Jump to content

Поводом првог лета у свемир & "Летови у космос - историја и перспективе"


Препоручена порука

Та једначина - као и све једначине - је само наш покушај да опишемо објективну реалност (онолико колико смо успели да је уочимо). Када будемо имали боље опсервације мораћемо да је поправљамо.

Naravno...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cini mi se da  i o svemiru i o crnim rupama naucnici ne znaju puno ali ipak znaju mnogo vise nego sto pretpostavljate...

Dzaba ti sto putujes podsvetlosnom brzinom (sve i kad bi mogo) kad ti za stelarna putovanja treba bar brzina 100 puta veca od svetlosne...

POjava tunela  ili crvotocina je interesantan koncpet koji jos uvek nema neko jace utemeljenje u realnosti. Medjutim ono oko cega se ti isti naucnici (koji to pretpostavljaju) slazu, jeste da cak iako postoje crvotocine, nece nam biti od prevelke koristi jer necemo moci da biramo gde ce nas ti tuneli voditi i naravno necemo moci da se otuda vratimo jer tuneli verovatno ne bi radili u dva smera...

Sto se crnih rupa tice, o njima se danas puno zna... jedno od najvecih otkrica na primer je da cne rupe emituju cestice. do skoro se verovalo da crna rupa ne moze emitovati nista jer svojom gravitacijom u sebe "uvlaci" i samu svetlost...

Та једначина - као и све једначине - је само наш покушај да опишемо објективну реалност (онолико колико смо успели да је уочимо). Када будемо имали боље опсервације мораћемо да је поправљамо.

Ja bih ovo veoma voleo... Jedino sto nakon 100 godina naucnici se jos uvek slazu da za sad najbolje opisuje potku naseg prostor- vremena, i nije bilo izazivaca koji bi je ozbiljnije osporili... a puno je naucnika hodalo zemljom od kad je postavljena.. i to mnogo pametnih  0102_laugh

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да су паметни, није проблем у интелигенцији него у опсервацијама. Можеш да будеш паметан колико хоћеш, али ако немаш податке на основу којих би извукао закључак ништа ти не вреди. Наука није само умни процес (па да ми до истина долазимо само размишљањем), већ напредује кроз интеракцију са природом и светом око нас. Да свим тим паметним главама сада убациш само један мали податак који ћемо имати за 100 година, ставови би се истог тренутка променили. Мада је некада људима проблем да изађу из устаљеног начина размишљања и поред очигледних доказа.

Живот мог фејворит математичара добро илуструје тај проблем: http://en.wikipedia.org/wiki/Lobachevski

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

5. маја 1961. године у склопу пројекта Меркур, Ален Шепард у летелици Фридом 7, био је друга особа и први Американац, који је путовао у свемир у суборбиталном лету.

Ален Шепард у капсули Фридом 7 пре лансирања:

Redstone_rocket.jpg

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Пратим дешавања на Интернационалној свемирској станици, много је занимљиво. Вечерас троје астронаута одвајају се у летелици и спуштају на Земљу рано ујутру у Казахстан.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пратим дешавања на Интернационалној свемирској станици, много је занимљиво. Вечерас троје астронаута одвајају се у летелици и спуштају на Земљу рано ујутру у Казахстан.

Jel ima neki link da se prati spustanje?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За 15 минута (23:35) почиње одвајање Руске летелице са троје астронаута који ће се вратити на Земљу, а слетање је мислим око пола пет ујутру (све по нашем времену).

Директан пренос имамо овде:

http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/media_flash.html

И могу рећи да је баш занимљиво.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Jel ima ova slika negde veca?

Ajd` baci link ako ima...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  Пронашао сам баш ту слику: испод имаш линкове ка већим величинама:

557352main_iss027e036710_1600_800-600.jpg

» 1024x768  

» 1600x1200

» Full Size

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

prst ka dole 0110_hahaha

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  За неких сат и по времена Свемирска Станица ће пролетети таман да се лепо види из Србије. Синоћ је пролетела изнад Македоније, а из Београда се видела као сјајна звезда која пролеће полако. Подигао сам целу кућу да виде.

  Јављам ускоро у ком правцу тачно треба да се гледа.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...