Jump to content

Да ли удржење "Атеисти Србије" прелазе границе закона Републике Србије?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Razgovaralo se o hipotetičkom scenariju majke koja izgubi ćerku i hipotetičnim načinama na koje bi se majka mogla ponašati poslije toga... Ne vidim ovdje neki poziv na nasilje... Evo malo i citata diskusije koja je dovela do ovoga:

Negiranje - ...; Majka ne moze da se pomiri da vise nema njene poginule cerke, te veruje u "onaj svet", u kome ce opet moci da je sretne itd. 80% princip verovanja u Srbiji je zbog ovog odbrambenog mehanizma (vernici), a ostalih 20% zato sto je profitabilno (popovi i ostali rankovi)... Svi vi ovo znate, ali nije na odmet procitati nasznak9877777777777777777

Andjela Petkovic: a jel tebi onda cudno sto ona veruje?

Jelena Markovic: @‎Andjela Petkovic meni jeste.

Jelena Markovic: Zar nije logicnije...

Zapravo - jedine sporne riječi u Jeleninoj izjavi su ovo "sve lažove i licemjere u crnom" i iako vam vjerovatno nije drago da pojedini ateisti ovako misle o sveštenstvu - samo po sebi nije govor mržnje... Ja mislim ovako samo za neke sveštenike (ali i neke političare i razne druge grupacije)...

Aleksandre - stvarno pretjeruješ...

P.S. Zapravo ni ne pratim disusije kod ateista kao neki vjernici ovdje i ovo nisam ni primjetio dok nisam pogledao link... I nisam ni čitao ostale komenare - već samo ovih prvih nekoliko...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Razgovaralo se o hipotetičkom scenariju majke koja izgubi ćerku i hipotetičnim načinama na koje bi se majka mogla ponašati poslije toga... Ne vidim ovdje neki poziv na nasilje... Evo malo i citata diskusije koja je dovela do ovoga:

Negiranje - ...; Majka ne moze da se pomiri da vise nema njene poginule cerke, te veruje u "onaj svet", u kome ce opet moci da je sretne itd. 80% princip verovanja u Srbiji je zbog ovog odbrambenog mehanizma (vernici), a ostalih 20% zato sto je profitabilno (popovi i ostali rankovi)... Svi vi ovo znate, ali nije na odmet procitati :group111:

Andjela Petkovic: a jel tebi onda cudno sto ona veruje?

Jelena Markovic: @‎Andjela Petkovic meni jeste.

Jelena Markovic: Zar nije logicnije...

Zapravo - jedine sporne riječi u Jeleninoj izjavi su ovo "sve lažove i licemjere u crnom" i iako vam vjerovatno nije drago da pojedini ateisti ovako misle o sveštenstvu - samo po sebi nije govor mržnje... Ja mislim ovako samo za neke sveštenike (ali i neke političare i razne druge grupacije)...

Aleksandre - stvarno pretjeruješ...

P.S. Zapravo ni ne pratim disusije kod ateista kao neki vjernici ovdje i ovo nisam ni primjetio dok nisam pogledao link... I nisam ni čitao ostale komenare - već samo ovih prvih nekoliko...

где побеже пресудна реч greengrin

i da onda ode u crkvu i pobije sve lazove i licemere u crnom...  0102_laugh

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li su ateisti opsednuti demonima,jer uopste nisu ravnodusni prema religiji i vernicima,vec nas gledaju sa velikom mrznjom i zeljom da nas eliminisu ?Ustvari smatram da ce se proreceni progoni hriscana vrsiti upravo od strane ateista.Izgovor ce biti kako smo mi vernici poslednja prepreka ujedinjenju covecanstva i da je religija razlog zbog kojieg su se vodili ratovi i ugrozavala ljudska prava."Evo jos samo da unistimo religiju i vernike i bice mira i blagostanja u Novom vrlom svetu,nece biti vise mrznje,ratova,neravnopravnost polova,moralnih ogranicenja i glupih pravila...samo su nam jos oni ostali i zlo je gotovo"-ovako ce se najverovatnije govoriti u poslednjim vremenima(najverovatnije je da necemo cekati jos dugo).Treba samo setiti da su najmonstruoznije i najvece ubice u istoriji-Lenjin,Hitler,Staljin,Mengele,Tito.....SVI BILI ATEISTI.Razmislite malo o tome  1502_baby

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba samo setiti da su najmonstruoznije i najvece ubice u istoriji-Lenjin,Hitler,Staljin,Mengele,Tito.....SVI BILI ATEISTI.Razmislite malo o tome  1502_baby

Hitler je bio cas hriscanin, cas covek koji je bio opsdenut Providjenjem. Tesko bi jedan ateista dozvolio da svaki vojnik oko srca nosi "got mitt uns".

Staljin se skolovao na bogosloviji. Ako cemo da budemo podjednako neiskreni kao kad mu prebacujemo ateizam, mozemo taj period zivota da krivimo za sve ono sto se kasnije desilo.

Odakle ti da je Mengele bio ateista? Nije da je bitno, ali je zanimljivo.

Lenjin koji se napajao Marksovim ucenjem je kao i njegov ucitelj bio opsednut utopijskim zamislima u kojima dominira ideja hilijazma, dakle bili su podlozni mitovima koji imaju religijsku osnovu.

Elem super je kad se stvari posmatraju crno-belo, samo tragovi smrde na predrasude.

nepostojanje dokaza je dokaz nepostojanja!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li su ateisti opsednuti demonima,jer uopste nisu ravnodusni prema religiji i vernicima,vec nas gledaju sa velikom mrznjom i zeljom da nas eliminisu ?Ustvari smatram da ce se proreceni progoni hriscana vrsiti upravo od strane ateista.Izgovor ce biti kako smo mi vernici poslednja prepreka ujedinjenju covecanstva i da je religija razlog zbog kojieg su se vodili ratovi i ugrozavala ljudska prava."Evo jos samo da unistimo religiju i vernike i bice mira i blagostanja u Novom vrlom svetu,nece biti vise mrznje,ratova,neravnopravnost polova,moralnih ogranicenja i glupih pravila...samo su nam jos oni ostali i zlo je gotovo"-ovako ce se najverovatnije govoriti u poslednjim vremenima(najverovatnije je da necemo cekati jos dugo).Treba samo setiti da su najmonstruoznije i najvece ubice u istoriji-Lenjin,Hitler,Staljin,Mengele,Tito.....SVI BILI ATEISTI.Razmislite malo o tome  .mislise.

Kada kroz "Ateiste Srbije" gledate sve ateiste  u Srbiji, to je isto kao kad se Pravoslavlje gleda kroz Obraz... "Ateisti Srbije" nisu predstavnici ateista u Srbiji jer njihovo clanstvo broji oko 300 ljudi... cak i najzagrizeniji vernici bi morali da se sloze da u srbiji ima mnogo vise ateista nego sto ih je u tom udruzenju. Samo udruzenje je malo zalutalo i postalo privatna pljuvaonica pojedinih clanova u vrhu... sramota za ljudskost a kamoli za ateiste...

E da Seselj cuje za tebe odmah bi te uzeo za advokata jer imas sjajne "argumente".  4chsmu1.METAFORA?! ALA TI JE FORA... sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol

Haha... pa nisam to ja izmislio nego vernici! Na svaki moj citat iz biblije koji pokazuje nebulozu, zlocudnost ili ima bilo kakvu drugu negativnu konotaciju ja od vas vernika uvek dobijam odgovor: "Eeeeee... to se ne vazi! To je METAFORA!"

Pa posto vidim da ta "Fora" pali kod vas resih da je iskoristim... stvarno dobra fora... evo ti si se vec upecao ;) samo si izgovorio ono sto ja mislim svaki put kad mi vernik kaze "eeee pa nije bas tako... nije bog stvarno to mislio... to je bila samo METAFORA"...

I jos nesto... vidi koliko je hriscanskih zlikovaca bilo u istoriji pa cemo da ih merimo... za pocetak Hitler nije bio ateista... tako da ne lupaj, uostalom evo sta pise na kopci opasaca Hitlerove vojske...

wwi-buckle.jpg

wwii-buckle.jpg

Da ti prevedem? OK...   "Bog sa nama" ;)

Dobro, mozda je mislio na nekog ateistickog boga... onda je sigurno bio ateista... ;) smej.gif

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kako izuzetno glup primer sHa_sarcasticlol , pa Hitler je bio satanista ako nisi znao sHa_sarcasticlol

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

micimmm, pa i na tarabi pise svasta sHa_sarcasticlol

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba samo setiti da su najmonstruoznije i najvece ubice u istoriji-Lenjin,Hitler,Staljin,Mengele,Tito.....SVI BILI ATEISTI.Razmislite malo o tome  joooj

Hitler je bio cas hriscanin, cas covek koji je bio opsdenut Providjenjem. Tesko bi jedan ateista dozvolio da svaki vojnik oko srca nosi "got mitt uns".

Staljin se skolovao na bogosloviji. Ako cemo da budemo podjednako neiskreni kao kad mu prebacujemo ateizam, mozemo taj period zivota da krivimo za sve ono sto se kasnije desilo.

Odakle ti da je Mengele bio ateista? Nije da je bitno, ali je zanimljivo.

Lenjin koji se napajao Marksovim ucenjem je kao i njegov ucitelj bio opsednut utopijskim zamislima u kojima dominira ideja hilijazma, dakle bili su podlozni mitovima koji imaju religijsku osnovu.

Elem super je kad se stvari posmatraju crno-belo, samo tragovi smrde na predrasude.

Hitler bio hriscanin???Pa da zato je i hteo da ih istrebi i proglasio ih za jevrejsku kopilad.

Staljin je bio marksista i lenjinista i okoreli ateista.Rusio je i palio crkve i manastire,a svestenike je proganjao.Cak je ubijao i naucnike cije se tvrdnje nisu uklapale u teoriju evokucije.A Mengele je nearijevce smatrao za zivotinje i zato se i ponasao kako se ponasao,jer da je bio vernik sve ljude bi smatrao jednakim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...