Jump to content

О нуклеарној електрани у Србији- отац Александар Михаиловић (видео)

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

отац Александар се није само форуму обратио, али га је посебно поменуо, да се разумемо. поготово што постоји тенденција и савет да се шири клип.

драги стварно, све капирам али коментар о ЕКОНОМИЧНОСТИ нуклеарке? ма дај. па тако нешто се исплаћује за деценију, све и да ти је неко поклони, пошто ти је поклонио целу технологију са све алатом, особљем, обуком, горивом, подршком, искуством, будућим пословима и образовањем сем тога што ти је нагло подигао стандард и дао ти право благог политичког вета или барем да се стално питаш.

није као да живимо баш у Fallout игрици, па ћемо да баш толико идемо у крајност.

народ има право да га информишу, нормално, а има право и сам да се информише. с друге стране, не знам шта ће нуклеарка близу насељеног места и одакле потиче информација да ће бити баш ту изграђена?

и одакле овај свештеник у целој тој причи?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 101
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

данас свака шуша на западу хоће да има џакузи у дворишту а у исто време у Африци неко нема ни пола чаше воде да скува ручак.

мајко мила, какав аргумент.  thank_you777 prstgore crvenilo

а да питам тај лењ народ по африци што ратује стално и што даје деци оружје у руке и води и даље племенске ратове и тотално је незаинтересован за образовање? имаш ли ти представу шта се тамо уопште дешава и због чега или ћемо то да свалимо на неке империјалисте а не на хероинске/кокаинске наоружане лордове који су способни да потплате пола европског или америчког парламента?

знаш, понекад мора нешто неки народ да уради за себе, не може само да чека доброг чику који ће нешто да подели са гладним а кад после трећег оброка буде тражио надокнаду онда да плаче ''НЕПРАВДА''!

то је тако бескичмено.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

и није само проблем ресурса и загађења, већ коначности одређених ресурса који су у употреби.

мислим да смо себе и планету довели пред такво стање да немамо баш пуно избора што се тиче енергије, уколико баје из церна не смисле како да савладају плазму и гравитацију. а по логици потрошачког друштва, они ће се и даље купати у светлости и топлоти јефтине енергије, док ћемо ми пролазити скупљи режим застареле технологије  thank_you777

Imamo izbora koliko hoces. Treba stedeti energiju. Prirodu. Vodu. Kako kaze narodna poslovica "Opruzi se onoliko koliko mozes da se pokrijes".

није тачно.

данас се не дели ресурс, дели се енергија јер је јефтинија и лакше се добија.

ако нама нестану енергетски ресурси, шта мислиш шта ће да се деси са балканом?  prstgore

е то може бити један од разлога да ти неко утрапи нуклеарку, и ако је само то разлог онда бих је ја оберучке прихватио. ал да ми да барем средњу технологију, пошто сигурно неће најновију, а не прву која је најпрљавија и најнестабилнија могућа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ц, нигде се не гради нуклеарка у близини града.

термоелектрани је неопходно да буде у близини због инфраструктуре која мора бити што краћа јер се вода хлади путовањем кроз цеви и губи се однос оптимума између утрошка енергије за грејање и производње енергије, практично исплативности у односу на улагање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

поп је одлично причао нарочито када је повезао ствари са иконама које су екстра.

Међутим требао је више да објасни да је  решење у подвижничком животу дакле пост је оно что ће да омогући да нам не требају нуклеарне електране и да ће онда, дакле уз псот,  бити довољно да користимо остале природне ресурсе који нису опасни.

Ko sve danas moze da dodje do racunara i piskara po forumima.

Kako prvo, sta sa ljudima koji ne poste iz bilo kog razloga? Nadam se da nije neko superinteligentno resenje

iz avenije svedskih diktatorosa za resavanje nepodobnih.

I drugo jos vaznije. Odakle blesava ideja da ako bi 7 milijardi ljudi sa prosecnim zivotnim vekom od 77

godina pocelo da jede posnu hranu da bi takve resurse mogli da proizvedemo bez nukleraki??? Jel su to

diktatorosi smislili neku novu patriJotsku matematiku?? Pa da za sve te ljude trabamo proizvesti samo

hleba i pirinca ne bi bez nuklearki imali ni bluz toliko energije. A da ne govorim jos o farmaciji koja u zivotu

odrzava vise stotina miliona zivota.

Vise bi ustedeli kad bi svi obozavatelji diktatorosa na svetu pogasili racunare na par meseci i preselili se u

lokalnu biblioteku na samoedukaciju. Jer zaista steta ovih elektrona koji izlaze kroz mrezni port tvog racunara.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

није тачно.

данас се не дели ресурс, дели се енергија јер је јефтинија и лакше се добија.

ако нама нестану енергетски ресурси, шта мислиш шта ће да се деси са балканом?  staniiiiiii

е то може бити један од разлога да ти неко утрапи нуклеарку, и ако је само то разлог онда бих је ја оберучке прихватио. ал да ми да барем средњу технологију, пошто сигурно неће најновију, а не прву која је најпрљавија и најнестабилнија могућа.

Bez energije se moze ziveti a bez vode ne. I zbog energije je nerazumno unistavati vodu. A da ne bi unistavao prirodu oko sebe covek mora manje energije da trosi. Odnosno da je stedi. Kako rece Cavez ne moze svaka susa da ima Jakuzi, niti treba svaka kuca da ima 2-3 auta kako cine na zapadu. Niti treba mi da se ugledamo na te suse.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

јапанци су видели колико им се исплатило 0110_hahaha

добро је неко рекао и да изгине пола милијарде опет ћемо да градимо нуклеарке јер људска глупост нема граница.

чекај, ти си тако смео коментар изјавио за генерације једног народа да је деценијски глуп, пошто је неко бацио не једну него ДВЕ нуклеарке на њих а они су узели и саградили НЕКОЛИКО нуклеарки?

па потврдио си да глупост нема границе кад се дохвати језика да се самонаруга  staniiiiiii 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

то что ти не постиш а имао си 100  евра да купиш рачунар па пишеш по нету и срећан си то је твоја ствар.

Aha znaci ditkatorosi ne samo da su slabi sa matematikom nego i sa elemetarnom logikom.

Dakle ja sam raspnik koji baca poslenjih 100 evra i iz toga dolazimo do zakljucka da ako 7 milijardi jede

posnu hranu ne trebaju nam nuklearke.

Eh ta logika. Sta nam radi.

јапанци су видели колико им се исплатило staniiiiiii

Pa isplatilo im se i to debelo jer da nisu imali nuklarki danas bi ono malo sto bi ih ostalo postijalo

kao saka Kinesko-Ruskih robova.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

није тачно.

данас се не дели ресурс, дели се енергија јер је јефтинија и лакше се добија.

ако нама нестану енергетски ресурси, шта мислиш шта ће да се деси са балканом?  staniiiiiii

е то може бити један од разлога да ти неко утрапи нуклеарку, и ако је само то разлог онда бих је ја оберучке прихватио. ал да ми да барем средњу технологију, пошто сигурно неће најновију, а не прву која је најпрљавија и најнестабилнија могућа.

Bez energije se moze ziveti a bez vode ne. I zbog energije je nerazumno unistavati vodu. A da ne bi unistavao prirodu oko sebe covek mora manje energije da trosi. Odnosno da je stedi. Kako rece Cavez ne moze svaka susa da ima Jakuzi, niti treba svaka kuca da ima 2-3 auta kako cine na zapadu. Niti treba mi da se ugledamo na te suse.

Da nas ima 300 -400 miliona i da rast populacije kao i zivotni vek nisu eksponencijalni mozda bi i mogla da

prodje ova tvoja prica. Ali to nije slucaj na ovoj nasoj planeti.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

није тачно.

данас се не дели ресурс, дели се енергија јер је јефтинија и лакше се добија.

ако нама нестану енергетски ресурси, шта мислиш шта ће да се деси са балканом?  staniiiiiii

е то може бити један од разлога да ти неко утрапи нуклеарку, и ако је само то разлог онда бих је ја оберучке прихватио. ал да ми да барем средњу технологију, пошто сигурно неће најновију, а не прву која је најпрљавија и најнестабилнија могућа.

Bez energije se moze ziveti a bez vode ne. I zbog energije je nerazumno unistavati vodu. A da ne bi unistavao prirodu oko sebe covek mora manje energije da trosi. Odnosno da je stedi. Kako rece Cavez ne moze svaka susa da ima Jakuzi, niti treba svaka kuca da ima 2-3 auta kako cine na zapadu. Niti treba mi da se ugledamo na te suse.

извини, како то уништавати воду?

вода може да се очисти од чега год хоћеш, ал да буде стерилна ако треба после употребе у нуклеарки. шта причаш, шта си хтео да постигнеш?

брзо, искључи комп и крени да штедиш још сад  0110_hahaha 0110_hahaha

слобода браћо, то је поента овог света а не ви да диктирате са презиром некоме шта ће имати или употребљавати. онда сте најгори од све зле деце, ако будете ударили на слободу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

јапанци су видели колико им се исплатило 0110_hahaha

добро је неко рекао и да изгине пола милијарде опет ћемо да градимо нуклеарке јер људска глупост нема граница.

чекај, ти си тако смео коментар изјавио за генерације једног народа да је деценијски глуп, пошто је неко бацио не једну него ДВЕ нуклеарке на њих а они су узели и саградили НЕКОЛИКО нуклеарки?

па потврдио си да глупост нема границе кад се дохвати језика да се самонаруга  staniiiiiii 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha

Pa sada vidimo koliko su pametni. Ali na srecu mi Srbi smo najpametniji na svetu. Pa sada mozemo da uzmemo u ruku barjak nuklernog lobija i da masemo njime dok nemci, italijani, austrijanci pocinju ozbiljno da misle o gasenju tog zla.A nemacki zvekani prizvode 15 % energije koristeci vetar. A po pumpama koriste pisoare bez vode ... stede. Smesni ljudi .

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

па видии се колико су паметни staniiiiiii

Али и даље ће да зидају у то не сумњам.

Међутим поп нам лепо каже да то нема вез са праволављем и постом

ето, супер.

ти узми благослов и пости цео живот.

ја нећу, нема ни потребе за тим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

па видии се колико су паметни 0110_hahaha

Али и даље ће да зидају у то не сумњам.

Међутим поп нам лепо каже да то нема вез са праволављем и постом

Ma genijalno. Jedino sto smo propustili da saznamo da li avio industija ,hemijska industija i farmacija imaju

veze sa pravoslavljem i postom. 0110_hahaha-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='staniiiiiii' /> 0110_hahaha-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='0110_hahaha' /> confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='0110_hahaha' />



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

јапанци су видели колико им се исплатило :cheesy:

добро је неко рекао и да изгине пола милијарде опет ћемо да градимо нуклеарке јер људска глупост нема граница.

чекај, ти си тако смео коментар изјавио за генерације једног народа да је деценијски глуп, пошто је неко бацио не једну него ДВЕ нуклеарке на њих а они су узели и саградили НЕКОЛИКО нуклеарки?

па потврдио си да глупост нема границе кад се дохвати језика да се самонаруга  staniiiiiii 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha

Pa sada vidimo koliko su pametni. Ali na srecu mi Srbi smo najpametniji na svetu. Pa sada mozemo da uzmemo u ruku barjak nuklernog lobija i da masemo njime dok nemci, italijani, austrijanci pocinju ozbiljno da misle o gasenju tog zla.A nemacki zvekani prizvode 15 % energije koristeci vetar. A po pumpama koriste pisoare bez vode ... stede. Smesni ljudi .

аха, укапирао сам шта хоћеш да кажеш: земљотрес је уствари Божја опомена тим људима и жртвоваће им децу и пар људи да их опамети  joooj joooj joooj

ЗЛО? па јесте, вероватно је зло пошто су подигли целе државе на тој енергији, још увек недајући никоме ту технологију јер није ''добра''  0110_hahaha 0110_hahaha confused

а то са пумпама и писоарима без воде ... то је штрока и лењост брате, одсуство елементарне хигијене а не штедња.  dada dada dada

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...