Jump to content

Да ли су пре ,пада' постојали други људи осим Адама и Еве?


Да ли су пре ,пада' постојали други људи осим Адама и Еве?  

78 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли су пре ,пада' постојали други људи осим Адама и Еве?

    • Јесу
      24
    • Нису
      53


Препоручена порука

Почетак рађања је у палом стању. Тако сведочи Библија.

 

Не можеш рећи за прве рођене од Адама да су пре пада, нити да су ,,кћери човечије'' после пада. Тако треба разумети доследно Библију.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 476
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Почетак рађаја је у палом стању. Тако сведочи Библија.

 

Не можеш рећи за прве рођене од Адама да су пре пада, нити да су ,,кћери човечије'' после пада. Тако треба разумети доследно Библију.

A ko su sinovi božiji i zašto Bog ne ukoreva Adama za kršenje prve zapovesti?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прва заповест није испуњена пре пада. Само знамо разлог пада као кршење заповести које узрокује пад и смрт.

 

Библијско сведочење о ,,синовима Божијим'' говори о онима који су били у Адамовом племену. Тако ја разумем док читам.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прва заповест није испуњена пре пада. Само знамо разлог пада као кршење заповести које узрокује пад и смрт.

 

Библијско сведочење о ,,синовима Божијим'' говори о онима који су били у Адамовом племену. Тако ја разумем док читам.

Pa celo čovečanstvo je od Adamovog plemena pa opet se razlikuju sinovi božiji od kćeri ljudskih.Još za njih kaže da su bili silni.Da li je prva zapovest ispunjena ili ne ne piše nigde konkretno mada je logičnije da je Adam ispunjavao kao drugu sve do pada.Kakvo bi to bilo predpalo stanje gde Adam ne izvršava zapovest Božiju?Onda je i to predpalo bilo zapravo palo stanje.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Библија тако не сведочи. Овако ја схватам ову проблематику. Цитирам оно што сам недавно написао:

 

Прво, од времена Адама имамо увелико завршену еволуцију и свега око 10 хиљада година од његовог времена до данас.

 

Питање које треба разрешити је подела између стања пре и после пада. Пре пада имамо искључиво пар Адама и Еву, док у моменту одмах након пада имамо читава племена људи који живе у окружењу Адама и Еве.

 

Очигледно је да ови други људи нису рођени од Адама и Еве него су оно што зовемо еволутивним људима. Тек након развоја Адамовог племена рођених од Еве, имамо мешање тог племена са оним другим еволутивним.

 

Данас смо сви потомци рођених од Еве. Међутим, тако исто смо и потомци еволутивних људи.

 

Кључно питање је како разумети појаву еволутивних људи и узрок њиховог постојања у личности Адама. Видимо да је Адам родитељ рођених од Еве, али како је узрочник оних створених кроз еволуцију?

 

Једно од решења је да су Адам и Ева постојали, створени, пре класичног Великог праска који може бити последица Адамовог пада. Еволуција може бити последица Адамовог пада.

 

Такво гледиште разликује начин пада Адама и Еве с једне стране и остале творевине са друге стране. Адам и Ева су тренутно ,,изгнани'' у пало стање, док остала творевина могла је да доживи пад и кретање кроз милијарду година.

 

Иако је овај свет као пали последица Адамовог сагрешења, он и Ева су изгнани у пало стање што ми уочавамо као тренутак пре око 10 хиљада година. Еволутивна племена су могла да сведоче појави њиховој готово ниоткуд.

 

Вероватно зато су Адамово племе звали ,,синови Божији'', док остала племена ,,кћери човечије''. Адам је био толико специфичан за еволутивне људе из разумљивих разлога, знао је много тога почев од односа са животињама.

 

Тај период пре 10 хиљада година познат је у науци као почетак припитомљавања животиња и пољопривредних активности. Адам је могао бити тога зачетник, чиме је уживао посебно поштовање других племена.

 

Данас нема разлике између Адамовог и еволутивних племена. Свима је узрочник Адам, сви смо како рођени од Еве тако и од еволутивних људи.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Библија тако не сведочи. 

A ovo što ti napisa kao svedoči?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

По мојим сазнањима синови Божији се у СЗ читају на два начина.

Први се односи на Јевреје као колектив, они су синови Јахвеа, значи синови Божији би се односило на мушкарце Јевреје који су народ Божији. Отуда и она СЗ критика како су се синови Божији почели женити кћерима човечијим, тј. критика Јевреја који су се крвно мешали са нејеврејима (кћери човечије), а то су хананска племена којима Јахве није Бог.

Друго значење се највероватније односи на критику прилика на Соломоновом двору имајући у виду да се овај библ. спис појављује негде у време Соломона. На целом Истоку цареви су називани синовима Божијим и сматрани су јединим медијумом који је у комуникацији са боговима, па скоро да су били полубогови. Е тако се то односи и на Соломона. А Соломон је од свог двора као што ти је познато направио куплерај који су чиниле махом нејеврејке, које су доласком на двор са собом донеле и своје нејахвеистичке религијске култове и праксе који су се упражњавали на двору и који кваре односе са Јахвеом. 

 

To mu dođe ko neki jevrejski rasizam.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По мојим сазнањима синови Божији се у СЗ читају на два начина.

 

Та прича је о догађајима пре Ноја. Мислим да смо то апсолвирали.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa celo čovečanstvo je od Adamovog plemena pa opet se razlikuju sinovi božiji od kćeri ljudskih.Još za njih kaže da su bili silni.Da li je prva zapovest ispunjena ili ne ne piše nigde konkretno mada je logičnije da je Adam ispunjavao kao drugu sve do pada.Kakvo bi to bilo predpalo stanje gde Adam ne izvršava zapovest Božiju?Onda je i to predpalo bilo zapravo palo stanje.

Синове Божије подразумевамо децу Ситову,из његовог рода дошао је и Енох и Патријарх Ноје и сви остали потом.

Силни су јер је Божији благослов био над њима и били су и лепи,високи растом и у свему благослов је био над њима а Каинови потомци су касније били сточари и живели по шаторима,ниски растом...а кћери човечје су биле као данас Амазонке,ниске али лепе :) 

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa zato ja i kažem da je bilo razmožavanja i pre pada.Otud i svi ti ljudi.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А што се тиче тематског питања мој би одговор био да јесу. Постојали су други људи осим Адама и Еве. У прилог томе иду делови из главе о Каину и Авељу: жена са којом се жени Каин, затим са ким то Каин гради град, и најбитније чини ми се, а што претходи реченом, Бог даје знак Каину да га не убије ко га удеси. Ко то да га убије ако имамо само Адама и Еву као прве људе и Каина и Авеља као трећег и четвртог човека на Земљи? И са којим женама су се то женили Каинови потомци кад се тек код Ламеха први пут појављује полигамија у Постању? 

 

Твоје мишљење не мора да буде тачно. Постоји објашњење како пре пада нису постојали други људи поред Адама и Еве.

 

Све то стоји што си написао, али као стање после пада. Ово нико није доводио у питање све до појаве еволуционизма.

 

Прича о другим људима поред Адама и Еве одмах након њиховог пада, може имати сложеније објашњење.

 

Еволуција коју наука објашњава јесте тачна. Међутим, наука не говори о библијском стварању.

 

Са појавом мултиверзума у науци, постоји могућност да је космос имао два циклуса.

 

Први би био библијско стварање, док би други био Велики прасак као последица пада.

 

Не можемо занемарити овакву претпоставку која омогућава објашњење библијских казивања.

 

Хришћани су данас оптерећени највећом модерном заблудом, да је Велики прасак првобитни почетак.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Битно је да се не заносимо. :)

Да, управо тако.

 

Али онда откуд Каинова и Авељева жена? Од кога онда Бог штити Каина његовим знаком? Од Анунакија можда?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Али онда откуд Каинова и Авељева жена? Од кога онда Бог штити Каина његовим знаком? Од Анунакија можда?

 

Већ сам нешто објашњавао па ћу само цитирати. Прво, од времена Адама имамо увелико завршену еволуцију и свега око 10 хиљада година од његовог времена до данас.

 

Питање које треба разрешити је подела између стања пре и после пада. Пре пада имамо искључиво пар Адама и Еву, док у моменту одмах након пада имамо читава племена људи који живе у окружењу Адама и Еве.

 

Очигледно је да ови други људи нису рођени од Адама и Еве него су оно што зовемо еволутивним људима. Тек након развоја Адамовог племена рођених од Еве, имамо мешање тог племена са оним другим еволутивним.

 

Данас смо сви потомци рођених од Еве. Међутим, тако исто смо и потомци еволутивних људи.

 

Кључно питање је како разумети појаву еволутивних људи и узрок њиховог постојања у личности Адама. Видимо да је Адам родитељ рођених од Еве, али како је узрочник оних створених кроз еволуцију?

 

Једно од решења је да су Адам и Ева постојали, створени, пре класичног Великог праска који може бити последица Адамовог пада. Еволуција може бити последица Адамовог пада.

 

Такво гледиште разликује начин пада Адама и Еве с једне стране и остале творевине са друге стране. Адам и Ева су тренутно ,,изгнани'' у пало стање, док остала творевина могла је да доживи пад и кретање кроз милијарду година.

 

Иако је овај свет као пали последица Адамовог сагрешења, он и Ева су изгнани у пало стање што ми уочавамо као тренутак пре око 10 хиљада година. Еволутивна племена су могла да сведоче појави њиховој готово ниоткуд.

 

Вероватно зато су Адамово племе звали ,,синови Божији'', док остала племена ,,кћери човечије''. Адам је био толико специфичан за еволутивне људе из разумљивих разлога, знао је много тога почев од односа са животињама.

 

Тај период пре 10 хиљада година познат је у науци као почетак припитомљавања животиња и пољопривредних активности. Адам је могао бити тога зачетник, чиме је уживао посебно поштовање других племена.

 

Данас нема разлике између Адамовог и еволутивних племена. Свима је узрочник Адам, сви смо како рођени од Еве тако и од еволутивних људи.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...