На почетку разговора са клиничким психологом др Влајком Пановићем, питамо шта у овом изузетно тешком и потресном тренутку препоручује родитељима, деци и свима који су осетили сву дубину трагедије у београдској основној школи, одакле потиче агресивност не само код младих, већ и код људи свих доба, шта у ширем смислу значи трагедија која се десила и како се изборити са изазваним осећајем несигурности и страха? "Ми пре свега треба да се бавимо моралним преображајем друштва", сматра др Пановић који указује да је у нашем друштву распрострањено банализовање живота и фаворизовање нестрпљења и да је неопходно вратити "вредности које су преживеле векове а које нису декадентне".
Питамо и да ли ће деца убудуће доживљавати једна другу као претњу, на који начин треба родитељи њима да се баве, која је улога Цркве у савременом свету и зашто имамо проблем у односу према сопственој Цркви? "Овој цивилизацији је неопходна ревизија многих система вредности и преображај у духовном смислу. Нема без Бога изграђивања ни морала ни неких даљих вредносних система, ни тог здравог односа мушко-женско или односа према људском бићу, ко год да је", каже између осталог др Пановић.
Посебно смо указали на важност црквених институција попут Верског добротворног старатељства и Пастирског саветодавног центра АЕМ, који су отворили број телефона за психолошку подршку свима којима је потребна - (011) 3613 855.
http://www.slovoljubve.com/cir/Newsview.asp?ID=39435
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Придружите се разговору
Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.