Jump to content

Ниво радијације у Чернобиљу најнижи око православног храма

Оцени ову тему


Препоручена порука

E sad ako mi vi i pored svega toga kazete da vernik treba da slepo veruje  u bas sve sto mu se servira, poput ovog magicnog bora, onda sam ja definitvno na pravoj strani... pa i nek idem u pakao ako treba, bar je tamo bollje drustvo 0110_hahaha

Najezila se ja

0442_feel vaistinu 0110_hahaha

I ja...  dada

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извињавам се братији и сестрији, али овај пут желим да кажем да ова вест највјероватније исфабрикована, макар је изговорили некакви стручњаци. Вест долази из Русије, која је последњих година доста тога избацила што се тиче мрачног мистицзима које благе везе нема са православљем. Дакле с овим треба бити мало опрезан, а не лаковеран нарочито када нам стижу вести из Јапана како су највише погођени предели где је управо концентрисано јапанско православље. Чудим се онда, ако ћу користити ову аналогију са Чернобиљем, како се десило да страда имовина православних Јапанаца и то највише од свих осталих региона?

Муслимани имају једну сличну теорију, да су многе џамије које су остале на својим темељима у Банд Аћеху на Суматри, када их је похарао цунами у децембру 2004 године, уствари остале јер су оне Аллахове куће молитве...мислим да заиста није православно да резонујемо у овом маниру, сматрајући да су неки објекти аутоматски заштићени од временских непогода ако су православни. Чуда у православљу се недашавју ради спектакла да се докаже свемоћ Божија, него када појединац исказује своју вјеру, и то чудо је ради њега. Храмови су само обиче грађевине од цигала које ништа нису свети, ако у њима нема светих људи. Аја Софија би се одавно срушила да није рестауирана, а пре тога је два пута грађена, а једном је катастрофално страдала у земљотресу.

Даклем, не желим ни нашем уваженом колеги мрачњаку подилазити, па подржати га у томе да оваква чуда нису могућа, напротив могућа су, само што се чуда догађају као последица вере људи, да буде некоме и нечему на корист. Чуда која имају само за последицу театралност, нису чуда и таква чуда Христос није хтјео чинити пред Јудејцима, а могао је. И уопште. чуда су одговор људи на њихову веру, а не последица саме светости неког камена или незнам ти чега.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извињавам се братији и сестрији, али овај пут желим да кажем да ова вест највјероватније исфабрикована, макар је изговорили некакви стручњаци. Вест долази из Русије, која је последњих година доста тога избацила што се тиче мрачног мистицзима које благе везе нема са православљем. Дакле с овим треба бити мало опрезан, а не лаковеран нарочито када нам стижу вести из Јапана како су највише погођени предели где је управо концентрисано јапанско православље. Чудим се онда, ако ћу користити ову аналогију са Чернобиљем, како се десило да страда имовина православних Јапанаца и то највише од свих осталих региона?

Муслимани имају једну сличну теорију, да су многе џамије које су остале на својим темељима у Банд Аћеху на Суматри, када их је похарао цунами у децембру 2004 године, уствари остале јер су оне Аллахове куће молитве...мислим да заиста није православно да резонујемо у овом маниру, сматрајући да су неки објекти аутоматски заштићени од временских непогода ако су православни. Чуда у православљу се недашавју ради спектакла да се докаже свемоћ Божија, него када појединац исказује своју вјеру, и то чудо је ради њега. Храмови су само обиче грађевине од цигала које ништа нису свети, ако у њима нема светих људи. Аја Софија би се одавно срушила да није рестауирана, а пре тога је два пута грађена, а једном је катастрофално страдала у земљотресу.

Даклем, не желим ни нашем уваженом колеги мрачњаку подилазити, па подржати га у томе да оваква чуда нису могућа, напротив могућа су, само што се чуда догађају као последица вере људи, да буде некоме и нечему на корист. Чуда која имају само за последицу театралност, нису чуда и таква чуда Христос није хтјео чинити пред Јудејцима, а могао је. И уопште. чуда су одговор људи на њихову веру, а не последица саме светости неког камена или незнам ти чега.

dada

+

RESPECT!

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cernobilski bacuska "Imamo cak i crne rode…" 30.01.2003.

И само то што људи до данас, након свега, живе надомак Чернобила је чудо...

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ова прича ме подсетила на ону Украјинку која је тврдила да је ишла мотором у Чернобил, па после признала да је ипак малко лагила...

http://chernobyl.users.cg.yu/

http://www.museumofhoaxes.com/hoax/weblog/comments/1026/

http://www.eboards4all.com/204927/messages/1283.html

http://www.uer.ca/forum_showthread_archive.asp?threadid=8951

http://en.wikipedia.org/wiki/Elena_Filatova

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извињавам се братији и сестрији, али овај пут желим да кажем да ова вест највјероватније исфабрикована, макар је изговорили некакви стручњаци. Вест долази из Русије, која је последњих година доста тога избацила што се тиче мрачног мистицзима које благе везе нема са православљем. Дакле с овим треба бити мало опрезан, а не лаковеран нарочито када нам стижу вести из Јапана како су највише погођени предели где је управо концентрисано јапанско православље. Чудим се онда, ако ћу користити ову аналогију са Чернобиљем, како се десило да страда имовина православних Јапанаца и то највише од свих осталих региона?

Муслимани имају једну сличну теорију, да су многе џамије које су остале на својим темељима у Банд Аћеху на Суматри, када их је похарао цунами у децембру 2004 године, уствари остале јер су оне Аллахове куће молитве...мислим да заиста није православно да резонујемо у овом маниру, сматрајући да су неки објекти аутоматски заштићени од временских непогода ако су православни. Чуда у православљу се недашавју ради спектакла да се докаже свемоћ Божија, него када појединац исказује своју вјеру, и то чудо је ради њега. Храмови су само обиче грађевине од цигала које ништа нису свети, ако у њима нема светих људи. Аја Софија би се одавно срушила да није рестауирана, а пре тога је два пута грађена, а једном је катастрофално страдала у земљотресу.

Даклем, не желим ни нашем уваженом колеги мрачњаку подилазити, па подржати га у томе да оваква чуда нису могућа, напротив могућа су, само што се чуда догађају као последица вере људи, да буде некоме и нечему на корист. Чуда која имају само за последицу театралност, нису чуда и таква чуда Христос није хтјео чинити пред Јудејцима, а могао је. И уопште. чуда су одговор људи на њихову веру, а не последица саме светости неког камена или незнам ти чега.

ovo se zove zdrav pristup! :cheesy:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

- Ja sam jeromonah Dionisije, svestenik. Po poslusanju sam u Belorusiji, u Cernobilskoj zoni. Od samog pocetka, kako je ona postala - zona. Sluzim u Crkvi Svetitelja Nikolaja, u starom gradu Braginu.

Брагин (Белоруссия)

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

- Ja sam jeromonah Dionisije, svestenik. Po poslusanju sam u Belorusiji, u Cernobilskoj zoni. Od samog pocetka, kako je ona postala - zona. Sluzim u Crkvi Svetitelja Nikolaja, u starom gradu Braginu.

Брагин (Белоруссия)

Sta s tim?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Већ рекох, само то што људи до данас, након свега, живе надомак Чернобила је чудо.

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...