima najmanje shtete i po njih i po mene..... 0907_sport

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ima shiroka kategorija , ja tebe hlebom, ti mene kamenom u glavu...tu sam godinama pokushavala da primenim ponashanje kao u prve dve kategorije, ponashala se kao fanatik koji pokushava da veshtackim disanjem ozhivi nekog dibidus krepalog sve dok i sama ne padnem pored njega. Sizifovala  0102_laugh

samo ponekad je uspevalo moje ponashanje da probudi neshto shto lichi na sunce u dushi doticnih, posle sam skontala da je to bio odbljesak farova auta u pokretu.

Takvi izlivaju otrov i koriste svaku prigodu da ujedu.

Onda se moja sujeta uzjoguni do te mere da se anulira svo moje istorijsko ponashanje i trud prema svima.

Krivim sebe shto nazadujem, shto mi se to deshava, budem i razocarana u sebe i besna, preispitujem se do besvesti i muchim sebe.  Shodno tome, izlivam i sama otrov pa ne moze biti ni pomena o nekom trudu milostivosti i ljubavi.

Znachi, nisam sposobna da SVE volim podjednako i prashtam svima i kopam po tudjem djubretu ne bih li nashla ono zakopano i buduci u toj fazi, daleko od savrshenstva, cutim i jednostavno se KLONIM takvih, to je jedino ponashanje koje sam provalila da ima najmanje shtete i po njih i po mene..... 0102_laugh

0102_laugh

ovo govori iskustvo iz tebe,stoga se prihvata i kao savjet a ne samo mišljenje,makar što se mene tiče

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imam i ja indiferentnosti prema ljudima na koje nailazim,

rodilo je dobro ove godine, ama...

Lako je biti djubre - samo se opustiš!

Uvek mogu da nadjem razlog da nekoga izbegnem i uvek mogu da nadjem

razlog da tom istom čoveku budem ... bližnji, brat, čovek.

Gde sam ono čuo nedavno: "Čovek je čoveku lek"?

Pa i u onom divnom pasusu poslanice Rimljanima stoji ta rečenica:

"Ako je mogućno, koliko od vas zavisi, živite u miru sa svima ljudima",

koju ako primenjujemo van konteksta ... potrudićemo se jednom ili dva puta,

ili poput Apostola Petra - 7 puta.

Bojim se samo da će i Gospod primeniti isti aršin na nama, pa koliko se mi trudimo

da u sebi iznadjemo emocija i/ili volje i/ili snage da sa nekim .. pričamo,

slušamo ga ... - e pa tako će i sa nama Gospod.

Sve što radimo - sebi radimo. Živi bili pa videli...

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tomo, u pravu si  dada

Oglo...sam otac Ugrin mi je dao divan savet sta se deshava kad samo jednu trulu jabuku stavish u korpu zdravih.

Ako ne mogu nemoguce, sklonim se. Sacuvacu se za one druge, pogotovo one kojima sam najpotrebnija.

I tu se zavrshava s grizom savesti, hvala Bogu  amin-nas

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ima shiroka kategorija , ja tebe hlebom, ti mene kamenom u glavu...tu sam godinama pokushavala da primenim ponashanje kao u prve dve kategorije, ponashala se kao fanatik koji pokushava da veshtackim disanjem ozhivi nekog dibidus krepalog sve dok i sama ne padnem pored njega. Sizifovala  4chsmu1

samo ponekad je uspevalo moje ponashanje da probudi neshto shto lichi na sunce u dushi doticnih, posle sam skontala da je to bio odbljesak farova auta u pokretu.

Takvi izlivaju otrov i koriste svaku prigodu da ujedu.

Onda se moja sujeta uzjoguni do te mere da se anulira svo moje istorijsko ponashanje i trud prema svima.

Krivim sebe shto nazadujem, shto mi se to deshava, budem i razocarana u sebe i besna, preispitujem se do besvesti i muchim sebe.  Shodno tome, izlivam i sama otrov pa ne moze biti ni pomena o nekom trudu milostivosti i ljubavi.

Znachi, nisam sposobna da SVE volim podjednako i prashtam svima i kopam po tudjem djubretu ne bih li nashla ono zakopano i buduci u toj fazi, daleko od savrshenstva, cutim i jednostavno se KLONIM takvih, to je jedino ponashanje koje sam provalila da ima najmanje shtete i po njih i po mene..... 0110_hahaha

facenew22222222

Понекад из нашег труда произиђе више штете него користи,

али склона сам да верујем да тај труд ипак није био потпуно узалудан,само што ми то не видимо.

Међу људима има убица које никад нису убиле,лопова који никад нису украли и лажљиваца који говоре сушту истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

0110_hahaha

hvala ti za ovaj ugao gledanja....ja sam uvek mislila samo o shteti u obliku mog nazadovanja

a jeste trud bio i ostao iz najbolje namere....mozhda postoji neka korist (duhovna) ali ko zna gde i kome, idemo dalje  ekstra

0110_hahaha Тако се бар ја тешим у сличним ситуацијамаt4431

А морам признати да имам "списак" оних којих се треба клонити t4431

Међу људима има убица које никад нису убиле,лопова који никад нису украли и лажљиваца који говоре сушту истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

0110_hahaha

"На којој таласној дужини постајемо освешћени властите погрешивости? На који начин хватамо сигнале упозорења да смо у заблуди и на којој се френквенцији након констатације квара даље емитујемо"

Данима се питам зашто не могу да препознам тај тренутак квара, тај камен о који се саплетем,и зашто ми треба превише времена да схватим да сам се саплела и да треба устати и наставити даље.

Међу људима има убица које никад нису убиле,лопова који никад нису украли и лажљиваца који говоре сушту истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...