Jump to content

Да ли удржење "Атеисти Србије" прелазе границе закона Републике Србије?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

analogno toj slici sa Hristom bi bilo kad bi ja stavio sliku tvog tate kao pedera i pedofila i hvalio se time,

dalje razmisljaj ako oces ako neces ne moras, al nije ni bitno i tako nista pametno ne umes da kazes na ovom forumu, a i tu jednu zahvalnicu sto imas ti je verovatno dao Mracnjak koji takodje nista smisleno ne ume da kaze nego samo muti

i jeste imam kratak fitilj kad je bezumlje u pitanju dada

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li je bolestan ili zeli tako da se prikaze ili naprosto uziva u tome sto ce sokirati masu ljudi prema

kojoj oseca manji ili veci animozitet ne znam. Ali da je bilo kakva kritika to definitivno nije.

Ali zasto ne dozvoljavas da slika nije napravljena samo ili prevashodno za vernike?

A da nije kritika Hrista ili onog koji ih se razmecu njegovim ucenjem, ne stoji. Mi smo primer da nas je naterala na razmisljanje.

Nije nas naterala na razmisljanje nego na raspravu o definiciji pojmova kao sto je recimo kritika.

Evo ponovo te pitam. Ako prikazem Hipokrita kao trgovca organima i brutalnim eugenicarom ala Mengele

hoces ti to prepoznati kao kritiku patoloskih pojva u medicini ili ces reci da je taj lik bez elementranog

znanja o tome sta je kritika i kako ona treba da izgleda plus sto ima opsti nedotatak dobrog ukusa?!



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

analogno toj slici sa Hristom bi bilo kad bi ja stavio sliku tvog tate kao pedera i pedofila i hvalio se time, dalje razmisljaj ako oces ako neces ne moras, al nije ni bitno i tako nista pametno ne umes da kazes na ovom forumu

i jeste imam kratak fitilj kad je bezumlje u pitanju dada

Bilo bi analogno kada bi moj otac bio sveta licnost cijim su putem krenuli ljudi koji zlostavljaju decu, kao i ljudi koji pokusavaju da to zlostavljanje prikriju.

Mislim da tvoj problem nije kratak fitilj. Pre bih rekao inteligencija.  :)

nepostojanje dokaza je dokaz nepostojanja!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne razumes ti sta sam ja rekao, tako da to o inteligenciji si u pravu jer ocigledno nismo na istim frekvencijama

ajde da ti nacrtam- ljudi koji su pedofili nisu uopste krenuli Njegovim putem, jel sad razumes ili se samo pravis glup, da bi eto ipak u necemu bio u pravu?

pogledaj ponovo sta sam ti vec jednom rekao pod odgovorom br 401. vidis da ili ne umes da citas ili ne umes da shvatis, al pre ce biti da neces i tracis nam svima ovde vreme, znaci trolujes dal namerno ili ne ne znam

znaci nije rec o kvazi-hriscanima, nego se tom slikom vredjaju samo hriscani, zlikovce koji se izdaju kao hriscani takva slika i ne moze da vredja jer oni za Boga ne znaju, tako da je ceo trud tog "umetnika" bio uzaludan, i ne samo to nego je eto mozda iz neznanja promasio adresu i direktno poslao uvredu istinskim hriscanima

mene ne vredja, jer je jednostavno glupavo

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li je bolestan ili zeli tako da se prikaze ili naprosto uziva u tome sto ce sokirati masu ljudi prema

kojoj oseca manji ili veci animozitet ne znam. Ali da je bilo kakva kritika to definitivno nije.

Ali zasto ne dozvoljavas da slika nije napravljena samo ili prevashodno za vernike?

A da nije kritika Hrista ili onog koji ih se razmecu njegovim ucenjem, ne stoji. Mi smo primer da nas je naterala na razmisljanje.

Nije nas naterala na razmisljanje nego na raspravu o definiciji pojmova kao sto je recimo kritika.

Evo ponovo te pitam. Ako prikazem Hipokrita kao trgovca organima i brutalnim eugenicarom ala Mengele

hoces ti to prepoznati kao kritiku patoloskih pojva u medicini ili ces reci da je taj lik bez elementranog

znanja o tome sta je kritika i kako ona treba da izgleda plus sto ima opsti nedotatak dobrog ukusa?!

Ali to nije bila poenta Akvilio,poenta je bila da se hrišćani prikažu nedvosmisleno kao licemeri i pedofili,naravno sa slikom deteta u Božijem krilu.Nije to kritika,to je ismejavanje i prezir prema hrišćanstvu,napravljen tako kao jedna od najvećih pošasti ovog sveta( pedofilija) .Da je bila kritika ona bi bila,jasna konkretna i nedvosmislena.Ovo je ismejavanje i provokjacija.
“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

ajde da ti nacrtam- ljudi koji su pedofili nisu uopste krenuli Njegovim putem, jel sad razumes ili se samo pravis glup, da bi eto ipak u necemu bio u pravu?

Ko je glup najbolje se moze videti iz glupih analogija, koje su izgleda tvoja poslastica.

Sto je logicki sporno da neki krenu njegovim putem i zavrse u pedofiliji, i sta ima lose (ako vec idemo tom linijom) u tome da se ispita korelacija izmedju svestenika pedofila i njihovog nacina zivota? Niko nije rekao da su oni pedofili zato sto je cika sa slike dokazani pedofil. Ali tebi je ocigledno komplikovano da ukapiras neke stvari.

Anastasija, u pravu si, slika je takva da upire prstom u licermerje ljudi koji drze da postuju Hrista, a licemerje se moglo videti i na ovoj temi. Konstatacija i relativizacije tipa "te pravoslavci su drugaciji", "te ja nisam video da se bilo sta desilo" navode na put da se lako nalaze opravdanja za vrlo opasne stvari kada se umesa osecaj prema Bogu.

Aquilio, da porepoznacu kao kritiku, losu i tesko shvatljivu, ali cu praviti razliku izmedju te dve slike sve dotle dok doktori netrgovci organima ne stite trgovce organima i dok pacijenti nemaju nikakav problem da upru u doktore koji su se ogresili o Hipokratovu zakletvu.

nepostojanje dokaza je dokaz nepostojanja!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

posto nisi razumeo analogiju, Hrist je Bog i Otac svima nama, zato sam posegnuo za analogijom, al kad ti ne znas ni osnovno onda ne vidim ni osnovu za dalji dijalog, odo da radim nesto korisno, kad malo proucis hriscanstvo mozemo nastaviti sa razgovorom

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slušaj Passinger,ja nisam rekla da su pravoslavci bolji ili drugačiji.Ne smatram da jesu.Moraš poznavati pravoslavlje da bi razumeo šta želim da kažem.Naravno,pravoslavci su ljudi koji prave greške i daleko su od savršenog,mnogi od nas su i licemerni,imaju Boga samo na ustima,dosta necrkvenih...I da hrišćani jesu licemeri u mnogo čemu,naročito ako su neocrkvenjeni.I ja nikad nisam videla u pravoslavnoj Crkvi pedogiliju,niti u bilo kojem manastiru u kojem se bila.Ima taj slučaj koji više neću pominjati koji možda jeste,a možda nije.Da je bilo još takvih slučajeva,ne verujem da se ne bi saznalo,živimo u vremenu interneta komunikacija i vesti se jako brzo šire i saznaju,da je bilo takvih slučajeva pojedinačnih,a naročito masovnih,i te kako bi se čulo i reagovalo,e sad nadam se da se dalje ne bi zataškalo,jer sve to treba dovesti na čistinu i na sud.Dakle saznalo bi se sigurno,a kako bi dalje bilo,pokušaj zataškavanja ili ne,to ne smem da tvrdim.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aquilio, da porepoznacu kao kritiku, losu i tesko shvatljivu, ali cu praviti razliku izmedju te dve slike sve dotle dok doktori netrgovci organima ne stite trgovce organima i dok pacijenti nemaju nikakav problem da upru u doktore koji su se ogresili o Hipokratovu zakletvu.

Onda ne znas sta je kritika ili se sada pravis da ne znas.

I tek kako ima zdravstenih radnika koji nisu prekrsili nijedno pravili niti eticki kodeks a stite svoje kolege da li

licno ili opste nekom kampanjom zataskavanje u medijima. A isto tako ima pacijenta koji ne da nece da upru

prstom nego im takva situacija haosa cak i odgovara pa ce isto neg0irati postojanje takvih patoloskih pojava.

I takav odnos snaga imas i kad su takstisti u pitanju i policija i vojska i prosveta i svi.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I tek kako ima zdravstenih radnika koji nisu prekrsili nijedno pravili niti eticki kodeks a stite svoje kolege da li

licno ili opste nekom kampanjom zataskavanje u medijima. A isto tako ima pacijenta koji ne da nece da upru

prstom nego im takva situacija haosa cak i odgovara pa ce isto neg0irati postojanje takvih patoloskih pojava.

Ali opet se komplikuje bespotrebno...

Slika sa detetom i Hristom upire prst u licemerje svestenstva i onda ide ka dnu gde su vernici, sve to personifikujuci samim vrhom na kojem je ideal Hrist. Ima zdravstvenih radnika koji su casni i koji bi branili svoje kolege sa dobrom namerom iako su oni pocinili nesto jako lose. Ali da se doktori nadju jedan drugom pri ruci za gnusne radnje tipa vadjenje organa i da pacijenti olako relativiziju ceo zlocin, meni to bar nije poznato. Sa druge strane bilo bi lepo kad bi saznali od ovih 10000 slucajeva zlostavljanja od pedesetih na ovamo, koliko slucajeva je dozivelo zataskavanje. Zbog toga sto malo malo pa iskacu slucajevi zataskavanja, koji su gotovo uvek praceni bukom vernika da stvar nije onako kako izgleda, mnogo vise ima smisla slika sa Hristom pedofilom nego sa Hipokratom trgovcem organa.

Ali npr, karikatura u kojoj bi se Hipokrat bavio alternativnom medicinom, zanemarujici medicinu baziranu na dokazima, iako uopste nema veze sa idejama iza kojih je stajao Hipokrat, bi bila skroz na mestu.

Anastasija, opet ti govorim onaj demotivator nema za poentu samo pravoslavlje.

nepostojanje dokaza je dokaz nepostojanja!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slika sa detetom i Hristom upire prst u licemerje svestenstva i onda ide ka dnu gde su vernici, sve to personifikujuci samim vrhom na kojem je ideal Hrist. Ima zdravstvenih radnika koji su casni i koji bi branili svoje kolege sa dobrom namerom iako su oni pocinili nesto jako lose. Ali da se doktori nadju jedan drugom pri ruci za gnusne radnje tipa vadjenje organa i da pacijenti olako relativiziju ceo zlocin, meni to bar nije poznato. Sa druge strane bilo bi lepo kad bi saznali od ovih 10000 slucajeva zlostavljanja od pedesetih na ovamo, koliko slucajeva je dozivelo zataskavanje. Zbog toga sto malo malo pa iskacu slucajevi zataskavanja, koji su gotovo uvek praceni bukom vernika da stvar nije onako kako izgleda, mnogo vise ima smisla slika sa Hristom pedofilom nego sa Hipokratom trgovcem organa.

- Dobrodosao u realnost.

- Isto vazi i za pacijente koji imaju masu pognodnosti zahvaljujuci opstem haosu koji je u zdravstvu izazvan

  korumpiranim i zlikoacki nastrojenim lekarim. Na uzorku od 1000 ljudi siturno ces naci bar 50 idiota

  koji ce ti reci kako je nase zdravstvo fenomenalno, bez primedbi.

- Zasto ima mnogo vise smisla? Jel zato sto ti imas veliki problem sa organizovanom religijom kao fenomenom

nego sto imas problem sa zlikovcima u zdravstvu?!

- Ne bi bila kritika na mestu jer ne udara ni na jedno konkretno mesto u nasem drustvu nego iznosi jednu

informaicju nulte vrednosti sa apskta kritike "pseudonauka je losa". Plus sve to vezuje za jednog antickog velikana sto je van svake pameti i ukusa.

Ali npr, karikatura u kojoj bi se Hipokrat bavio alternativnom medicinom, zanemarujici medicinu baziranu na dokazima, iako uopste nema veze sa idejama iza kojih je stajao Hipokrat, bi bila skroz na mestu.

Da neko napravi recimo sliku gde je u gornjem delu prikazan Hipokrit kako se bavi pravom medicinom svog vrmena a u donjem delu slike Miroljub Petrovic kako u 21. veku leci dijabetes sokicima od povrca e to bi bila

kritika jer na ironican nacina udara na jednu konkretnu tacku u konkretnom periodu u istoriji. Ta tacka je nazalost Miroljub Petrovic.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hoce li neko od ateista da mi objasni ovo da li je u pitanju samo simbolicno izrazavanje?

#

Definicija

Shizofrenija je razvojni duševni poremećaj koji je karakteriziran:

...1. gubitkom veze sa stvarnošću (takodje karakteristika religije)

2. halucinacijama (jos jedna od karakteristika vernika, ne svih, ali vecine)

3. krivim uvjerenjima (osnovna karakteristika religije)

4. nenormalnim razmišljanjem (jos jedna karakteristika religije)

5. ograničenim spektrom emocija,

6. smanjenom motivacijom, te poremećenim socijalnim i radnim funkcioniranjem. ( moze biti karakteristika religije koja se ogleda u onome "muci se na ovom svetu da bi na onom uzivao", a i kao karakteristika vernika koja se ogleda u sledecim recenicama "ja sam mizeran i jadan prema bogu, ja mogu da uradim samo ono sto mi on dozvoli" i "zasto bih bilo sta radio ako cu u svakom slucaju otici sa ovog sveta" (ovo je moja slobodna interpretacija recenica vernika, cesto cujemo slicne))

Rano započeto liječenje daje bolju prognozu. Prevalencija shizofrenije u svijetu iznosi 1%, a veća je u nižoj socio-ekonomskoj klasi. Incidencija je kod muškaraca najveća između 18 i 25 godina, a kod žena između 26 i 45 godina.Прикажи више

новембар 1, 2010 у 1:52 пре подне · 3 особе/а3 особа/е. воли ово.

#

Aleksandar Raven Micić Dakle Andrej, 5 od 6 stavki se poklapa izmedju sizofrenije i religije, pa iz toga sledi da je religija u stvari oblik sizofrenije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aquillo, sve vreme sam u realnosti i bas zbog toga imam utisak da ce ljudi pre shvatiti onu Isusovu sliku nego Hipokratovu gde iz koristi sece organe nekog jadnika.  girl_jumping

Mislim da ti je analogija sa pacijentima pogresna i da je jako tesko naci paralelu sa vernicima koji su u stanju da relativiziju pedofiliju. Tvoja prilicno bezazlena analogija sa pacijentima bi donekle odgovarala vernicima koji tvrde da su svi popovi lopovi. Cenim da na 100 dolazi bar njih 30. Ali da pacijenti lagano relativizuju kradju tudjih organa, argumentima tipa "ja to nisam video", a zarad mira u doktorskoj zajednici... stvarno to ne mogu da zamislim.

Imam muke i sa zlikovcima u zdravstvu i sa svestenicima pedofilima i njihovim kompanjonima, drugacije kombinacije su mi mesanje baba i zaba.

Stvarno ne vidim problem u tome da se Hipokrat predstavi kao monstrum zeljan krvi kako bi se simbolicno pokazalo da je sistem zdravstva zeljan krvi. Druga stvar je koliko to odgovara realnosti i koliko je poruka uspela.

I sta reci, slika sa Miroljubom bi bila pun pogodak, vise nego hipoteticki Hipokrat koji je tokom akupunkture probio do srca pacijenta, pre svega jer je Miroljub car na vise nivoa. I tu bi poenta bila ocigledna, iako bi se sa pravom mnogi doktori koji su se okrenuli alternativi nasli uvredjeni sto se poistovecuju sa nedobronamernim Miroljubom, medjutim, svako poentiranje ima svoje kolateralne zrtve.

nepostojanje dokaza je dokaz nepostojanja!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naprosto mi je neverovatno da postoje ljudi koji pokušavaju da odbrane neodbranjivo.

O relativizacijama tipa "nisam video/la, pa se nije ni desilo" ili "ima jedan slučaj, koji to možda i nije" ne želim da raspravljam, jer je taj način razmišljanja jadan.

Postoje 2 slučaja pedofilije u SPC: Ilarion i Pahomije. Pahomijev slučaj je poznatiji. Ne treba smetnuti sa uma da nije osuđen zbog zastarelosti slučaja (!!!???), što je očekivano s obzirom na činjenicu da je na vlasti bio neobavešteni iz Koštunića (koji je izrazito klerikalan tip).

Ilarion je bio proteran iz Hrvatske zbog bludnih radnji u blizini škole, a zatim je bludničio i u Hopovu i u Pljevljima.

Osuđen je na godinu dana (!!!???), ali mu je presuda poništena(!!!???).

Šlag na torti je i činjenica da je sadašnji patrijarh bio u komisiji koja je trebalo da ispita slučajeve. Rezultat toga je prekor pojedinim sveštenicima što su sa činjenicama o pedofiliji izašli u javnost(!!!???).

Dakle:

1. kad je neko pedofil unutar SPC, stvar treba zataškati

2. peofila ne treba izbaciti iz crkve, nego ga vratiti na najmanje isti položaj koji je zauzimao pre afere

3. lobirati preko najviših instanci vlasti da isti ne bude osuđen, a ako bude, da se presuda poništi

4. slučajeve pedofilije treba negirati i relativizovati

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...