Jump to content

Да ли удржење "Атеисти Србије" прелазе границе закона Републике Србије?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Ma koliko ti verovao u ekskluzivnost svog odnosa prema veri, statistika je neumoljiva, vera se poput virusa prostire u razlicitim delovima planete na nacin da pokazuje da danasnji vernici svoju veru baziraju na tradiciji i na onome kako su indoktrirani, a ne na promisli.

Na ovo ide ogroman potpis... bas bi Ivan Cvetkovic bio pravoslavac da je rodjen u avganistanu... sad bi u najvece bosonog klecao pred kuranom... 0110_hahaha

Da je tacno da se do religije dolazi dubokim razmisljanjem i kontemplacijom, religije bi bile prilicno razudjene po planeti... a sudeci po 0110_hahaha i onome sto se ovde propoveda trebalo bi onda da ne postoji druga religija osim pravoslavlja... pa ipak milijarde ljudi je "duboko razmisljalo" pa nakraju izabralo budizam, sajentologiju, mormonizam, rastafarijanizam, islam.... sta su oni? Zar su svi glupi i neuki? Bas SVI?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Al ovo mi je mnogo dobra fora pa cu opet da iscitiram 7896634

Атеисти, по мени, граде свој став без проверених чињеница.

Апсолутно.  0110_hahaha

Чињенице нису само оно што можеш да опипаш рукама, зар не?

Metodika utvrdjivanja cinjenica: Isus jeste hodao po vodi... dokaz? Pa pise u bibliji!!!!

imamo i grafikon  0110_hahaha

break-the-cycle.jpg

facepalm

7896634

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Исус Христос није измишљена личност и не можеш Га стављати у равни са измишљеним личностима као што су моћни ренџери и нинџа корњаче. Исус из Назарета је био реална личност који је пострадао увреме Понтија Пилата, имао своје ученике који су сви пострадали(сем једног), и имао је и има милијарде следбеника кроз читаву историју.

Ми хришћани градимо своју веру на конкретној Личности за кога верујемо да је Он наш Пут, Истина и Живот.

Дакле, не можете милијарде хришћана сврстати у будале и људе који верују у бајке. То што има разних погрешних учења и разних искоришћавања вере на негативан начин (убијање, бизнис, затупљивање), не можемо генерализовати.

Ateistima puca ona stvar za Isusa, ma koliko ti to bolno zvucao. Ne verujem da je iko postao ateista jer mu se nije svidjao Isus.

Pri tom ne bih bio siguran da je on istorijska licnost poput Kneza Lazara, a cak iako je postojao pitanje je kako je zapravo delovao. No druga tema, meni manje zanimljivija.

Niko vas ne naziva budalama, ali ateisti generalno dozivljavaju vernike ili kao ogranicene ljude (koji veruju u ono u sta zele da veruju) ili u neiskrene ljude. Slicno misle za nacionaliste, rasiste, navijace huligane... Ne izjednacuju ih, ali je to ta ravan.

Ја нисам хришћанин зато што ми је тобио деда ваћ зато што сам дубоко размишљао о свом постојању и постојању мојих ближњих као и целог света.

Koliko si sekti/religija i drugih svetih knjiga proucio i prostudirao pre nego sto si se opredelio za pravoslavlje?

Ma koliko ti verovao u ekskluzivnost svog odnosa prema veri, statistika je neumoljiva, vera se poput virusa prostire u razlicitim delovima planete na nacin da pokazuje da danasnji vernici svoju veru baziraju na tradiciji i na onome kako su indoktrirani, a ne na promisli.

Јасно. То што атеистима "пуца нека ствар" не умањује Исуса Христа. Напротив.

Овде улазимо у оно што вера и јесте: слобода и љубав. Ја сам то једино пронашао у Православљу. Ја верујем у Бога, Господа Исуса Христа, не зато што сам присиљен гледањем његових чуда (чак сам веома скептичан по питању разних чуда и "чуда" која се дешавају по црквама) или зато што ми је деда био православац. Не, ово је мој слободан избор. Утврдио сам се у вери управо изучавајући теологију али најпре читајући о непоколебивој вери оник који су живот дали верујући у Христа. То је одраз онтолошке љубави када дајеш задње што имаш. Апостоли-ученици Христови су сви дали свој живот за Христа мучени најгорим мукама. Мислиш ли да је то само добра манипулација Христова?

Дакле, верујем у Исуса Христа као Бога зато што хоћу и зато што сам у Њему пронашао оно за чим жудим. Спреман сам да ме због Њега пљују, исмејавају, праве пакости ако треба и убију. Верујем да ће ме Он подићи и даровати живот у изобиљу.

И на крају: Ако од свега тога нема ништа и ако је све то само илузија и обмана, ништа нећу изгубити. Ја се предајем вољи и слободи Божијој јер је у томе моја љубав. Ако, када одем са овога света, ништа не буде и све ово буде лаж и обмана, опет ћу бити задовољан јер сам служио Некоме у кога сам веровао. Ако нема Васкрсења- ја нисам на губитку, атеисти нису на добитку. У смрти смо сви једнаки. Но, ако све ово о чему сада говоримо буде реалност (јер је то обећање Христово), онда ће се ствари сасвим изменити. Они који су Га волели ући ће са Њим у живот вечни, они који су исмејавали Име Божије, отићи ће од Њега јер како рече неко "пуца им она ствар".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Al ovo mi je mnogo dobra fora pa cu opet da iscitiram 7896634

Атеисти, по мени, граде свој став без проверених чињеница.

Апсолутно.  0110_hahaha

Чињенице нису само оно што можеш да опипаш рукама, зар не?

Metodika utvrdjivanja cinjenica: Isus jeste hodao po vodi... dokaz? Pa pise u bibliji!!!!

imamo i grafikon  0110_hahaha

break-the-cycle.jpg

facepalm

7896634

Pa sta je sporno Biblija je istorijski dokument izmedju ostalog. Kako ti to mislis da se dokazuje

mozda tako sto su apostoli uzeli kameru pa snimi Isusa kako hoda

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Niko vas ne naziva budalama, ali ateisti generalno dozivljavaju vernike ili kao ogranicene ljude (koji veruju u ono u sta zele da veruju) ili u neiskrene ljude. Slicno misle za nacionaliste, rasiste, navijace huligane... Ne izjednacuju ih, ali je to ta ravan.

Ja eto ne smatram vernike ni ogranicenim ni neiskrenim.

Koliko je samo genijalnih ljudi kroz istoriju bilo vernika, i koliko ih ima i danas, a motivi su kompleksna stvar, i uvek mi je neukusno kad neko objasnjava drugome zasto je to sto jeste.

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ma koliko ti verovao u ekskluzivnost svog odnosa prema veri, statistika je neumoljiva, vera se poput virusa prostire u razlicitim delovima planete na nacin da pokazuje da danasnji vernici svoju veru baziraju na tradiciji i na onome kako su indoktrirani, a ne na promisli.

Na ovo ide ogroman potpis... bas bi Ivan Cvetkovic bio pravoslavac da je rodjen u avganistanu... sad bi u najvece bosonog klecao pred kuranom... 7896634

Da je tacno da se do religije dolazi dubokim razmisljanjem i kontemplacijom, religije bi bile prilicno razudjene po planeti... a sudeci po 7896634 i onome sto se ovde propoveda trebalo bi onda da ne postoji druga religija osim pravoslavlja... pa ipak milijarde ljudi je "duboko razmisljalo" pa nakraju izabralo budizam, sajentologiju, mormonizam, rastafarijanizam, islam.... sta su oni? Zar su svi glupi i neuki? Bas SVI?

0110_hahaha 0110_hahaha занимљива логика. Многи би се упецали на овоме и ту би требао да буде крај нашег разговора. То што су многи изабрали неки други пут говори да је то ствар њихове слободе а и ствар наше небриге за спасење другога. Могуће да бих се ја клањао сада испред Курана да сам рођен у Авганистану, али мислим да није потребно да се бавимо спекулацијама. Рођен сам вољом Божијом у Србији. Пази, и Ти си рођен у Србији али ниси хришћанин зар не? То што сам ја хришћанин је ствар моје слободе али и промисла Божијег који прати моју слободу.

Други који су "дубоко размишљали" и изабрали неки други пут је сплет многих чинилаца. Верујем да Господ за свакога има план, али мислим да атеисти у Србији немају изговор јер су они чули радосну вест Еванђеља.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja eto ne smatram vernike ni ogranicenim ni neiskrenim.

Koliko je samo genijalnih ljudi kroz istoriju bilo vernika, i koliko ih ima i danas, a motivi su kompleksna stvar, i uvek mi je neukusno kad neko objasnjava drugome zasto je to sto jeste.

Ako su kompleksna stvar, ne znaci da je sramota opisati ih.

nepostojanje dokaza je dokaz nepostojanja!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ja eto ne smatram vernike ni ogranicenim ni neiskrenim.

Koliko je samo genijalnih ljudi kroz istoriju bilo vernika, i koliko ih ima i danas, a motivi su kompleksna stvar, i uvek mi je neukusno kad neko objasnjava drugome zasto je to sto jeste.

Ako su kompleksna stvar, ne znaci da je sramota opisati ih.

Како Ти није поражавајуће и понижавајуће да овде разговараш са тупавим и приглупим људима који Ти испирају мозак њиховим небулозама?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није ми био потпуно разумљив разлог постављања теме, зато до сад и нисам писао. Читајући различите коментаре, по ко зна који пут сам се уверио у изузетно очигледну, непоколобљиву и искрену жељу људи који се изјашњавају као атеисти, да верујуће убеде да живе у заблуди.

Прихватам опаску људи који се изјашњавају као атеисти, да постоје браћа и сестре у Христу, који изазвани различитим коментарима реагују непримерено православном начину живљења, и у њихово име се извињавам, а њих најискреније молим да не журе са одговорима, јер тастатура ће ивек бити доступна.

По мом схватању, поента постављања теме јесте жеља да се људи који се декларишу као атеисти, изјасне шта мисле о вокабулару и уопште начину изражавања, оних који су на овој теми цитирани, а који се такође изражавају као атеисти? Да ли се слажу да је њихов начин изражавања цивилизован, пристојан,а не да ли је аргументован.

Лично, нигде и никад нисам покушао да убеђујем људе који се изјашњавају као атеисти, да покушају да промене своја размишљања и ставове, већ сам се трудио да на њихове опаске одговорим сопственим ставом, очекујући исто, да не покушавају икакво убеђивање, већ да комуницирамо вокабуларом пристојних и образованих људи.

Уз искрено поштовање према постављачу теме, заиста и даље не видим сврху истог, осим стварања још једног полигона, који ће већина људи који се изјашњавају као атеисти, користити за подсмевање, иронију или сарказам. Али, ако их то чини срећним и задовољним, онда је потпуно разумљива немоћ неких од људи који се изјашњавају као атеисти, да озбиљно размисле не само о смислу и циљу живота, већ и о начину којим га проживљавају, што свеукупно оправдава постављање не само ове, већ још тема, на којим би се осетили оствареним у животу.

0110_hahaha

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Апостоли-ученици Христови су сви дали свој живот за Христа мучени најгорим мукама. Мислиш ли да је то само добра манипулација Христова?

Svaka rasprava dotakne  ovu "veliku zrtvu"... Dati zivot jeste najveca zrtva, ali, zasto toliko velicamo tu veliku zrtvu apostola kao da nikad pre ili posle ljudi nisu davali svoje zivote za ideale, za ideje, za slobode??? Zasto njih danas ne slavimo i ne klanjamo im se po crkvama?

Napraviste ko da su svi drugi koji su davali svoje zivote za ideje i za ljubav mizerni, a samo apostoli su prineli najvecu i najdostojniju zrtvu... dajte molim vas...

A i to da zaista  i jesu umrli u mukama vam verujem na rec trenutno jer me mrzi da proveravam... s druge strane ima toliko primera gde su ljudi polagali svoje zivote za svoju porodicu, za svoju zemlju, za svoje pricipe, za svoje ideale...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уз искрено поштовање према постављачу теме, заиста и даље не видим сврху истог, осим стварања још једног полигона, који ће већина људи који се изјашњавају као атеисти, користити за подсмевање, иронију или сарказам.

Ma da... a vernici su sve krotke i mile ovcice koje nikoga ne osudjuju, ne ismevaju i ne napadaju...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Mene samo moze da bude sramota zbog tebe jer izvrces ono sto sam napisao.

Онда нисам схватио Твоје речи у правом контексту, вероватно зато што сам глуп и примитиван потшо сам верник ( а можда и овако природно, што би рекли наши стари  0110_hahaha ). Баш ме занима онда шта значи ово:

ali ateisti generalno dozivljavaju vernike ili kao ogranicene ljude (koji veruju u ono u sta zele da veruju) ili u neiskrene ljude.

Ограничен је неко ко је, по мени, глуп да схвати нешто штоје очигледно. Можда грешим...  0110_hahaha

Поред тога што је ограничен, верник је по атеистима које си навео "правим именом", како сам рече, и неискрен. Хм... има таквих, али то већ нису верници у правом смислу речи, па овај израз не бих могао да протумачим у неком другом смислу већ да су сви верници неискрени..

Мени би било поражавајуће да водим разговор са таквим људима. Дигао бих руке. Нека раде што им је воља. Зато, не изврћем Твоје речи, већ их тумачим онако како си их написао. А то да атеисти треба мене да се стиде ми није чудо, но то ме и није брига. Брига ме је да ме се стиде моји парохијани и моја браћа и сестре у Христу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma da... a vernici su sve krotke i mile ovcice koje nikoga ne osudjuju, ne ismevaju i ne napadaju...

Не знам да ли си се препознао у неким од људи који се изјашњавају као атеисти, па си тако брзо одговорио, јер ја себе јесам препознао у твом коментару, и зато сам похитао да Ти се "похвалим"

0110_hahaha

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Апостоли-ученици Христови су сви дали свој живот за Христа мучени најгорим мукама. Мислиш ли да је то само добра манипулација Христова?

Svaka rasprava dotakne  ovu "veliku zrtvu"... Dati zivot jeste najveca zrtva, ali, zasto toliko velicamo tu veliku zrtvu apostola kao da nikad pre ili posle ljudi nisu davali svoje zivote za ideale, za ideje, za slobode??? Zasto njih danas ne slavimo i ne klanjamo im se po crkvama?

Napraviste ko da su svi drugi koji su davali svoje zivote za ideje i za ljubav mizerni, a samo apostoli su prineli najvecu i najdostojniju zrtvu... dajte molim vas...

A i to da zaista  i jesu umrli u mukama vam verujem na rec trenutno jer me mrzi da proveravam... s druge strane ima toliko primera gde su ljudi polagali svoje zivote za svoju porodicu, za svoju zemlju, za svoje pricipe, za svoje ideale...

Apostoli nisu dali svoje zivote za ideale ili necemu slicno, vec su davanjem svojih zivota posvedocili

istinu Vaskrsenje Isusa Hrista. Oni su bili u jedinstvenoj poziciji ne da veruju vec da stopostotno znaju da je ono

zasta polazu zivot istina. Covek moze da polozi zivot verujuci da je nesto istina, ali covek nikada nece dati

zivot za nesto zasta zna da je laz

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...