Jump to content

Да ли удржење "Атеисти Србије" прелазе границе закона Републике Србије?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Naravno da se karikatura na onoj fotki Hrista odnosi na hrišćane i pravoslavne i rmk i verovatno na sve moguće "hrišćanske" sekte koje postoje.Ali pravoslavlje sa tim sektama nema ništa,niti se u pravoslavnom sveštenstvu dešavaju takve boleštine (  rekoh da znam samo za jedan slučaj za koji ne znam sa sigurnošću da li je istinit),dok se kod sekti a i u RMK to na žalost odomaćilo kao "normalna" pojava.Kao pripadnik pravoslavne crkve ja tu konkretno ne mogu ništa,a muka mi je od toga što se sve ovo potura pravoslavlju,a nema veze sa njim.

Dobro Aleksandra, slika je napravljena da bi se nesto poturilo pravoslavlju.  dada

nepostojanje dokaza je dokaz nepostojanja!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aquilio ateisti uglavnom ne neguju kultove licnosti tako da mozes da pricas sta hoces za koga god hoces, tesko da ce neko da ti se uvredi...

Evo mene mozes da uvredis samo licno... a za ljude koje postujem kao stubove ateizma lupaj slobodno koliko te voda nosi dada

Potpuno nebitno za ovu raspravu.

Zasto?

Iz prostog ralzoga sto sada, na ovoj temi, ateisti pokusavaju da proture tezu da je karikatura sa Hristom

zapravo kritika pedofilije a ne blatantno iznosenje svih niskosti iz jedne osobe. O tome se radi da to nije

nikakva kritike nego ekreanizacija necijih frustracija, neznanja, nedostatka stila i ostalih stvari nedostojnih

coveka a kamoli umetnika.

Zato kaze svako ko zna sta je kritike i kako se ona vrsti nikad ne bi za kritiku prihvatio takvo prostacko

prikazivanje Hipokrita kao neke dvosmislene analogije bez obzira sto on nikom nije kult licnosti(ili mozda nekom beznacajnom broju).



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da se karikatura na onoj fotki Hrista odnosi na hrišćane i pravoslavne i rmk i verovatno na sve moguće "hrišćanske" sekte koje postoje.Ali pravoslavlje sa tim sektama nema ništa,niti se u pravoslavnom sveštenstvu dešavaju takve boleštine (  rekoh da znam samo za jedan slučaj za koji ne znam sa sigurnošću da li je istinit),dok se kod sekti a i u RMK to na žalost odomaćilo kao "normalna" pojava.Kao pripadnik pravoslavne crkve ja tu konkretno ne mogu ništa,a muka mi je od toga što se sve ovo potura pravoslavlju,a nema veze sa njim.

Dobro Aleksandra, slika je napravljena da bi se nesto poturilo pravoslavlju.  dada

Nisi me skapirao,ne mislim da je fotka napravljena da se poturi pravoslavlju,napravljen je iz neznanja jer su na njoj obuhvaćene sve "hrišćanske"sekte i verovatno i RMKC,ovde se,na ovom foruma ta babe i žabe fotografija potura ,nama pravoslavnima.I nik mi je Anastasija :)
“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iz prostog ralzoga sto sada, na ovoj temi, ateisti pokusavaju da proture tezu da je karikatura sa Hristom

zapravo kritika pedofilije a ne blatantno iznosenje svih niskosti iz jedne osobe.

Okej, poenta slike je da je autor zeleo da pokaze da je bolestan covek i nema veze sa pedofilijom kod hrirscanskog svestenstva.

nepostojanje dokaza je dokaz nepostojanja!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aquilio ateisti uglavnom ne neguju kultove licnosti tako da mozes da pricas sta hoces za koga god hoces, tesko da ce neko da ti se uvredi...

Evo mene mozes da uvredis samo licno... a za ljude koje postujem kao stubove ateizma lupaj slobodno koliko te voda nosi :nene:

како да не ... само је питање колико ти једна личност из твог живота значи. :) greengrin :bla:

ако узмемо хипотетичку ситуацију да само ти можеш да се увредиш, а обично се везује култ личности за нешто недодирљиво за прљавштину, а пошто си ти овде потенцијално угрожен за пљувку као субјекат у иделаности јер не трпиш понижење - то тебе чини центром култа личности.

самим тим, ниси се чињењем својих речи изјаснио као атеиста и за атеизам, већ за најглупљу ствар на свету - солипсизам, врсту субјективног идеализма.  confused  dada sFun_bat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisi me skapirao,ne mislim da je fotka napravljena da se poturi pravoslavlju,napravljen je iz neznanja jer su na njoj obuhvaćene sve "hrišćanske"sekte i verovatno i RMK,ovde se potura sa tom fotografijom,nama pravoslavnima.I nik mi je Anastasija :)

Sori Anastasija, cudi me da te do sada nisam pogresno oslovio.  dada

Ne znam odakle ti utisak da se bilo sta protura pravoslavcima, zaista. Ako cemo da komplikujemo da bi objasnili jednostavnu stvar, slika je metaanaliza hriscanskih crkava i zato je Hrist u prvom planu.

nepostojanje dokaza je dokaz nepostojanja!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iz prostog ralzoga sto sada, na ovoj temi, ateisti pokusavaju da proture tezu da je karikatura sa Hristom

zapravo kritika pedofilije a ne blatantno iznosenje svih niskosti iz jedne osobe.

Okej, poenta slike je da je autor zeleo da pokaze da je bolestan covek i nema veze sa pedofilijom kod hrirscanskog svestenstva.

Da li je bolestan ili zeli tako da se prikaze ili naprosto uziva u tome sto ce sokirati masu ljudi prema

kojoj oseca manji ili veci animozitet ne znam. Ali da je bilo kakva kritika to definitivno nije.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

па ајде кад си скапирао чики бону ''зезање'', лепо ми образложи шта је то ''постхришћанска криза Цркве'', коју ''Цркву'' подразумеваш, шта је ту ''уметност'' и ''критика'' или ''сексизам'' неког неидентификованог друштва чијег друштва, и где је у свему томе ''патријархат постмодерног елитизма данашњег клира'' и чијег.

hehe ja se zezao - ocigledno da je ova drugo opcija u pitanju jer sam za prvu izlupetao gluposti. Mislo sam da ce biti jasno  dada  greengrin

Cek jos malo da objasnim - ovaj prvi pasus - salata gluposti - je parodija na tezu da je slika nekakva kritika - pa jos i ozbiljna, a dodatak ispod otkriva sta je slika u stvari - eto. Nije fora kad moras da objasnis sFun_bat

извини, изгубим смисао за хумор кад се о Богу, на онај начин, ради  :)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aquilio ateisti uglavnom ne neguju kultove licnosti tako da mozes da pricas sta hoces za koga god hoces, tesko da ce neko da ti se uvredi...

Evo mene mozes da uvredis samo licno... a za ljude koje postujem kao stubove ateizma lupaj slobodno koliko te voda nosi greengrin

Potpuno nebitno za ovu raspravu.

Zasto?

Iz prostog ralzoga sto sada, na ovoj temi, ateisti pokusavaju da proture tezu da je karikatura sa Hristom

zapravo kritika pedofilije a ne blatantno iznosenje svih niskosti iz jedne osobe. O tome se radi da to nije

nikakva kritike nego ekreanizacija necijih frustracija, neznanja, nedostatka stila i ostalih stvari nedostojnih

coveka a kamoli umetnika.

Zato kaze svako ko zna sta je kritike i kako se ona vrsti nikad ne bi za kritiku prihvatio takvo prostacko

prikazivanje Hipokrita kao neke dvosmislene analogije bez obzira sto on nikom nije kult licnosti(ili mozda nekom beznacajnom broju).

Ja sam, cini mi se, vec  i rekao da je komentar na fotki vrlo neukusan... iskreno.

Naravno da se karikatura na onoj fotki Hrista odnosi na hrišćane i pravoslavne i rmk i verovatno na sve moguće "hrišćanske" sekte koje postoje.Ali pravoslavlje sa tim sektama nema ništa,niti se u pravoslavnom sveštenstvu dešavaju takve boleštine (  rekoh da znam samo za jedan slučaj za koji ne znam sa sigurnošću da li je istinit),dok se kod sekti a i u RMK to na žalost odomaćilo kao "normalna" pojava.Kao pripadnik pravoslavne crkve ja tu konkretno ne mogu ništa,a muka mi je od toga što se sve ovo potura pravoslavlju,a nema veze sa njim.

Dobro Aleksandra, slika je napravljena da bi se nesto poturilo pravoslavlju.  dada

Nisi me skapirao,ne mislim da je fotka napravljena da se poturi pravoslavlju,napravljen je iz neznanja jer su na njoj obuhvaćene sve "hrišćanske"sekte i verovatno i RMKC,ovde se,na ovom foruma ta babe i žabe fotografija potura ,nama pravoslavnima.I nik mi je Anastasija :)

Znaci da fotka govori konkretno o nekoj drugoj hriscanskoj sekti i da pritom apsolutno iskljucuje umesanost pravosalvlja onda bi bilo OK? Pa, da... a kako drugacije :bla:

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал sFun_bat link=topic=12972.msg416495#msg416495 date=1303256942]

па ајде кад си скапирао чики бону ''зезање'', лепо ми образложи шта је то ''постхришћанска криза Цркве'', коју ''Цркву'' подразумеваш, шта је ту ''уметност'' и ''критика'' или ''сексизам'' неког неидентификованог друштва чијег друштва, и где је у свему томе ''патријархат постмодерног елитизма данашњег клира'' и чијег.

hehe ja se zezao - ocigledno da je ova drugo opcija u pitanju jer sam za prvu izlupetao gluposti. Mislo sam da ce biti jasno  dada  greengrin

Cek jos malo da objasnim - ovaj prvi pasus - salata gluposti - je parodija na tezu da je slika nekakva kritika - pa jos i ozbiljna, a dodatak ispod otkriva sta je slika u stvari - eto. Nije fora kad moras da objasnis :nene:

извини, изгубим смисао за хумор кад се о Богу, на онај начин, ради  :)

Ne sekiraj se, u ovom slucaju, nije problem u tebi :bla:

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisi me skapirao,ne mislim da je fotka napravljena da se poturi pravoslavlju,napravljen je iz neznanja jer su na njoj obuhvaćene sve "hrišćanske"sekte i verovatno i RMK,ovde se potura sa tom fotografijom,nama pravoslavnima.I nik mi je Anastasija :)

Sori Anastasija, cudi me da te do sada nisam pogresno oslovio.  dada

Ne znam odakle ti utisak da se bilo sta protura pravoslavcima, zaista. Ako cemo da komplikujemo da bi objasnili jednostavnu stvar, slika je metaanaliza hriscanskih crkava i zato je Hrist u prvom planu.

па ако је то домен, или само нагињање чак, дедукције или индукције ради критике хришћанства као целине, онда та слика вришти лудошћу и губитком времена да јој се да било какав смисао.

мислим да би могао да обновиш шта је критика а шта критизерство.

http://en.wikipedia.org/wiki/Criticism

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Takav problem ne postoji u pravoslavlju t.j u sveštenstvu,to hoću da kažem sve vreme,Ako grešim razuverite me ( osim onog slučaja koji sam pomenula).Dakle ima li i ako ima navedite primere i dokaze.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

ако узмемо хипотетичку ситуацију да само ти можеш да се увредиш, а обично се везује култ личности за нешто недодирљиво за прљавштину, а пошто си ти овде потенцијално угрожен за пљувку као субјекат у иделаности јер не трпиш понижење - то тебе чини центром култа личности.

самим тим, ниси се чињењем својих речи изјаснио као атеиста и за атеизам, већ за најглупљу ствар на свету - солипсизам, врсту субјективног идеализма.  greengrin  dada :)

Ej, medo... ja nista ne razumem ove tvoje fensi šmensi izraze i sofisticke izvedenice... konglomerat semipermeabilnosti emotivnog nadrzaja zapravo indukuje didakticko vidjenje kulture (bez religije) dok individualizam tezi transverzalnom pogledu na dvogled.... u vakuumu...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tebi je ovo resenje za svaki problem izgleda...  dada

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал :) link=topic=12972.msg416499#msg416499 date=1303257159]

мислим да би могао да обновиш шта је критика а шта критизерство.

http://en.wikipedia.org/wiki/Criticism

I ajde vise cekam te na pornografiji vec 15 minuta!

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li je bolestan ili zeli tako da se prikaze ili naprosto uziva u tome sto ce sokirati masu ljudi prema

kojoj oseca manji ili veci animozitet ne znam. Ali da je bilo kakva kritika to definitivno nije.

Ali zasto ne dozvoljavas da slika nije napravljena samo ili prevashodno za vernike?

A da nije kritika Hrista ili onih koji ih se razmecu njegovim ucenjem, ne stoji. Mi smo primer da nas je naterala na razmisljanje.

nepostojanje dokaza je dokaz nepostojanja!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...