Jump to content

Где су границе деловања Светога Духа? Како ће се спасити толики људи који живе без Христа и Литургије?


Препоручена порука

[MOJELICNOMISLJENJE] Apokastazom.  [/MOJELICNOMISLJENJE]

Зар има људи који у то верују. sHa_sarcasticlol 0110_hahaha

У одсуству непосредног личног просветљења, треба веровати неким светитељима који су непосредно искусили божанске ствари. Готово да је сигурно да ће богословствовање које се не заснива на искуству резултовати ужасом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 196
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

[MOJELICNOMISLJENJE] Apokastazom.  [/MOJELICNOMISLJENJE]

Зар има људи који у то верују. 0110_hahaha 0110_hahaha

Ja verujem- sve je moguće... 0102_laugh.gif' class='bbc_emoticon' alt='sHa_sarcasticlol' />

То је осуђено учење.

У одсуству непосредног личног просветљења, треба веровати неким светитељима који су непосредно искусили божанске ствари. Готово да је сигурно да ће богословствовање које се не заснива на искуству резултовати ужасом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[MOJELICNOMISLJENJE] Apokastazom.  [/MOJELICNOMISLJENJE]

Зар има људи који у то верују. 0110_hahaha 0110_hahaha

Ja verujem- sve je moguće... 0102_laugh.gif' class='bbc_emoticon' alt='sHa_sarcasticlol' />

То је осуђено учење.

Ako.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[MOJELICNOMISLJENJE] Apokastazom.  [/MOJELICNOMISLJENJE]

Зар има људи који у то верују. 0110_hahaha 0102_laugh

Ja verujem- sve je moguće... smej.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='0110_hahaha' />

То је осуђено учење.

Ako.

sHa_sarcasticlol

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[MOJELICNOMISLJENJE] Apokastazom.  [/MOJELICNOMISLJENJE]

Зар има људи који у то верују. 0110_hahaha 0110_hahaha

Ja verujem- sve je moguće... 0102_laugh.gif' class='bbc_emoticon' alt='sHa_sarcasticlol' />

То је осуђено учење.

Nema veze, ja imam pravo da verujem da je tako nešto moguće smej.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[MOJELICNOMISLJENJE] Apokastazom.  [/MOJELICNOMISLJENJE]

Зар има људи који у то верују. 0110_hahaha 0110_hahaha

Ja verujem- sve je moguće... 0102_laugh.gif' class='bbc_emoticon' alt='sHa_sarcasticlol' />

То је осуђено учење.

Nema veze, ja imam pravo da verujem da je tako nešto moguće smej.gif

Имаш.Али не можеш се звати православном и имати учешћа у Евхаристији.

У одсуству непосредног личног просветљења, треба веровати неким светитељима који су непосредно искусили божанске ствари. Готово да је сигурно да ће богословствовање које се не заснива на искуству резултовати ужасом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[MOJELICNOMISLJENJE] Apokastazom.  [/MOJELICNOMISLJENJE]

Зар има људи који у то верују. 0110_hahaha 0110_hahaha

Ja verujem- sve je moguće... 0102_laugh.gif' class='bbc_emoticon' alt='sHa_sarcasticlol' />

То је осуђено учење.

Nema veze, ja imam pravo da verujem da je tako nešto moguće smej.gif

Имаш.Али не можеш се звати православном и имати учешћа у Евхаристији.

Ojhaaaa. Kad je jedan sv Maksim Ispovednik, sv Grigorije Niski, sv Isak Sirin, sv Grigorije Bogogoslov moga

da se drzi ucenja o apokastazi i da se naziva pravoslavnim sa ucescem u euharistiji mogu vala i ja.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[MOJELICNOMISLJENJE] Apokastazom.  [/MOJELICNOMISLJENJE]

Зар има људи који у то верују. 0110_hahaha 0110_hahaha

Ja verujem- sve je moguće... smej.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='sHa_sarcasticlol' />

То је осуђено учење.

Nema veze, ja imam pravo da verujem da je tako nešto moguće t4431

Имаш.Али не можеш се звати православном и имати учешћа у Евхаристији.

Ojhaaaa. Kad je jedan sv Maksim Ispovednik, sv Grigorije Niski, sv Isak Sirin, sv Grigorije Bogogoslov moga

da se drzi ucenja o apokastazi i da se naziva pravoslavnim sa ucescem u euharistiji mogu vala i ja.

Цитирај где то кажу па да наставимо са темом. 0102_laugh

У одсуству непосредног личног просветљења, треба веровати неким светитељима који су непосредно искусили божанске ствари. Готово да је сигурно да ће богословствовање које се не заснива на искуству резултовати ужасом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[MOJELICNOMISLJENJE] Apokastazom.  [/MOJELICNOMISLJENJE]

Зар има људи који у то верују. 0110_hahaha 0110_hahaha

Ja verujem- sve je moguće... smej.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='sHa_sarcasticlol' />

То је осуђено учење.

Nema veze, ja imam pravo da verujem da je tako nešto moguće t4431

Имаш.Али не можеш се звати православном и имати учешћа у Евхаристији.

Ojhaaaa. Kad je jedan sv Maksim Ispovednik, sv Grigorije Niski, sv Isak Sirin, sv Grigorije Bogogoslov moga

da se drzi ucenja o apokastazi i da se naziva pravoslavnim sa ucescem u euharistiji mogu vala i ja.

Цитирај где то кажу па да наставимо са темом. 0102_laugh

Ako hoces mozemo na pp o tome ja sam vec jednom administraciji obecao da necu da apologetisem u korist

apokastaze jer je ovo ipak misionarski forum a kao sto sam naglasio velim slovima ovo je samo moje licno misljenje koje naravno mogu da potkrepim argumentima ali zbog prirode foruma sam rekao da necu vise.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[MOJELICNOMISLJENJE] Apokastazom.  [/MOJELICNOMISLJENJE]

Зар има људи који у то верују. 0110_hahaha 0110_hahaha

Ja verujem- sve je moguće... smej.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='sHa_sarcasticlol' />

То је осуђено учење.

Nema veze, ja imam pravo da verujem da je tako nešto moguće t4431

Имаш.Али не можеш се звати православном и имати учешћа у Евхаристији.

Ojhaaaa. Kad je jedan sv Maksim Ispovednik, sv Grigorije Niski, sv Isak Sirin, sv Grigorije Bogogoslov moga

da se drzi ucenja o apokastazi i da se naziva pravoslavnim sa ucescem u euharistiji mogu vala i ja.

Цитирај где то кажу па да наставимо са темом. 0102_laugh

Ako hoces mozemo na pp o tome ja sam vec jednom administraciji obecao da necu da apologetisem u korist

apokastaze jer je ovo ipak misionarski forum a kao sto sam naglasio velim slovima ovo je samo moje licno misljenje koje naravno mogu da potkrepim argumentima ali zbog prirode foruma sam rekao da necu vise.

Може.

У одсуству непосредног личног просветљења, треба веровати неким светитељима који су непосредно искусили божанске ствари. Готово да је сигурно да ће богословствовање које се не заснива на искуству резултовати ужасом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[MOJELICNOMISLJENJE] Apokastazom.  [/MOJELICNOMISLJENJE]

Зар има људи који у то верују. 0110_hahaha 0110_hahaha

Ja verujem- sve je moguće... womens.gif' class='bbc_emoticon' alt='1340_womens' />

То је осуђено учење.

Nema veze, ja imam pravo da verujem da je tako nešto moguće t4431

Имаш.Али не можеш се звати православном и имати учешћа у Евхаристији.

Pa svi imaju različita verovanja. Neki veruju u mitarstva što nema veze sa Svetim pismom pa se svejedno pričešćuju i nazivaju pravoslavnima. Ako ja verujem da je Bog toliko dobar da želi da se SVI spasu, u čemu sam grešna? Ali ok, neću ni ja o tome da ne bi' imala problema kao aquilio.

P.S. Evo da kažem i to da ne verujem u besmrtnost duše nego da duša spava do drugog Hristovog dolaska kad će biti sveopšte vaskrsenje. Šta da radim, ja tako verujem...jednostavno, ne verujem u zagrobni život sideways9 MOJELIČNOMIŠLJENJE 0102_laugh

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[MOJELICNOMISLJENJE] Apokastazom.  [/MOJELICNOMISLJENJE]

Зар има људи који у то верују. 0110_hahaha 0110_hahaha

Ja verujem- sve je moguće... womens.gif' class='bbc_emoticon' alt='1340_womens' />

То је осуђено учење.

Nema veze, ja imam pravo da verujem da je tako nešto moguće t4431

Имаш.Али не можеш се звати православном и имати учешћа у Евхаристији.

Pa svi imaju različita verovanja. Neki veruju u mitarstva što nema veze sa Svetim pismom pa se svejedno pričešćuju i nazivaju pravoslavnima. Ako ja verujem da je Bog toliko dobar da želi da se SVI spasu, u čemu sam grešna? Ali ok, neću ni ja o tome da ne bi' imala problema kao aquilio.

P.S. Evo da kažem i to da ne verujem u besmrtnost duše nego da duša spava do drugog Hristovog dolaska kad će biti sveopšte vaskrsenje. Šta da radim, ja tako verujem...jednostavno, ne verujem u zagrobni život sideways9 MOJELIČNOMIŠLJENJE 0102_laugh

Сања:

Епископ СПЦ жички, затим охридски, те поново жички вјеровао је у митарства.

Зове се Св. Николај  Српски.

Како можеш да тврдиш, из КОЈИХ извора да то "нема везе са Светим Писмом"?

Она сам апо себи нису КЉУЧ нити неке шиба застрашивања, али из којих извора тврдиш да "немају везе са Светим Писмом"?

Или зар је Свето Писмо "мјера" Православља?

Ако их Симеон из Рукумије погрешно тумачи и конотира како ТИ знаш да не постоје, и то бољ од "највећег послије Светог саве" (Св, Јустин Нови).

Јеси провјерила, или те неко научио да их нема - ко?

СРБИ ИЗУМИРУ БЛУДНИЧЕЋИ

"Узљубите љубав, младићи и девојке, за љубав прикладни; али право и незазорно, да младићство и девство не повредите, којим се природа наша Божанској присаједињује, да Божанство не узнегодује".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[MOJELICNOMISLJENJE] Apokastazom.  [/MOJELICNOMISLJENJE]

Зар има људи који у то верују. 0110_hahaha 0110_hahaha

Ja verujem- sve je moguće... womens.gif' class='bbc_emoticon' alt='1340_womens' />

То је осуђено учење.

Nema veze, ja imam pravo da verujem da je tako nešto moguće t4431

Имаш.Али не можеш се звати православном и имати учешћа у Евхаристији.

Pa svi imaju različita verovanja. Neki veruju u mitarstva što nema veze sa Svetim pismom pa se svejedno pričešćuju i nazivaju pravoslavnima. Ako ja verujem da je Bog toliko dobar da želi da se SVI spasu, u čemu sam grešna? Ali ok, neću ni ja o tome da ne bi' imala problema kao aquilio.

P.S. Evo da kažem i to da ne verujem u besmrtnost duše nego da duša spava do drugog Hristovog dolaska kad će biti sveopšte vaskrsenje. Šta da radim, ja tako verujem...jednostavno, ne verujem u zagrobni život sideways9 MOJELIČNOMIŠLJENJE 0102_laugh

Мислим да би требала да више читаш св.Предање него што градиш мишљење читајући по форуму.

У одсуству непосредног личног просветљења, треба веровати неким светитељима који су непосредно искусили божанске ствари. Готово да је сигурно да ће богословствовање које се не заснива на искуству резултовати ужасом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...